Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Licznik - faktyczny stan


trawers25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytałem już mnóstwo postów na temat cofania i korekty liczników, ale w żadnym z nich nie znalazłem odpowiedzi na to, czy da się sprawdzić datę ingerencji w liczniku. Z tego co wiem to w B5 AJM stan licznika oprócz jego samego jest również przechowywany w "głównym" komputerze silnika. Pytanie moje brzmi, czy da się w jakiś sposób ustalić datę lub przybliżony czas ingerencji w liczniku?? Fajnie by było, bo mój jest cofnięty o jakieś 150tys. Z autem nie ma problemów, ale była by to podstawa do reklamacji lub przynajmniej odzyskania części pieniędzy. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda sprawa zegarów, ale z tego co się orientuje to masz sterownik EDC 16 i po podłączeniu dobrego VAG np 8.04 można wyciągnąć przebieg z ECU silnika, tego raczej nie rusza zwykły handlarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda sprawa zegarów, ale z tego co się orientuje to masz sterownik EDC 16 i po podłączeniu dobrego VAG np 8.04 można wyciągnąć przebieg z ECU silnika, tego raczej nie rusza zwykły handlarz.

A nie EDC 15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda sprawa zegarów, ale z tego co się orientuje to masz sterownik EDC 16 i po podłączeniu dobrego VAG np 8.04 można wyciągnąć przebieg z ECU silnika, tego raczej nie rusza zwykły handlarz.

Ma EDC15. A czy EDC15, czy 16, to w grupie VAG akurat nie ma z tym żadnego problemu dla handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje Ci tylko telefon do ASO i nadzieja, że auto odwiedzało serwis.

Mam pytanie do Kolegi Szogun0: wiem, że VAG w przypadku EDC 15 i 16 ma możliwość odczytania przebiegu z kompa silnika, kiedyś coś mi się obiło o uszy, że VAG szacuje przebieg na podstawie odczytu z ECU parametrów pracy silnika.... możesz coś więcej wyjaśnić ?? Czy kręcenie licznika polega tylko na przekodowaniu pamięci licznika cz i ECU ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego można zrobić oba przebiegi bez żadnego sladu, zalezy kto to robi i za jaka kase. W autach z komunikacją Can czyli od ok a4 b7 istnieje cos takiego jak ramki zamrożone i wtedy oprócz błędu jest stan liczika data itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się chce postarać to tak.

Bo nadal jest duża liczba osób, co tylko w liczniku cofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tego co słyszalem to w BMW jest kombinacja taka ze przy wl silniku trzyma sie reset km i gdy sie trzyma to gasi sie silnik i wl znow zaplon i na 10s wyskakuje orginalny przebieg czy cos takiego nie sprawdzalem tego tylko tak slyszalem i czy w audi jest tez taka kombinacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszesz w dwoch tematach? Nie wiem czy jest to mozliwe w Audi. Z tego co sie orientuje to mozna sprawdzic przebieg oryginalny uzywajac VAG'a.Ale to nie taki za pare zlotych i to jest mozliwe w autach mlodszej produkcji (od 1999r?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tego co słyszalem to w BMW jest kombinacja taka ze przy wl silniku trzyma sie reset km i gdy sie trzyma to gasi sie silnik i wl znow zaplon i na 10s wyskakuje orginalny przebieg czy cos takiego nie sprawdzalem tego tylko tak slyszalem i czy w audi jest tez taka kombinacja??

Bzdura, to wyskakuje numer sw licznika, i on się nigdy nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...