Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Brak biegów tylko jest pierwszy bieg


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie mogę wbić żadnego biegu wchodzi tylko jedynka przy lekkim zgrzytnięciu, jak wcisnę sprzęgło i wybiję jedynkę nie mogę wrzucić innego biegu nawet wstecznego wajcha od biegów nawet się nie rusza w pozycji luz ( nie chce się na boki ruszać).

Co mogło się stać przypuszczam że sprzęgło jest dobre bo jak wrzucę 1 i lekko ruszę to samochód jedzie jak wcisnę sprzęgło to samochód się zatrzymuje.

Proszę o pomoc w naprawie jutro będę patrzył z kumplem na te cięgna może któreś się poluzowało albo coś[br]Dopisany: 09 Marzec 2010, 21:46_________________________________________________możecie mnie jakoś na prowadzić mogła sie rozsypać czy coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało by się bardzo mocno zablokować cięgno żeby tylko jedynkę szło wrzucić na moje oko skrzynia się rozsypała i coś ją blokuje że nie wrzuca innych biegów. Najprostszy sposób to odpiąć cięgno od skrzyni i będziesz widział czy lewarek chodzi lekko w każdym kierunku jeśli nie to masz problem jeśli tak do skrzynia odmówiła posłuszeństwa :gwizdanie: Chyba że poduszka się zerwała i postawiło silnik lekko pod kątem wtedy będziesz miał też problem z biegami. Zdarza się to rzadko ale takie przypadki też widziałem. Jeżeli faktycznie tak by było, jak podniesiesz maskę widać że silnik jest w nie naturalnym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będe wiedział na wiczór teraz samochód stoi u kumpla i ma zobaczyć co się dzieje ale to się stało nagle, czyli mówisz że jak odepnę cięgno od skrzyni jeżeli będzie tak samo to szukać awari przy lewarku tak na tomast jak lekko to przy skrzyni[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 14:14_________________________________________________Wieści są takie że kolega coś porobił i tylko nie wchodzi drugi bieg reszta jest wmiarę troszkę ciężko chodzą tylko jest problem z jedynką bo często się zakleszcza i nie wiem co mam dalej robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będe wiedział na wiczór teraz samochód stoi u kumpla i ma zobaczyć co się dzieje ale to się stało nagle, czyli mówisz że jak odepnę cięgno od skrzyni jeżeli będzie tak samo to szukać awari przy lewarku tak na tomast jak lekko to przy skrzyni[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 14:14_________________________________________________Wieści są takie że kolega coś porobił i tylko nie wchodzi drugi bieg reszta jest wmiarę troszkę ciężko chodzą tylko jest problem z jedynką bo często się zakleszcza i nie wiem co mam dalej robić

Obstawiam jednak sprzęgło,bynajmniej u mnie tak było,wymieniłem i biegi paluszkiem wchodzą. Też się stało nagle i podczas jazdy było o.k ale wbić pierwszy a po nim drugi ciężko było i to samo wsteczny. Przy padniętym sprzęgle wyższe biegi zawsze lżej się wbija a przy odrobinie wprawy w operowaniem pedałem gazu to biegi bez sprzęgła (bez zgrzytnięcia) da radę wbijać czego oczywiście nie polecam robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy biegi wchodzą na wyłączonym silniku ? jeśli tak to obstawiam za wersją Iwadrian że to sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wałek z widełkami się zblokował lub ściął (pękł). Bez zdejmowania skrzyni się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wczorajszym walczeniu na mrozie do 12 na wieczór wywnioskowałem że jakby coś blokowało w skrzyni , trochę pojeździłem wczoraj raz jest dobrze czyli wszystkie biegi wchodzą nawet 2-ka pieknie wchodzi ale co jakiś czas tak jakby coś zakleszczało raz chodzi ok a raz ciężko dziś spróbuje olej wymienić może coś pomoże[br]Dopisany: 11 Marzec 2010, 08:17_________________________________________________

A czy biegi wchodzą na wyłączonym silniku ? jeśli tak to obstawiam za wersją Iwadrian że to sprzęgło.

Biegi wchodzą nie zależnie czy silnik pracuje czy nie. zastanwia mnie jeszcze jedna rzecz wcześniej przed awarią słychać było po wciśnięciu sprzęgła tak jakby blaszki hałosowały

czy coś takiego pewnie łożysko, a po tej awari jest zupełna cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wczorajszym walczeniu na mrozie do 12 na wieczór wywnioskowałem że jakby coś blokowało w skrzyni , trochę pojeździłem wczoraj raz jest dobrze czyli wszystkie biegi wchodzą nawet 2-ka pieknie wchodzi ale co jakiś czas tak jakby coś zakleszczało raz chodzi ok a raz ciężko dziś spróbuje olej wymienić może coś pomoże[br]Dopisany: 11 Marzec 2010, 08:17_________________________________________________

A czy biegi wchodzą na wyłączonym silniku ? jeśli tak to obstawiam za wersją Iwadrian że to sprzęgło.

Biegi wchodzą nie zależnie czy silnik pracuje czy nie. zastanwia mnie jeszcze jedna rzecz wcześniej przed awarią słychać było po wciśnięciu sprzęgła tak jakby blaszki hałosowały

czy coś takiego pewnie łożysko, a po tej awari jest zupełna cisza

Miałem kiedyś to samo, u mnie pękł synchornizator i blokował drążek, potem sie samo odblokowało a po odblokowaniu pojeździłem 2 tygodnie i skrzynie się rozsypała ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje wymienić olej dziś tylko to jest wkurzające że nie było żadnych objawów wszystko chodziło pięknie żadnych zgrzytów itp to się stało tak nagle podjechałem pod blok i już nic nie mogłem zrobić :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zlaniu oleju zobacz czy na dnie naczynia z olejem nie ma jakiś opiłków,lub metalowych elementów .To pomoże ustalić przyczyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pupa nie wymienie dziś oleju bo w tym mieście nie mogę kupić klucza żeby odkręcić korek od oleju a tam jest M16 jakiś jutro uderzam na Proszowice może tam będą mieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pupa nie wymienie dziś oleju bo w tym mieście nie mogę kupić klucza żeby odkręcić korek od oleju a tam jest M16 jakiś jutro uderzam na Proszowice może tam będą mieli

Przyspawaj kawałek rurki do śruby z łbem na klucz 17 (np takiej jaką jest przykręcone koło w audi) i już masz klucz do odkręcenia korka wlewu oleju w skrzyni :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspawaj kawałek rurki do śruby z łbem na klucz 17 (np takiej jaką jest przykręcone koło w audi) i już masz klucz do odkręcenia korka wlewu oleju w skrzyni

Tak też zrobiłem spuściłem olej i zalałem nowym stary olej miał kolor metaliczny i były w nim opiłki, teraz biegi wchodzą lepiej, 2-bieg raz wejdzie dobrze a raz ciężko. Trochę pojeżdżę na tym oleju i zobaczę czy będę musiał kupić używkę czy dać do regeneracji tą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz skrzynie do naprawy to powinieneś dostać gwarancje na nią .Jak kupisz z ogłoszenia ciężko będzie o gwarancje chyba że ją dostaniesz .Porównaj ceny gdzie lepiej kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspawaj kawałek rurki do śruby z łbem na klucz 17 (np takiej jaką jest przykręcone koło w audi) i już masz klucz do odkręcenia korka wlewu oleju w skrzyni

Tak też zrobiłem spuściłem olej i zalałem nowym stary olej miał kolor metaliczny i były w nim opiłki, teraz biegi wchodzą lepiej, 2-bieg raz wejdzie dobrze a raz ciężko. Trochę pojeżdżę na tym oleju i zobaczę czy będę musiał kupić używkę czy dać do regeneracji tą

Kolor metaliczny - oznacza się pewnie synchronizator zmieliło ;-)

Aha, i dobrze Ci radzę - NIE NAPRAWIAJ, kup drugą z dużo młodszego rocznika 2002-03! Piszę to na podstawie moze doświadczeń kolegów którzy naprawiali i .... tak musieli kupić drugą.

Szukaj juz drugiej... ale zrobisz jak chcesz...

BTW: Zaden bieg ci leciutko nie zgrzyta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Zaden bieg ci leciutko nie zgrzyta ?

czasami 5 zgrzytnie ale lekko będe szukał drugiej skrzyni dziś przejechałem prawie 200 km i było ok tylko raz po przejechaniu 30 km małe tudności z wybiciem 2 biegu później nie miałem żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...