Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z pompą?


SkOs

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak zmienilem se rozrzad i wyjedzilem na nim ok . 10 tys km wczoraj pojechalem ustawiac wtryski i chlop zdjol obudowe i powiedzial ze pasek sie ssuwa (nawet ja to widze ) powiedzial ze cos od pompy sie stalo ze on sie ssuwa wyjasni mi ktos o co chodzi ? jest sens to naprawiac ? ile moze kosztowac naprawaa? czy poprostu go sprzedac :P pomocy ;p[br]Dopisany: 12 Marzec 2010, 11:48_________________________________________________pomocy ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co wymieniałeś z rozrządem. W AFN jest rolka napinająca która z czasem się zużyje. Jak jest zużyta to się wygina i krzywo daje. Ja u siebie wymieniałem rozrząd kompletny to zapłaciłem 1800zł w tym 300zł robocizna. Sama rolka jest nie najtańsza bo koło 350-400zł i starcza na 100tyś. A reszta to może paski, nieodpowiednie albo gdzieś coś przekoszone. Bez zdjęcia to możemy jedynie teoretycznie porozważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co wymieniałeś z rozrządem. W AFN jest rolka napinająca która z czasem się zużyje. Jak jest zużyta to się wygina i krzywo daje. Ja u siebie wymieniałem rozrząd kompletny to zapłaciłem 1800zł w tym 300zł robocizna. Sama rolka jest nie najtańsza bo koło 350-400zł i starcza na 100tyś. A reszta to może paski, nieodpowiednie albo gdzieś coś przekoszone. Bez zdjęcia to możemy jedynie teoretycznie porozważać.

Ile dałeś za wymianę rozrządu??? Która rolka kosztuje 350-400zł??? Chłopie, ktoś Cię naciągnął i to nieźle. Części potrzebne do wymiany rozrządu w 1Z lub AFN to razem z pompą wody 400 zł. Pasek conti, napinacz SKF, rolka prowadząca SKF, pompa wody Ruville (czy jakoś tak). Nie ważne na ile wystarcza napinacz, kompletny rozrząd wymienia się co 60 000 km.

Co do pytania SkOs sprawdź czy jest dobrze napięty pasek, tzn czy znaki na napinaczu się pokrywają. Po 15k km po wymianie rozrządu dobrze jest sprawdzić czy znaki się dalej pokrywają i w razie czego poprawić naciąg paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniałem rozrząd kompletny to zapłaciłem 1800zł w tym 300zł robocizna

:shocked::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo,a mianowicie pasek się zsuwał z koła na pompie wtryskowej.Po przejechaniu 5 tyś.od wymiany kompletnego rozrządu patrze a z paska zostało dosłownie pół szerokości-szok.Po oględzinach znalazłem usterkę,a mianowicie pęknięte koło na wale.No więc do roboty.wymieniłem kompletny rozrząd plus te koło.Ponownie po przejechaniu 5 tyś.kontrola i ponowny szok-dalej to samo.Wszystko zrzuciłem ponownie i zacząłem mierzyć osiowość,i odkryłem kolejną usterkę a mianowicie luz osiowy na wałku(ułożyskowaniu) w pompie wtryskowej.Więc do roboty.Wyciągnąłem pompe i zawiozłem do regeneracji specjalistom.Przetoczyli korpus i zamontowali nowe łożysko,uszczelnili i ustawili pompę-koszt 400 zł.Wszystko ponownie poskładałem i na razie ok.Tak więc wnioski końcowe usterka nie łatwa do wykrycia,dwa razy wymieniony rozrząd-nie małe koszta,ale na szczęście silnik nie ruszony.Ps.luz wałka w pompie wtryskowej jest prawie nie wyczuwalny w ręku a powoduje tak wielkie uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd za 400 zł?

hehehe :polew: bzdura, jak sam napinacz paska klinowego kosztuje 320 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsio bylo ok jutro jade do chlopa tego co rozrzad robil ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo - sprawdz luzy na wałku pośredniczącym, to on z reguły tnie pasek rozrządu. Wymieniałem rozrząd z kolegą mechanikiem ....wiec co nieco sie osłuchałem. I potwierdzam - częsci wraz z pompą wody (wszystko markowe) -> 360 PLN :notworthy:[br]Dopisany: 12 Marzec 2010, 21:57_________________________________________________

Rozrząd za 400 zł?

hehehe :polew: bzdura, jak sam napinacz paska klinowego kosztuje 320 zł

Rookie - tutaj jest rozmowa o rozrządzie a nie o napędzie osprzętu :wallbash: Ps: napinacz 200 PLN po zniżkach :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za 650 kupilem, kompletny rozrzad, wraz z pompa wody,wszystkimi paskami od klimy itd plus napinacz alternatora,ktory sporo kosztowal plus wymiana 200zl... przeplaciles ostro.. polecam www.rozrzad.pl chyba jedne z najtanszych rozrzadow w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd za 400 zł?

hehehe :polew: bzdura, jak sam napinacz paska klinowego kosztuje 320 zł

Stefan, ja ci podałem co wchodzi w skład rozrządu. Mówimy o rozrządzie a nie o wymianie czego się da. Najpierw poczytaj dokładnie co piszę a później kieruj głupie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd za 400 zł?

hehehe :polew: bzdura, jak sam napinacz paska klinowego kosztuje 320 zł

Stefan, ja ci podałem co wchodzi w skład rozrządu. Mówimy o rozrządzie a nie o wymianie czego się da. Najpierw poczytaj dokładnie co piszę a później kieruj głupie uwagi.

To nie głupie uwagi, wprowadzasz chłopaka w błąd, bo jak robi się wymianę rozrządu to najlepiej wymienić od razu pasek klinowy, napinacz paska, pasek klimy i napinacz jeśli ma się klimę, bo znając życie zrobi np 40 kkm i znowu będzie musiał zwalać przód i wymieniać zużyte elementy.

Nie mówiąc już o czasie no i podwójnym płaceniu za robociznę jeśli daje do jakiegoś mechanika.

[br]Dopisany: 13 Marzec 2010, 20:42_________________________________________________

primo - sprawdz luzy na wałku pośredniczącym, to on z reguły tnie pasek rozrządu. Wymieniałem rozrząd z kolegą mechanikiem ....wiec co nieco sie osłuchałem. I potwierdzam - częsci wraz z pompą wody (wszystko markowe) -> 360 PLN :notworthy:[br]Dopisany: 12 Marzec 2010, 21:57_________________________________________________

Rozrząd za 400 zł?

hehehe :polew: bzdura, jak sam napinacz paska klinowego kosztuje 320 zł

Napinacz 200 zł??? Ale jaki Topran czy Audi? Bo cena jak z Chin.

Rookie - tutaj jest rozmowa o rozrządzie a nie o napędzie osprzętu :wallbash: Ps: napinacz 200 PLN po zniżkach :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd za 400 zł?

hehehe :polew: bzdura, jak sam napinacz paska klinowego kosztuje 320 zł

Stefan, ja ci podałem co wchodzi w skład rozrządu. Mówimy o rozrządzie a nie o wymianie czego się da. Najpierw poczytaj dokładnie co piszę a później kieruj głupie uwagi.

To nie głupie uwagi, wprowadzasz chłopaka w błąd, bo jak robi się wymianę rozrządu to najlepiej wymienić od razu pasek klinowy, napinacz paska, pasek klimy i napinacz jeśli ma się klimę, bo znając życie zrobi np 40 kkm i znowu będzie musiał zwalać przód i wymieniać zużyte elementy.

Nie mówiąc już o czasie no i podwójnym płaceniu za robociznę jeśli daje do jakiegoś mechanika.

[br]Dopisany: 13 Marzec 2010, 20:42_________________________________________________

primo - sprawdz luzy na wałku pośredniczącym, to on z reguły tnie pasek rozrządu. Wymieniałem rozrząd z kolegą mechanikiem ....wiec co nieco sie osłuchałem. I potwierdzam - częsci wraz z pompą wody (wszystko markowe) -> 360 PLN :notworthy:[br]Dopisany: 12 Marzec 2010, 21:57_________________________________________________

Rozrząd za 400 zł?

hehehe :polew: bzdura, jak sam napinacz paska klinowego kosztuje 320 zł

Napinacz 200 zł??? Ale jaki Topran czy Audi? Bo cena jak z Chin.

Rookie - tutaj jest rozmowa o rozrządzie a nie o napędzie osprzętu :wallbash: Ps: napinacz 200 PLN po zniżkach :notworthy:

Chłopie zastanów się co piszesz. Mowa jest o rozrządzie, to po pierwsze, a po drugie do wymiany paska mikro alternatora, klimy i napinaczy paska alternatora i klimy nie musisz zrzucać przodu. Możesz to wymienić w każdej chwili samemu nawet pod blokiem jak nie masz garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie? Koledze zmieniałem paski wraz z napinaczem + wymianę oleju w pracy bez kanału (w ramach wolnej mocy przerobowej :decayed: ). Osłonę pod silnikiem oczywiście miał. Wszystko się da, tyko trzeba chcieć, ale większość osób musi mieć wypasiony warsztat z kanałem lub podnośnikiem bo inaczej nie zabiera się za wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli szukacie tanich części to polecam naszego kolege Dzika, wszystko z bieżącą datą produkcji, ceny boskie, raz zamówiłem sporą paczuszke z częściami do 3 samochodów i nie żałuję, jak zamawiać to tylko u Dzika, Polecam http://www.a4-klub.pl/smf/motul_najtaniej_na_foruml_wahacze_lem_promocja_czesci_najtaniej-t44215.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...