Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CAG] Dziwne hałasy


Tendo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :hi:

Jestem posiadaczem A4 B8 2.0 TDI 143 koni. Samochód kupiony w polskim salonie i serwisowany w nim. Od pewnego czasu pojawił się dziwny dźwięk zaraz na początku wciskania sprzęgła, nagły hurgot z pod maski, gdy sprzęgło wciskam dalej do końca hurgot ustaje. Również jadąc wolno np na 2-ce po osiedlowej drodze kiedy silnik pracuje na niskich obrotach pojawia się ten dziwny hurgot. Panowie z ASO nie zabardzo są wstanie stwierdzić co to jest, a samo audi nie uznaje tegoż hałasu jako usterki :shocked:. Pan w garniturze w ASO spytał się mnie prosto w oczy oczywiście możemy wyjąć całą skrzynię i sprzęgło ale kto ma za to płacić :shocked: .Trochę niezabrdzo sam wiem pod jaki dział tą usterkę podpiąć czy pod napęd czy pod silnik. Jak znajdę książkę przeglądów to popatrzę co ci panowie z ASO majstrowali bo napewno wymieniali pewne elementy. Nie jestem mechanikiem raczej słabo się orientuję w tej materii. Jakieś sugestie, pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholercia... mało na dwumas... choć w początkowych latach B6 trafiły się trefne i padały przy podobnym przebiegu... jeszcze na gwarancji...

no niestety możemy sobie gdybać...

może podjedź do Rogala? pewnie więcej zdiagnozują niż my wszyscy przez forum... a ASO na razie sobie odpuść...[br]Dopisany: 11 Marzec 2010, 12:40_________________________________________________oczywiście napisz co wyszło bo na pewno się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Pan w garniturze w ASO spytał się mnie prosto w oczy oczywiście możemy wyjąć całą skrzynię i sprzęgło ale kto ma za to płacić

Jakbym cos takiego uslyszal to bym sie chyba wku#### konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jak sie dowiem co to takiego dam znac [br]Dopisany: 11 Marzec 2010, 16:56_________________________________________________Coś mi się obiło o uszy jak przechodziłem koło telewizora na tvn turbo leciała turbo kamera nie jestem pewien który to odcinek był ale były tam samochody vw z silnikami 2.0 tdi. Oczywiście przegapiłem emisje ale ze spotu zapamiętałem że chodzi o łożyska w sprzęgle tylko nie pamiętam jakie jeszcze nie pojechałem do mechanika a książke serwisową wcieło i nie mogę znaleść. :wallbash:[br]Dopisany: 24 Marzec 2010, 02:11_________________________________________________czy można na forum umieszczać filmiki ? to nagram tą usterkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jak sie dowiem co to takiego dam znac [br]Dopisany: 11 Marzec 2010, 16:56_________________________________________________Coś mi się obiło o uszy jak przechodziłem koło telewizora na tvn turbo leciała turbo kamera nie jestem pewien który to odcinek był ale były tam samochody vw z silnikami 2.0 tdi. Oczywiście przegapiłem emisje ale ze spotu zapamiętałem że chodzi o łożyska w sprzęgle tylko nie pamiętam jakie jeszcze nie pojechałem do mechanika a książke serwisową wcieło i nie mogę znaleść. :wallbash:[br]Dopisany: 24 Marzec 2010, 02:11_________________________________________________czy można na forum umieszczać filmiki ? to nagram tą usterkę

Mialem Ci wlasnie pisac o tym przypadku z tvn turbo.Klient mial tam nowego golfa i po wcisnieciu sprzegla do polowy slychac bylo glosno charczenie.ASO naprawialo ta usterke ale problem wraca po tygodniu.Mechanicy mowia ze to łozysko oporowe.Facet poszedl z tym do tv bo juz nie umial sobie dac rady z serwisem.Latwo miec nie bedziesz.Filmiki mozesz tu wkleic spokojnie.Ładne rzeczy sie dzieja z nowym audi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan w garniturze w ASO spytał się mnie prosto w oczy oczywiście możemy wyjąć całą skrzynię i sprzęgło ale kto ma za to płacić :shocked: .

oczywiscie ze napewno nie ty.

pamietaj ze na szkoleniach tacy panowie sa instruowani jak odsunac koszty od producenta badz ASO na klienta.

jedno ASO macie w Wawie???? :cool1: przeciez nie musisz auta naprawiac tam gdzie je kupiles. gwarancja daje ci pelne prawo do bezplatnej naprawy pojazdu. Jezeli mieliby jakies problemy mozna powolac bieglego sadowego i pozwac gwaranta do sadu... :naughty:

pojazd jest skonstruowany tak aby obojetnie czy jezdzac ostro czy delikatnie nic sie nie uszkodzilo. usterka moze wskazywac na uszkodzenie dwumasa. przebiegiem bym sie nie sugerowal.

rozumiem ze przy pewnym wcisnieciu pedalu dzwiek trwa [br]Dopisany: 24 Marzec 2010, 08:18_________________________________________________

czy można na forum umieszczać filmiki ? to nagram tą usterkę

mozna. wklejaj :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan w garniturze w ASO spytał się mnie prosto w oczy oczywiście możemy wyjąć całą skrzynię i sprzęgło ale kto ma za to płacić :shocked: .

oczywiscie ze napewno nie ty.

pamietaj ze na szkoleniach tacy panowie sa instruowani jak odsunac koszty od producenta badz ASO na klienta.

jedno ASO macie w Wawie???? :cool1: przeciez nie musisz auta naprawiac tam gdzie je kupiles. gwarancja daje ci pelne prawo do bezplatnej naprawy pojazdu. Jezeli mieliby jakies problemy mozna powolac bieglego sadowego i pozwac gwaranta do sadu... :naughty:

pojazd jest skonstruowany tak aby obojetnie czy jezdzac ostro czy delikatnie nic sie nie uszkodzilo. usterka moze wskazywac na uszkodzenie dwumasa. przebiegiem bym sie nie sugerowal.

rozumiem ze przy pewnym wcisnieciu pedalu dzwiek trwa [br]Dopisany: 24 Marzec 2010, 08:18_________________________________________________

czy można na forum umieszczać filmiki ? to nagram tą usterkę

mozna. wklejaj :hi:

dokladnie , do konca gwarancji auto ma byc 100% , kazdy szum dzwiek skrzypienie cwierkanie , szurszanie , daje oznaki ze cos jest uszkodzone lub zbliza sie ku koncowi , i po to wlasie jest ta gwarancja , inaczej jaki jest wogole sens kupowania nowego auta.Malo tego jak auto ma zostac na serwisie wiecej niz dzien , masz prowo ubiegac sie oa podstawienie auta zastepczego ! ( banda darmozjadow i naciagaczy.... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tendo chyba sobie jaja robisz :rolleyes: i ASO chce cie kosowac jak tym masz takie dziwieki :blink: skandal normalnie , jedz z tym do innego ASO.

Ewidentnie cos tam obciera ,moze dwumas i jak ma duze obciazenie i ma juz duzy luz osowy to o cos zahacza , moze z dociskiem cos ...... ale to takie gdybanie trzeba rwac skrzynke inaczej sobie mozemy gdybac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwiek jakby zjechany docisk.

jedz do innego ASO

a gdybys mial problemy to wpadnij do poznania, to sie zalatwi wizyte w ASO :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie mechanik zapowiedział że to zapewne dwumas lub łożysko napewno trzeba będzie wyciągać skrzynie żeby się tam dostać no i oczywiście cena nowej części to około 3 tysiące złotych za dwu mas plus robocizna to może w porywach wynieść 4 tysiące . Do ASO nie mam po co jechać gwarancja minęła w styczniu po drugie skoro oni sami tego nie wykryli wcześniej to po tam jechać. Mam ochotę narobić dymu ale nie wiem czy jest sens tracić nerwy i czas. Zawiodłem się na Audi i pewnie przy następnym zakupie nie będę brał go pod uwagę tej marki. Szkoda że robią z ludzi debili, biorąc pod uwagę to że raczej luksusowa marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie mechanik zapowiedział że to zapewne dwumas lub łożysko napewno trzeba będzie wyciągać skrzynie żeby się tam dostać no i oczywiście cena nowej części to około 3 tysiące złotych za dwu mas plus robocizna to może w porywach wynieść 4 tysiące . Do ASO nie mam po co jechać gwarancja minęła w styczniu po drugie skoro oni sami tego nie wykryli wcześniej to po tam jechać. Mam ochotę narobić dymu ale nie wiem czy jest sens tracić nerwy i czas. Zawiodłem się na Audi i pewnie przy następnym zakupie nie będę brał go pod uwagę tej marki. Szkoda że robią z ludzi debili, biorąc pod uwagę to że raczej luksusowa marka.

wez pod uwage to ze VW jest wlascicielem Audi.Mozesz spokojnie brac pod uwage Audi gdy bedziesz szukal samochodu ale lepiej zeby to byl model uzywany kilkuletni i nie bedzie problemu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu narobił im trochę antyreklamy np w TVN turbo...

...ja pier***e nowa fura :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu narobił im trochę antyreklamy np w TVN turbo...

...ja pier***e nowa fura :wallbash:

nowa nie nowa 66 tys. ma przjechane wiec cos sie zawsze moze wysypac , to nie trwalosc jest tu porblemem tylko podejscie polskiego serwisu.Przy tym przebiegu i zracji tego ze gwarancja skonczyla sie zaledwie pare miesiecy temu powinni to zrobic i uznac na zasadzie renkojmi.Czy ten problem byl wczesniej zloszony w serwisie przed uplywem gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie w Golfie VI (CBDC) jest podobne "haczenie"/zgrzytanie praktycznie od samego początku jak go kupiliśmy, ale jak wciskam sprzęgło to ustaje. zgłaszałam w serwisie parę razy - nic nie słyszą :gwizdanie:

niebawem będę jechała na zmianę oleju do innego ASO (które btw. usunęło wkurzające rzężenie jak silnik się zagrzał - bo "moje" ASO nic nie słyszało -podobno regulacja napięcia paska rozrządu wystarczyła)to zgłoszę jeszcze raz. Dodam, że miałam (podobno) wymienianą skrzynię biegów, bo gwizdała na 3 biegu - 1900 obr. ta "wymieniona" gwiżdże identycznie. :kwasny:

nieźle się zaczęło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...