Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podróż do Niemiec -proszę o informacje, porady.


Ciepły

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jako że wyjeżdżam do Niemiec w tym tygodniu na kilku dniową wyprawę :) Proszę o sugestie odnośnie tego kraju na co uważać itd Podróż kieruje w stronę Frankfurtu :gwizdanie:

Ps. lepiej jechac przez polske do granicy i do samych niemiec czy przez czechy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróż kieruje w stronę Frankfurtu :gwizdanie

Napisz jeszcze do którego Frankfurtu się wybierasz bo w Guberni są dwa :decayed: nad Odrą i nad Menem.

Generalnie przestrzegaj ograniczeń prędkości (jeśli takowe są) i innych przepisów bo "adolf" tylko czeka żeby wyrwać parę Eryków ;( no i od 1/01/2008 r w Niemczech obowiązują tzw."zielone strefy". O tym poczytaj sobie np. tu:

http://www.autoinfo.pl/wiadomosci/zielone-strefy-w-niemieckich-miastach-pelna-informacja-dla-polakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej jechac przez polske do granicy i do samych niemiec czy przez czechy ?

-jesli chodzi Ci o Frankfurt/Men to jedz przez Czechy na przejscie Rozvadov/Waidhaus.W Czechach bardzo uwazaj na ograniczenia,przypilnuj kompletu żarówek zapasowych w aucie i kamizelki odblaskowej.Aaaaa-i pamietaj o winiecie na czeskie autobany bo bedzie pokutu :tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobówką przez Niemcy lecisz spokojnie.

Gorzej jest Busem,a tym bardziej z przyczepą...trzepią Zolle i Policja.

Mapa miast gdzie od kiedy z jaką naklejką :wink4:

1NN5WA.jpg

W Czechach jest już gorzej, bo jak chcą,to coś znajdą,a zawsze chcą :decayed:

Więc weź kilka euro na górkę :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej piszą autostradką spokojnie na Zgorzelec i potem gładkimi jak "pupcia niemowlaka" ich autostradkami na spokojnie pomykasz. Jak pisze 130 to przestrzegaj kategorycznie a jak nic nie ma to możesz "mucić" pod warunkiem ze nie spowodujesz zagrożenia na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze 130 to przestrzegaj kategorycznie

jezdze raz/dwa razy do roku na niemcy i zawsze mam tempomat ustawiony na 140 wiec nie ma co sie bac 130 i nic wiecej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak koledzy napisali, jedź kolego naszą autostradą A4 na Zgorzelec lub Jędrzychowice a potem niemiecką A4 i A5 do samego Frankfurtu. My często zamiast naszą A4ka jedziemy na Piotrków Tryb, Wrocław i Zgorzelec, droga też niezła.

W Niemczech przestrzegaj przepisów, zwłaszcza na ograniczeniach, często w takich miejscach stawiają fotoradary, pstrykające już przy małych przekroczeniach (niedawno dostaliśmy fotkę, auto jechało 77km/h na 70tce, 10 EUR + opłaty). Czasami Polizei robi nagonkę na polskie auta więc lepiej nie ryzykować z zabieraniem większej ilości fajek (max 4 kartony na głowę).

Pasy też lepiej mieć zapięte, mandaty walą za to 30 EUR/osoba, nie ważne czy siedząca z przodu czy z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandaty walą za to 30 EUR/osoba, nie ważne czy siedząca z przodu czy z tylu.

za rozmowę przez komórkę w czasie jazdy dla Polaka stówkę.. :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazde przez czechy odradzam.

Lec A4 i kieruj sie na zgorzelec, pozniej do Lipska, tam wjedz na A38 i mykasz az do A7 kierunek poludnie i tam juz przekieruje cie na A5. Dlaczego tak wyzej? Jest mniej ograniczen i ruchu bo droga jest nowa i jeszcze nie na wszystkich nawigacjach.

Tak jak koledzy napisali, trzymaj sie ograniczen, bo ostatnio swiruja, na CB slyszalem nawet ze polakom zakladano kartoteki na punkty w niemczech. Dodatkowo trzymaj odstep. "Najezdzanie " komus na tylek i do tego mrugniecie swiatlami/ trabniecie to przestepstwo i jak trafisz na cywilow, to z miejsca 5 stow nie twoje. ( Ja za takie cos dostalem 600 euro i miesiac bez prawka kary) Maja tez kamery do mierzenia odstepu. Stoja na mostach i prawie wogole ich nie widac.

Nowoczesne fotoradaty w tunelach robia foty bez flesza!!! A inne wygladaja jak slupy (nie poznasz ze to fotoradar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jadę dzisiaj w nocy do Stutgartu i do Norymbergi. Tam już obowiązują zielone strefy?

Co z używaniem Cb w NIemczech? Mamy presidenty z mocą ograniczaną do 1W na Niemcy wiec chyba nie powinno być problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jadę dzisiaj w nocy do Stutgartu i do Norymbergi. Tam już obowiązują zielone strefy?

Co z używaniem Cb w NIemczech? Mamy presidenty z mocą ograniczaną do 1W na Niemcy wiec chyba nie powinno być problemów ?

niema problemu,tyle,że usłyszysz tylko Polaków :cool1:

Na 19-tym moga byc jeszcze Finowie, ale Niemcy na swoim bodajże 27 prawie wcale się nie odzywają za to nasi owszem :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z używaniem Cb w NIemczech? Mamy presidenty z mocą ograniczaną do 1W na Niemcy wiec chyba nie powinno być problemów ?

Nigdy nie slyszalem o problemach z CB w guberni, tylko ze w niemczech operuja polacy na 27 (albo 28) kanale.

Koledzy jadę dzisiaj w nocy do Stutgartu i do Norymbergi. Tam już obowiązują zielone strefy?

Przed kazda strefa (wieksze miasto zazwyczaj) sa znaki ostrzegawcze- nie da sie przegapic. Kara 30 ojro i punkt- kogo stac niech leje na strefe... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemczech operuja polacy na 27 (albo 28) kanale.

Właśnie też nie pamiętam 27 czy 28, a wróciłem 3 miesiące temu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Niemcownie smigam 4 razy do roku jak jade do PL z UK tak więc przede wszystkim przestrzegaj przepisów. Jak jest 130 to tyle jedz bo inaczej masz siedzieć a jak nie ma znaku z ograniczeniem to dawaj ile fabryka dała :decayed: Mnie nieoznakowanym złapali na 130 miałem 176km/h i mi 150 euro doj**ali, jeszcze w e funtach płaciłem bo nie miałem tyle ojro.

Co do radarów, to może ktoś mi powie jak to jest bo 3 lata temu miałem fotosa w golfie z przekroczeniem o dobre 50km/h do tego czasu nic nie doszło

2 lata temu w tym samym miejscu A6 przekroczyłem gdzieś o tyle samo prędkość i nic nie doszło.

A4 miesiąc temu na 100km/h miałem 140km/h i zrobiło mi fote

Jak to jest?? dochodzą te mandaty czy nie??

W Belgii jak mi kiedyś zrobiło fote to z następnego zjazdu wyleciała juz policja i pokazali mi fotosa tak więc mają podgląd na foty w kazdej chwili i jak widzą ze cudzoziemiec to zaraz jest "pościg"

Sorry ze odbiegłem od tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest?? dochodzą te mandaty czy nie??

do mnie doszedł... mam do zapłaty 145e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie nie doszedł jak mi foto zrobiło. Kuzynowi raz doszło a z 5 razy nie... nie wiem jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy miałeś strzelona fote??

... dostałem mandat za przeładowanie przyczepy 110e, zaocznie dołożyli jeszcze 145.

Zrobiło mi 2 razy fotę w DDRach na remoncie 3 i 2 lata temu i nic nie przysłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...