Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Drgania na wolnych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam nietypowy problem z moją audi a4 1.9 TDI AFN 110 koni. Problem polega na drganiach na wolnych obrotach, które pojawiają się nie regularnie i TYLKO przy tym powyżej 10 do 15 stopni na dworze. W zimie nie ma żadnych problemów autko odpala na 20 stopniowym mrozie bez problemu, pracuje równo. Teraz przy wyższej temperaturze ba zewnątrz co jakiś cza np. gdy stoję w korku wpada w "rezonans" cała buda, kierownica, lewarek drga, problem potrafi znikną tak szybko jak się pojawi. W czasie takich objawów zapiąłem Vaga i obroty stoją na 860, żadnego falowania. Proszę o poradę :)

Pozdrawiam

Opublikowano

Poduszki , jak jest zimno guma sztywna i tlumi , jak cieplej to mieknie i przenosi wibracje.Im bedzie cieplej tym bedzie gorzej

Opublikowano

Ewentualnie sprawdź na wagu jaka dawka paliwa jest w grupie 001 i jakie korekcje na wtryskach :)

Opublikowano

Sprawdź też plecionkę, jak dziurawa na wolnych obrotach cała buda w wibracje wpada,

szczególnie jak się rozgrzał silnik to ten objaw się nasilał :bag:

Opublikowano
  • Autor

Witam,

Plecionka wygląda na dobrą, narazie podniosłem obroty na 903 i nie trzęsie, ale całkowite wibracje na kierownicy ustają dopiero jak dodam gazu do około 1100 obrotów, zaczynam się skłaniać co do tych poduszek :/ a jakiej firmy polecacie poduchy ??

Opublikowano

Witam,

Plecionka wygląda na dobrą, narazie podniosłem obroty na 903 i nie trzęsie, ale całkowite wibracje na kierownicy ustają dopiero jak dodam gazu do około 1100 obrotów, zaczynam się skłaniać co do tych poduszek :/ a jakiej firmy polecacie poduchy ??

plecionka zawsze bedzie dobrze wygladala ona sie w srodku rozsypuje , trzeba na kanal i dobrze wydech obruszac.

Opublikowano

Plecionka do wymiany na 100% :gwizdanie: .

Opublikowano

jak zacznie drgac niech ktos przytrzyma Ci wydech jesli zmniejsza sie drgania to plecionka do wymiany i wieszaki do sprawdzenia.

Opublikowano

Tak sie podepne pod temat, plecionka czyli rozumiem złączka elastyczna prawda ?

Jeśli tak to ostatnio pojechałem do podobno świetnych tłumikarzy. Powiedzieli mi, że mogą pomóc w wibracjach i buczeniu poprzez wstawienie do układu drugiej złączki elastycznej. Mówią, że bardzo często w takich silnikach tak robią.

Coś kręcą czy to może pomóc ?

Opublikowano

może pomóc ale i nie musi, jak nie wstawisz drugiej plecionki i się nie przejedziesz to się nie przekonasz, znam taki przypadek, że druga plecionka jeszcze pogorszyła sprawę i układ wpadał w dziwny rezonans

Opublikowano

tak czasami sie wklada 2 plecianke lacznik ale bardzo rzadko , lacznik ktory jest wlozony orginalnie jesli jest sprawny to bez problemow radzi sobie z drganiami wytwarzanymi przez silnik wiec chyba niema sesu wkladac 2 lepiej zalozyc jedna dobrej firmy

Opublikowano

Witam mam ten sam problem, tylko drgania sa na zimnym silniku i jak sie zagrzeje to przestaje drgac( u 3 mechanika juz sie nie chcialo zalaczyc), jezeli dotknie sie wydechu to przestaje drgac ale fachowcy od tlumikow powiedzieli ze tam jest wszystko w porzadku ze gumy sa oryginalne i nie widac nic zeby drgania byly spowodowane od tlumika,mechanicy znowu popatrzyli na poduszki i stwierdzili ze sa dobre,a silnik pracuje na wszystkie cylindry, niby wszystko wykluczone a auto drga, obroty 861 i nie skacza

Opublikowano

Ja u siebie miałem identyczny przypadek,niby wszystko ok ale rezonans był.Kupiłem plecionkę 55x150.Tą złączkę co jest na wysokości lewarka od biegów,przeciąłem na pół i wspawałem plecionkę.Następnie musiałem skrócić rurę z wydechu o długość plecionki.Po zamontowaniu został tylko klekot silnika.Koszt plecionki-43pln,wspawanie migomat-15pln.

Opublikowano

Spawanie migomatem nie jest najlepszym sposobem spawania wydechu, takie rzeczy powinny być spawane tigiem, ale większość tłumikarzy idzie na łatwiznę i spawają migomatem bo szybciej i taniej.

Opublikowano

Czy masz może jakieś buczenie , bo jak jest to na 99% złącze do wymiany :hi:

Opublikowano

Spawanie migomatem nie jest najlepszym sposobem spawania wydechu, takie rzeczy powinny być spawane tigiem, ale większość tłumikarzy idzie na łatwiznę i spawają migomatem bo szybciej i taniej.

Dokładnie ludzie o tym nie wiedzą jak wymieniałem plecionkę to znajomy od razu powiedział mi, że migomat do wymiany plecionki nie nadaje się z uwagi na to, że spaw koroduje i polecił mi spawanie tigiem.

Opublikowano

U mnie akcja jest chyba podobna.

Wibracje występują pomiędzy 950-1100 na biegu jałowym, są delikatne ale wyczuwalne np. na kierownicy i można powiedzieć że pojawiły się wraz z ociepleniem.

W zimie usunąłem katalizator i nigdy nie jeździłem bez katalizatora w dodatnich temperaturach, więc nie dam sobie nic uciąć że usunięcie katalizatora jest przyczyną.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Ja jutro wycinam plecionkę + kata i wstawiam dłuższą nową, porządną plecionkę i zobaczymy :P

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie wymienialem ostatnio chyba plecionke (mechanik wymienial) i nei wiem czy on tak to pospawal czy co ale pojezdzilem 4 dni i znowu sie przepalilo:/ i teraz mam pytanie czy jak sie spawa cos przy samochodzie np. tlumik to nalezy odkrecic klemy z aku? glupie pytanie ale nie znam sie ;)

Opublikowano

tak powinno się odkręcić klemy [br]Dopisany: 17 Styczeń 2011, 16:10_________________________________________________niektórzy komputer dodatkowo rozpinaja

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.