Jump to content
IGNORED

[B5 1Z] zawór recyrkulacji spalin [EGR]

Pio
 Share

Recommended Posts

Nie moge za Chiny znaleźć w necie, powiedzcie, a najlepiej pokażcie gdzie jest EGR w a4 1.9tdi [1z] z 96 roku. Proszę.:)

temat zmieniony

No prosze, nie mialem pojecia ze to wlasnie to. Dzieki za rysunek. A moze jeszcze ktos mi podpowie jak skutecznie to 'zaslepić'?

A moze jeszcze ktos mi podpowie jak skutecznie to 'zaslepić'?

A niby po co?

jak fabryka zrobila to znaczy ze jest potrzebny , tazke nie ruszaj :)

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale recyrkulacja spalin jest po to żeby wydzielało sie mniej trujących związków w spalinach.Wiec chyba nic sie nie stanie po zaślepieniu.

zależy mi na tym, żeby ten wątek nie przerodził sie w dyskusje czy zaślepiać, czy nie tylko chodzi o odpowiedz na moje pytanie:) taką dyskusję można już znaleźć na forum.

kupujesz browara w puszce, wypijasz, międzyczasie rozkręcasz rurę za EGR, jak wypijesz, bierzesz nożyczki i rozcinasz puszkę, wycinasz zaslepke pod ksztalt wlotu do EGR, wycinasz tylko otwory pod sruby i skrecasz sobie wszystko do kupy, no i EGR zaslepiony, sprawdz tylko zeby bylo wszystko szczelne

Browar może byc trochę słaby na dłuższą metę. Lepiej dociąc cos z blachy 1mm.

hmm.. jak z puszki za cienka to chyba będę musiał beczke piwa kupić..? no cóż, życie to nie jebajka :) dzieki za odpowiedzi

nie, moze być tez tak, wazne aby EGR był szczelny

Ale powiedzcie, czy takie zaślepienie coś da? Mi o zaślepieniu EGR'a mówił znajomy koleś na stacji diagnostycznej i przy okazji o wycięciu kata, co juz zrobiłem. Z tym EGR'em to nie wiem czy sie za to brać? Jest po zaślepieniu tego jakiś przyrost mocy czy cuś, zeby sie z tym bawić?