Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jaka skrzynia


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rowniez wedlug oryginalu ksiazki serwisowej mialem GBA. Po wymontowaniu okazalo sie, ze mam jak kolega wyzej AEK. HCF nie podejdzie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponownie odświeżam temat, chłopaki czy ktoś wymieniał skrzynie GBA na HCF, a jak wymieniał to niech napisze w co należy się zaopatrzyć przy montażu, czyli np: łapa mocująca, wybierak, a może i ten pierścień dystansowy.

A może szukać innej skrzyni o innym oznaczeniu żeby wszystko pasowało tylko wkładam samą skrzynie bo znalezienie skrzyni GBA na allegro graniczy z cudem.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Może głupie pytanie, ale czy w silnikach 1.9 tdi 130 km AVF były montowane skrzynie 5 biegowe? Z tego co tutaj czytałem, to w AVF były tylko 6-cio biegowe, a u siebie w B6 AVF z 2004r mam 5 biegów. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSG to skrzynia która obsługiwana jest przez dwa sprzęgła.

Cytat

Jedno dla biegów parzystych, drugie dla nieparzystych. Jej praca polega na wykorzystaniu dwóch przekładni. Pozwala to na minimalizację czasu zmiany przełożenia. DSG pomimo że jest automatem jest wstanie konkurować z skrzynią manualną swoja szybkością zmiany biegu oraz obniżać spalanie auta.

Układ skomplikowany, ale jazda to czysta przyjemność, bo nie czuć jak się w aucie zmieniają biegi (gdy wszystko jest sprawne, bo gdy nie jest to czuć).

Warto moim zdaniem zapoznać się jeszcze z wadami i zaletami skrzyń typu DSG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...