Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Audi a4 b6 1.6 jakie osiagi?


irlandczyk007

Rekomendowane odpowiedzi

jakie osiagi w porownaniu do golfa 1,.4 ma audi 1.6?Chodzi o spalanie iprzyspieszenie etc?

Będą porównywalne bądź z niewielką przewagą w stronę GOLFa - lżejsza buda (no i 1.4 to chyba 16V :mysli:)

Ja mam 1.6 w B5, spalanie ok. 10 l/100km. Osiągi ... dla mnie wystarczające, ale czasami (szczególnie w trasie) przydałoby się choć ze 20 kucy więcej, dość odczuwalny spadek mocy po włączeniu klimy. W B6 jest silnik [ALZ] bardzo podobny do mojego [ANA] - jest m. in. przepustnica DBW :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Jezdze teraz golefem 1.4.Chcicalbym sie zapytac jakie osiagi w porownaniu do golfa 1,.4 ma audi 1.6?Chodzi o spalanie iprzyspieszenie etc?

Przede wszystkim jakim Golfem ? której generacji ? silnik 1.4 - ile kucy ? to jest ważne bo nie można porównywac tylko i wyłącznie pojemności silnika.. z samej konstrukcji i sposobu zasilania może wynikac bardzo duża, odczuwalna różnica. (mono a wielopunkt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jakim Golfem ? której generacji ? silnik 1.4 - ile kucy ? to jest ważne bo nie można porównywac tylko i wyłącznie pojemności silnika.. z samej konstrukcji i sposobu zasilania może wynikac bardzo duża, odczuwalna różnica. (mono a wielopunkt)

No racja, ja brałem pod uwagę tylko Golfa Mk4 z sinikiem 1.4 16V ... tutaj były by porównywalne osiągi, ale spalanie na pewno mniejsze w Mk4 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież B6 to ciężka krowa, uważam że silnik 1.8T jest w sam raz do takiej budy, spalanie to samo co w 1.6 bo niestety takim "jedensześć" żeby jakoś to jechało trzeba nacisnąć więcej gazu, natomiast w 1.8T wystarczy go tylko musnąć :wink4:

Nigdy ale to nigdy już bym się nie pchał w silnik typu 1.6 czy też 1.8 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy ale to nigdy już bym się nie pchał w silnik typu 1.6 czy też 1.8 :gwizdanie:

Dokładnie ... ja następne :audi::a4fan: [b7] kupuje z silnikiem co najmniej 1.8T lub 2.0TFSI :decayed:

1.6 jest jeszcze w miarę wystarczające do jazdy samemu, ale jeżeli wsiądą 3-4 osoby to już ch**nia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że Golf IV jest lżejszy od A4. To ta sama waga. Fakt silnik 1.6 to trochę mało jeżeli jest pełne auto. Ale z drugiej strony to nawet w naszym kraju to nie ma gdzie 5 wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że Golf IV jest lżejszy od A4. To ta sama waga ...

:doh1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że Golf IV jest lżejszy od A4. To ta sama waga. Fakt silnik 1.6 to trochę mało jeżeli jest pełne auto. Ale z drugiej strony to nawet w naszym kraju to nie ma gdzie 5 wrzucić.

No prosze Cie Golf4 1,4 wązy tyle co A4 B6 1.6 porównaj i wróc napisz jeszcze raz :wallbash:

http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw-golf-mk4/

http://www.moto-portal.pl/glowna/Techniczne/Audi/A4/2889

Golf - 1174kg średnie spalanie ok 7l

Audi - 1295kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.6 to porazka w takim samochodzie :decayed: , ale jak lubisz sie meczyc i modlic zeby wyprzedzic to czemu nie :wink4: - ciezko mi pojac ze mozna takiego gniota wsadzic do 1350kg Avant i 1265kg Sedan...

12.5 do setki ... :gwizdanie:

spalanie mysle ze po miescie 11 l zje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 100 kg różnicy , moja teściowa na tylnym siedzeniu to już jest różnica :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.Jednak nikt niepowiedział o tym ze:

1.8 duzo wieksze oplaty Mieszkam w irlandi ubezpiecznie wieksze o 500euro na mieisac

1.8t wieksze oplaty drogowe koljen e 300 euro wiecej

1.8t drozszy zakup kupna autka

na plus

przispieszenie no i tyle

Wiec tak sobie mysle albo

zarabiam na ropie i 1.9 tdi albo zarabiam na oplatach i wtedy 1.6

1.8t to nonsens

Jak myslicie?

ps.chodzi o golfa 4 1.4 16v. Chyba niepowiecie ze przyspieszenie jest gorsze w 1.6 aui i spalanie wieksze?

Jestem tez ciekawy czy do 1.6 idzie zamontowac turbine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.Jednak nikt niepowiedział o tym ze:

1.8 duzo wieksze oplaty Mieszkam w irlandi ubezpiecznie wieksze o 500euro na mieisac

1.8t wieksze oplaty drogowe koljen e 300 euro wiecej

1.8t drozszy zakup kupna autka

na plus

przispieszenie no i tyle

Wiec tak sobie mysle albo

zarabiam na ropie i 1.9 tdi albo zarabiam na oplatach i wtedy 1.6

1.8t to nonsens

Jak myslicie?

ps.chodzi o golfa 4 1.4 16v. Chyba niepowiecie ze przyspieszenie jest gorsze w 1.6 aui i spalanie wieksze?

Jestem tez ciekawy czy do 1.6 idzie zamontowac turbine?

kombinujesz jak koń pod górkę :gwizdanie:

jak już tak Ci nie odpowiada 1.8T to kup sobie 1.9 tdi :rolleyes:

1.6 w B6 taniej kupisz, dlaczego? prosta odpowiedź, każdy normalny człowiek wie że tak słaby silnik nie nadaje się do tego auta

spalanie, założę się że w 1.6 a 1.8T nie będzie różnicy, a nie zdziwiło by mnie to że w 1.8T będzie mniejsze

więc myślę że chyba wiesz co wybrać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od 2.0 też dużo większe opłaty będą? :cool1: Ja mam i nie narzekam... 9.9 do setki tyle co seria 1.9TDI. No ale jak chłopaki mówią 1.8T byłoby najlepsze bo spalanie podobne i 8.9 do setki. Chyba że lubisz się po prostu toczyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarów nie opłaca sie.

ale ze co sie nie oplaca ?? A jak za 3.0Tdi trzeba dac 10tys E wiecej to tez sie nie oplaca ? Przeciez to duzo lepszy silnik dajacy wiecej frajdy z jazdy niz 1.6, przez to tez inny samochod . Nie wiem Irlandczyk jakim Ty tokiem rozumowania idziesz ale jak szukasz auta z A do B to kupuj 1.6 . Pomijajac fakt ze 1.6 jest gorzej doposazone niz 1.9 i np moze nie miec klimy :naughty: .

p.s. 2.0 tez bym nie rozwazal , albo 1.8T albo 1.9tdi jesli juz bo o 2.5 nie wspominam bo "nie opłaca sie" :wink4:

p.s2. A jaka ta roznica jest powiedz mi w tych oplatach ?? . 2.0 HDCI - 800E / rok znajomy placi , za seja placil kolo 550-600 ... :gwizdanie: - oczywiscie w skali roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym sie zapytac tych co maja 1.6 jak to rzeczywiscie jest.[br]Dopisany: 19 Marzec 2010, 17:31_________________________________________________Wez pod uwage ze ja nie mam znizek.To jest warte ceny jak amsz 50 procent znizek i placisz ubezp te 100 euro w skali roku .Jesli chodzi tax czy li podatek drogowy tutaj masz 150 euro w skali roku wiecej.Niewazne ile masz prawko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak. Jeżeli będziesz robił krótkie odcinki, rzadko wybierzesz się w jakąś trasę i nie oczekujesz jakiś super osiągów to polecam 1.6, ale musisz wiedzieć jedno spalanie będzie na poziomie 10 l/100km, przyśpieszenie powiedzmy "przeciętne", bardzo odczuwalny spadek mocy po włączeniu klimy, podczas wyprzedzania potrzebny dość długi odcinek przed sobą, podczas jazdy w 4, 5 osób osiągi już powiedzmy "słabe".

Jak dla mnie to powiem szczerze, że to wystarcza bo cały czas jeżdżę sam, trasy rzadko ale jak już gdzieś jadę dalej wtedy brakuje co najmniej 20-30 kucy.

Jeżeli osiągi wspomnianego GOLFa z silnikiem 1.4 były dla Ciebie wystarczające to kupuj A4 z silnikiem 1.6 będą podobne tylko spalanie wzrośnie ok. 2 l/100km

Ja osobiście następnego :audi::a4fan:na pewno nie kupię już z takim silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert. Dobrze napisał. Wszystko zależy gdzie i z kim będziesz jeździł. Ja jeżdżę glównie po mieście, a po mieście uważam że niema takiej potrzeby pakowania masy kucy, aby ruszyć z podświateł i za 300m hamować bo czerwone, bo korek, to wystarczy 1.6. W trasę jeżdżę 1 może 2 razy w roku i wtedy brakuje mocy zwłaszcza latem przy klimie. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...