Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Silnik tylnej wycieraczki


groszek27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu przestał działać mi silnik tylnej wycieraczki więc zgodnie z instrukcją w dziale zrób to sam, rozebrałem silniczek i dokładnie wyczyściłem.

Po założeniu silnik nadal nie działa (zasilanie w kostce jest) ale co jakiś czas wycieraczka wykonuje ruch o około 2cm , tak że w ciągu dwóch tygodni wykonała pełny obrót.

Da sie coś z tym zrobić oprócz wymiany na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem z silniczkiem u elektronika i da się zrobić tak że będzie kręciła ale na stałe, bez przerwy.

Ale najpierw muszę załatwić koło zębate to plastikowe co jest w silniczku bo ząbki się zerwały i to druga przyczyna.

Jak ktoś ma taki uszkodzony silniczek z dobrym kołem zębatym to chętnie to koło odkupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem prawdopodobnie istnieje po stronie elektroniki przy silniczku wycieraczki, może wypowie się jakiś elektronik co możnabyłoby tam zrobić. Zastanawiam się czy można to naprawić czy całość do wymiany.[br]Dopisany: 13 Marzec 2010, 17:40_________________________________________________wynika z tego co napisałeś, że ominął elektronike i zmostkował całość - szkoda że nie jest to naprawialne ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak omijam układ scalony silniczka i podłączam zasilanie na krótko to wtedy kręci a jak zasilanie idzie z kostki przez układ scalony to silniczek zakręci na chwilkę i koniec a po jakimś czasie znów zakręci na chwilkę i tak cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rowniez mam problem z silniczkiem tylnej wycieraczki,silniczek startuje ale sie zatrzymuje tak jak by cos blokowalo.

I tu mam pytanie ,czy ta duza zebatka plastikowa wewnatrz powinna krecic sie lekko,bez zadnych oporow?

Bo u mnie kreci sie ciezko,prubowalem ja zdjac ale niewiem jak a niechcialbym jej uszkodzic,czy ktos wie moze jak zdjac ta zebatke?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...