Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ponowny brak mocy.


Fergun

Rekomendowane odpowiedzi

Około 5 miesięcy temu miałem standardowy problem przy prędkości 110 łapałem tryb awaryjny. Przeczyściłem turbinę i wszystko było oka aż do dzisiaj ponownie dzieje się to samo. Czy możliwe jest żeby po tak szybkim okresie od czyszczenia znowu było tak samo ? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 5 miesięcy temu miałem standardowy problem przy prędkości 110 łapałem tryb awaryjny. Przeczyściłem turbinę i wszystko było oka aż do dzisiaj ponownie dzieje się to samo. Czy możliwe jest żeby po tak szybkim okresie od czyszczenia znowu było tak samo ? :confused4:

oczywiście...jeszcze jak jeździłeś PSJ-tem to tym bardziej.Wywaliłeś kata??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kata nie ruszałem.

to dlatego sie ponownie turbina znacznie szybciej zasyfiła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też kierownice 3 miechy temu czyściłem i też mi moc traci. Mechanik powiedział że turbo nie mogło się zabrudzić musiałby litry oleju brać

To nie jest prawda, wcale nie musi brać oleju, jeżeli jest katalizator zasyfiony (podobno katalizator ma trwałość aż 90 000 km :P) to turbina z wielką łatwością będzie się zasyfiać, ponieważ katalizator blokuje swobodny przepływ spalin, no i zbiera się tam nagar, sadza itp. Jedyna rada to przegonić od czasu do czasu autko na autostradzie, a najlepiej to wywalić kata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie gdzie w tym modelu jest sonda przed czy po kacie ? Bo to ma znaczenie jak się domyślam.

nie ma sondy :kox::naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeden kłopot z głowy :)[br]Dopisany: 08 Marzec 2010, 11:59_________________________________________________A da się kata jakoś wyczyścić ?

lepiej wy***ać w kosmos :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywalić go czyli wyciąć? i co wstawić stumiennice? jak to zrobić?

wyciąć i wstawić rure :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem szukałem i znalazłem coś na temat zamiennika od P. gruchota. Wielu sobie to chwali. Myślicie że to dobre rozwiązanie ? Bo ze spawaniem to u mnie ciężko :confused4:

może być...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro dwa modele. Może ktoś powiedzieć czym one się różnią. Bo widoczna różnica to jest taka że ten droższy to jest grubszy w tym miejscu gdzie powinien być kat.

1 http://allegro.pl/item935450879_katalizator_zamiennik_audi_a4_a6_vw_passat_19tdi.html

2 http://allegro.pl/item935450859_katalizator_zamiennik_audi_a4_a6_vw_passat_19tdi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...