Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] W końcu mogę pokazać moje 4XO. Sprzedana i nowy nabytek na stronie 2


dziadek

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu mogę pokazac moją niuńkę na 17''. Wcześniej szkoda było na 15'' bo jest różnica w wyglądzie.

...więc tak:

Samochodzik z 2004 w Vinie 5. Wersja avant z kilkoma rzeczami w wyposażeniu jak w s-linie więc jako zółtodziób pomyślałem że to właśnie s-line ale chłopaki na spocie i chyba Bart-S mnie szybciutko wyprowadzili z błędu... :hi: .

Zakupiłem go w grudniu przy przebiegu 85tys km - tak wiem, że wszyscy na tym forum pomyślą "niemożliwe" ale zapraszam ich do obajrzenia autka... Przebieg sprawdzony, ostatni raz w ASO był w 2008 roku przy przebiegu 65tys. Na wszystko, niemieckie faktury co i za ile zostało wymienione oraz oczywiście wpisy w ksiązce. Sprawdzony też VAGiem przez chłopaków na spocie. Aktualnie na blacie 92tys km.

Samochodzik sprowadzony z Niemcowni gdzie jeździł nim jeden właściciel rocznik 1954.

Z wyposażenia napiszę tylko to czego nie ma każdy:

- fotele z podnóżkami i elektryczną regulacją lędźwi oraz podgrzewaniem;

- zawiesznie 1BE;

- felgi 17'' ori;

- 4 szyby w elektryce;

- elektryczne i grzane lusterka;

- czujniki cofania;

- pełny wewnętrzny pakiet oświetleniowy (nogi przód, tył; podłokietnik w środku; pod otwartymi drzwiami; popielniczka; wewnętrzne klamki i nie pamiętam czy coś jeszcze)

- zegar "atomowy";

- relingi w chromie;

- tempomat;

- pełny FIS (szkoda że nie kolor);

- podłokietnik przód;

- kierownica trójramienna skóra i gałka wzór S-line ale nie pikowana;

- ori wzmacniacz i "tubka";

- aluminiowe listwy w środku we wzór tak jakby siatki - nie wiem jak to konkretnie nazwać;

- pokrowiec na narty w tylnej kanapie;

- dodatkowe uchwyty i wieszaki w bagażniku.

Się zastanawiam czy czegoś nie pominąłem jakby co to będę uzupełniał.

Z braków to navi i xenon. Tęsknię też za czujnikiem desczu i ściemniającym lusterkiem bo miałem w Toyocie Avensis II wcześniej.

W planach jest utrzymanie go w takim stanie technicznym w jakim jest teraz, poza tym programik u pana "R" z Warszawy co już jest prawie zrobione (spotkanie 26 marca).

Teraz kilka zdjęc komórką na początek bo nie było czasu dziś więcej pstryknąć. Jak tylko będzie okazja wkleję więcej:

Dwa zdjęcia na 15'' zimowych

fCzPJ.jpg

Na tylnych drzwiach mała wgniotka od za mocno otwartych drzwi. Lakier cały więc ja się tym nie przejmuję.

fDuc0.jpg

No i na 17''

tqWGA.jpg

fE4C9.jpg

To tyle narazie :hi:

Troszkę lepsze zdjęcia jakościowo:

2nFUr.jpg

zI6Ji.jpg

No i ze środka to narazie tylko tyle:

xr5EJ.jpg

Po kupnie wymienione w ASO (wpis do książki z przebiegiem):

-rozrząd profilaktycznie

-olej

-filtry

-ciecz chłodząca

wmNWJ.jpg

qp5MS.jpg

qpfLr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne autko, na fotkach w bagażniku widać jeszcze zimówki ;) planujesz dołożyć navi i xenon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładniutkie autko... w realu w szczególności... trzeba podkreślić kolor bo jest bardzo ciekawy... niby srebrny ale odcień fioletu robi swoje...

Autko ładnie zachowane... no i ten przebieg osobiście mocno mnie zdziwił bo jak Bartek pierwszy raz się pojawił to go szybko z błędu chcieliśmy wyprowadzić... a tu taki zonk... pozazdrościć bo będzie długo śmigać

PS: o ile po programie nie padnie :polew:

PS 2: no i od tego filtru powietrza Filtrona :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne autko, na fotkach w bagażniku widać jeszcze zimówki ;) planujesz dołożyć navi i xenon?

Z navi to myślałem, ale miałem kiedyś przenośne i mało używałem no ale fakt że środek całkiem inaczej się prezentuje wtedy, xenon jakoś mnie nie robi no ale zobaczymy...[br]Dopisany: 24 Marzec 2010, 20:46_________________________________________________

PS 2: no i od tego filtru powietrza Filtrona

osz ty złośliwcze :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym przebiegiem to serio fajnie ... ale mi też nie wierzyl nikt jak mowię że rocznik 2003 2,0FSI ma 100155km jak go kupilem w styczniu ./teraz ma 3tyś więcej/ :cool1::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek fajna ta Twoja furka :good: Ten kolorek to "Delfin"? Zobacz kod lakieru na wlepce i wklej...

Jest pełny pakiet połysk (relingi, listwy szyb i osłona słupka B/trójkąt), jest PDC, jest IMO najładniejsza ori 17" , są dokładki w kolor :good: Rzeczywiście przydałby się jeszcze ksenon :decayed:

Koniecznie wrzuć zdjęcia środka...

Listwy masz pewnie te same co ja - kod 5TD (aluminium Visier - tzw. rybia łuska lub piłeczka golfowa). To oczywiście na plus - ten element to opcja :good: BTW - ESP i kurtyny to elementy seryjnego wyposażenia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolorek to "Delfin"? Zobacz kod lakieru na wlepce i wklej...

na wlepce to nie orientuję się który to kod ale mam taką specyfikację z salonu jak niemiec zamawiał auto jako nowe i tam jest "Farbe - 2S2S"

BTW - ESP i kurtyny to elementy seryjnego wyposażenia :wink4

więc szybciutko wywalam z listy thx :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2S to srebrny Akoya metalik - piękny kolorek :good: Znam go bardziej z nadowozia B7 niż B6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna furka, kolor zdecydowanie w moim typie,

chętnie oblukam sprzęt na żywo w Kaletce :naughty:,

w konkursie widzę miejsce na pudle... :gwizdanie: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie oblukam sprzęt na żywo w Kaletce :naughty:,

No mam nadzieję : że da rade wyjechać bo to będzie już blisko terminu zostania ojcem :rolleyes: i że żonka da radę :mysli:[br]Dopisany: 25 Marzec 2010, 20:48_________________________________________________

Listwy masz pewnie te same co ja - kod 5TD (aluminium Visier - tzw. rybia łuska lub piłeczka golfowa).

Tak na wlepie doszukałem się 5TD

:notworthy: Bart-S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da radę... nie pitol...

lepiej BART-S'owi opisz sprawę sprężarki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej BART-S'owi opisz sprawę sprężarki :naughty

Bart-S może wydasz opinie bo ja już nie wiem co myśleć:

Byłem dziś u mechaniora bo chciałem wymienić te gumki w kole pasowym sprężarki klimy tak jak pisałeś ale:

- gość powiedział że u mnie nie da się tego koła rozebrać i ich wymienić, przynajmniej on się nie podejmuję bo nie chce zj**...ć

- oprócz twoich doswiadczeń na ten temat znalazłem na forum jeszcze coś takiego:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t81803.0.html;msg916365;highlight=sprz%C4%99gie%C5%82ko+klimatyzacji#msg916365

na zdjęciach w tym temacie te koło wygląda trochę inaczej niż na twoich i mowa jest o jakimś sprzęgiełku za 230zł...

- nie widziałem jak mechanior miał opuszczoną sprężarkę więc nie mogę porównać ale na czuja macając łapą nie wyczuwam tam żadnych nitów jak na zdjęciu we wskazanym wyżej temacie, tylko śruba na środku...

Gumki to tylko 30zł więc chciałem sobie wymienić ale zgupiałem teraz...

Co ty o tym myślisz? jak było u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor będziesz miał ten sam co ja (albo model "obok") a co za tym idzie - identyczne koła pasowe i identyczny sposób naprawy (nie wiadomo tylko co masz do wymiany - stabilizatory czy łożysko, a może obie te rzeczy...).

W wątku do którego linka podałeś opisywany jest inny rodzaj kompresora - takie stosowano (zależnie od silnika) do końca roku modelowego 2003 (koniec maja '03).

kompresor1.jpg

Od czerwca 2003 stosuje się kompresory, które mamy w naszych jednostkach (Twojej i mojej).

kompresor2.jpg

Zróbmy tak - w sobotę wymieniam łożysko u siebie. Zrobię małe fotostory więc później będziesz mógł grzebać sam ;) (chociaż jak potwierdzisz ten sam rodzaj kompresora to w zasadzie już wiadomo co robić :decayed:). Do ściągnięcia koła pasowego, wymiany stabilizatorów lub łożyska nie ma potrzeby całkowitego wyciągania kompresora czy też spuszczania czynnika i tym podobnych czynności smagających nas po portfelu. W wyciągnięciu koła pasowego pomoże jedynie odkręcenie sprężarki (3 śruby) - następnie odkręcamy koło pasowe a kompresor zostawiamy wiszący/oparty o blok lub dolną część spojlera przedniego zderzaka...

Zacznij od wjechania na kanał i zrobienia fotki (albo po prostu spisania numerów) z kompresora klimy - wtedy potwierdzi się czy mamy dokładnie to samo. Trzeba zrzucić dolną osłonę (przykręcona do zderzaka na 3 śruby i do nadkoli). Naklejka jest na spodzie kompresora - u mnie wygląda to tak:

kompresornr.JPG

HF & GL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jak tylko będę miał czas i możliwość to sprawdzę nr ale jak macałem od góry to na 100% mam tam jakąś śrubę na środku...[br]Dopisany: 27 Marzec 2010, 21:34_________________________________________________

Ostatnio niepotrzebnie zainwestowałem 1500zł w OOOO. Wymieniłem dolne wahacze i amory z przodu bo tak stwierdził diagnosta że to jest powód skrzypienia :wallbash:. Po wymianie dalej skrzypiało a okazało się że wystarczyło zmienić gumy na stabilizatorze za 16zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna audi, po co piszesz wszystkie koszty jakie włożyłeś w to auto, każdy robi jak uważa, dla mnie jest to śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna audi, po co piszesz wszystkie koszty jakie włożyłeś w to auto, każdy robi jak uważa, dla mnie jest to śmieszne.

Dzięki za opinie. W sumie może to i racja :gwizdanie:

[br]Dopisany: 06 Sierpień 2010, 15:04_________________________________________________dodałem 3 nowe zdjęcia na pierwszej stronie, jedno z nowym modem :naughty: - zasłonki przeciwsłoneczne z kubusiem puchatniem :cool1:[br]Dopisany: 12 Sierpień 2010, 14:37_________________________________________________Witam.

Przedstawiam mój nowy nabytek. Sorry za zdradę ale jakoś tak chciałem zawsze spróbować "Radości z jazdy" :cool1:

BbvEJ.jpg

Bby8S.jpg

Z wyposażenia:

- biksenon

- czujniki przód tył

- skóra

- szyberdach

- Servotronic

- navi

- grzane d*py

Reszta chyba standard...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna audi, po co piszesz wszystkie koszty jakie włożyłeś w to auto, każdy robi jak uważa, dla mnie jest to śmieszne.

Dzięki za opinie. W sumie może to i racja :gwizdanie:

[br]Dopisany: 06 Sierpień 2010, 15:04_________________________________________________dodałem 3 nowe zdjęcia na pierwszej stronie, jedno z nowym modem :naughty: - zasłonki przeciwsłoneczne z kubusiem puchatniem :cool1:[br]Dopisany: 12 Sierpień 2010, 14:37_________________________________________________Witam.

Przedstawiam mój nowy nabytek. Sorry za zdradę ale jakoś tak chciałem zawsze spróbować "Radości z jazdy" :cool1:

BbvEJ.jpg

Bby8S.jpg

Z wyposażenia:

- biksenon

- czujniki przód tył

- skóra

- szyberdach

- Servotronic

- navi

- grzane d*py

Reszta chyba standard...

Piękna :good: Jaki motor ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...