Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Po wymianie klocków- zaświeciły sie ABS i ESP


danielu260481

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Problem. Po wymianie klocków z przodu zaświeciły się kontrolki ABS i ESP (taki trójkącik). Jak uruchomie silnik kontrolki po chwili gasną i tak po ok 20-30 sekundach znowu się zaświecają i świecą cały czas. Co mogło się stać? Może coś się uszkodziło przy wciskaniu tłoczka?

z góry dzieki za jakieś pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej obstawiał uszkodzenie jakiegoś przewodu od któregoś z czujników abs

VAG powie który czujnik a po tem trzeba szukać - no chyba że któryś czujnik jest uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem VAGa i jest taki błąd: 283 czujnik liczby obrotów lewy G47 - nieprawidłowy sygnał. Gdzie znajduje się ten czujnik? Widziałem jakiś czujnik w okolicach przegubu - to ten? Tylko teraz niewiadomo czy czujnik czy może kabelek przerwany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij koła i porządnie przedmuchaj czujniki z rdzy i pyłu. Potem przejedź się i prawdopodobnie błąd minie. Miałem to samo. Zakładam oczywiście, że nie masz powyrywanych kabli. Jak nie minie, to popatrz na połączenia, ale kabel od ABS jest bardzo gruby i trudno go uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na VAG-u czy są impulsy z tego koła

sprawdz też osadzenie czujnika w zwrotnicy

najlepiej to go wyciągnij i sprawdz czy nie jest uszkodzony mechanicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trzy dni temu też wymieniałem klocki z przodu. Dzisiaj jak wracałem do domu pojawił mi się ten sam problem. Po podłączeniu pod kompa Vag wyświetlił mi "283 Czujnik liczby obrotów przedni lewy-G47". Ale dopiero jutro go podniosę i zobaczę. Mam nadzieję, że wystarczy przeczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...