Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Turbo brd , czy i jaką hybryde można zrobić z tego i czy warto?


ziutek--wroclaw

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie

pzdr

ale o co chodzi?

zastanawiasz się nad BRD czy czymś innym?

można zrobić z czego? jakieś zdjęcie miało być czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam a aucie już brd .

ale mam jeszcze jedną [zapasowa] do naprawy i zastanawiam sie czy regenerować normalnie czy zrobić sobie jakas hybryde z turbiny brd

Po co drugą zapasową robić skoro masz juz jedną na aucie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRD ma przewężany wałek. Załóż większe koło kompesji (część zimną) to go ukręci. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRD ma przewężany wałek. Załóż większe koło kompesji (część zimną) to go ukręci. :no:

A co za problem wymienic wałek na nie przewężony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRD ma przewężany wałek. Załóż większe koło kompesji (część zimną) to go ukręci. :no:

A co za problem wymienic wałek na nie przewężony??

W KKK?,widziałęś kiedyś rozebrane turbo KKK? to jest całkiem inne turbo jeśli chodzi o konstrukcje niż garett.

Jedyna opcja jest zrobić hybryde na bazie garetta taka jak ja miałem założoną u siebie ale przyrost rzedu 7ps i pózniej wstaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRD ma przewężany wałek. Załóż większe koło kompesji (część zimną) to go ukręci. :no:

A co za problem wymienic wałek na nie przewężony??

W KKK?,widziałęś kiedyś rozebrane turbo KKK? to jest całkiem inne turbo jeśli chodzi o konstrukcje niż garett.

Jedyna opcja jest zrobić hybryde na bazie garetta taka jak ja miałem założoną u siebie ale przyrost rzedu 7ps i pózniej wstaje

A jaki to był Garett GT17??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to była turbina na bazie korpusu Gt 17 jednakże z innymi wirnikami po stronie ciepłej i zimnej. Dalej jest jeszcze jedna sztuka na półeczce ale nadaje sie to turbo tylko do 2,016V bo tam wczesniej wstaje. W 1,9 trzeba byłoby wlac wiadro paliwa żeby je obudzic,hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie da sie z tą BRD nic wymodzić bo ma wieksze muszle od GT17 wiec pewnie wydajność tez by miała wiekszą po zmianie wirników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu mialem BRD (uzywke) ktora zamontowalem do ASV.

Przy 2000obr 3ci bieg i 1.1 bara (soft pod seryjne turbo) ....turbo praktycznie bez laga

Jak widac sa BRD i BRD....loteria podobna jak z hybrydami.

Wiec wymienic na hybryde to moze byc jak w tym powiedzieniu staropolskim...zamienil stryjek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac sa BRD i BRD....loteria podobna jak z hybrydami.

Wiec wymienic na hybryde to moze byc jak w tym powiedzieniu staropolskim...zamienil stryjek

tylko jak je sprawdzic.... bo za nim nie bedzie na aucie to nie wiesz jak bedzie wstawac i w tym problem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac sa BRD i BRD....loteria podobna jak z hybrydami.

Wiec wymienic na hybryde to moze byc jak w tym powiedzieniu staropolskim...zamienil stryjek

tylko jak je sprawdzic.... bo za nim nie bedzie na aucie to nie wiesz jak bedzie wstawac i w tym problem :wallbash:

Z turbinami jest jak z silnikami. Diagnostycznie moga byc ok a wychodza różne moce. Tyle...

A genertalizując najczęstszym problemem nie jest samo turbo tylko ukłąd wtryskowy. Ja w mojej poprzedniej audi na gt22 na nowym silniku miałem przy 2 tys 1,5 bara a na starym ledwo co 1,2. To po czesci sprawny układ wtryskowy odpowiada za napędzenie turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A genertalizując najczęstszym problemem nie jest samo turbo tylko ukłąd wtryskowy. Ja w mojej poprzedniej audi na gt22 na nowym silniku miałem przy 2 tys 1,5 bara a na starym ledwo co 1,2. To po czesci sprawny układ wtryskowy odpowiada za napędzenie turbiny.

to fakt , ale malo ktory tu wykres BRD jest taki aby to turbo wstalo przed 1800 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest w ogóle taki w którym to turbo wstaje poniżej 1800? u mnie ( http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_maly_mod_a_cieszy-t92193.0.html ) wstaje przy 1900 i z tego co pamiętam to jeden z lepszych wykresów :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retrikal np ten :

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_b7_blb_by_akjam_chrom_pakiet_chip_by_rogalotti_str_1011-t102875.0.html;msg1471460#msg1471460

325 Nm przy 1500 obr. to cale 400 nizej niz ta sama wartosc u ciebie ale jak na BRD to u ciebi i tak ladnie wstaje.[br]Dopisany: 18 Marzec 2010, 17:40_________________________________________________retrikal przepraszam myslalem ze mowa o wstawaniu nie tylko BRD , bardzo ladny ten wykres masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...