Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Tylne lewe koło dymi


Syphoon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem że to pewnie laickie pytanie ale dziś po powrocie z pracy przy wjeździe na osiedle zahaczyłem o kałużę. Kiedy postawiłem auto na parking zauważyłem iż tylne lewe koło dosłownie paruje... Dymiło i czuć było nieprzyjemny zapach spalonego smaru. Jaka może być przyczyna jak temu zaradzić ??

Wiem jestem Laikiem ale proszę o pomoc :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś na lewarku i sprawdź czy się swobodnie obraca,zaciągnij ręczny, opuść reczny i spróbuj ponownie obrócić. Prawdopodobnie zacisk jest zapieczony i trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze sprawdzam w taki sposób......

na płaskiej, najlepiej poziomej nawierzchni ruszyć lekko i pozwolić się toczyć do zatrzymania, bez dotykania hamulców.

jeśli którekolwiek koło blokuje samochód zatrzyma się tak, jakby ktoś wcisnął hamulec z wyczuwalnym momentem zatrzymania.

w innym przypadku samochód powinien się zatrzymać bez wyczuwalnego momentu. bardzo łagodnie...

Które koło blokuje, to już temat na inną próbę, np. taka jaką miał autor posta.... zapach, wyraźna różnica temperatury felgi, czy przypadek z kałużą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pośpiesz sie z diagnoza umnie też sie grzało prawy tył, ręczny nieodbijał, linka wd40 psikanie pod uszczelke i jest ok, tylko troche za póżno bo wcześniej zdążyło łożysko paść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej trzeba wyjąć klocki i zrobić regenerację hamulca.

gumki na prowadnicach i cylindrze pewnie do wymiany razem ze smarem.

Robić to jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jak kolega pisze, jak przejedziesz kawałek to sprawdz czy felga nie jest ciepła. Jeśli jest to zacisk trzyma, albo tłoczek zapieczony, albo prowadniczki zacisków wydymane

miałem podobny problem, :gwizdanie: :gwizdanie: smierdziało bardzo i nie wiedziałem co to. Na poczatku myslalem ze zajechane sprzęgło bo smrod identyczny;] (siostra wsiadła za kółko :naughty: :naughty:) jednak poszukałem troche i mi ulżyło zapiekł sei zacisk prawe tylne koło.:D:notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie stanął ręczny i tłoczki też miały miały wżery wszystko się skumulowało i tarcza świeciła w nocy. Wyjąłem więc tłoczki wsadziłem nowe rozruszałem reczny i mykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz stalowy zacisk zdarza się że w domowych warunkach tego nie zrobisz może skorodować prowadniczka znajdująca się w środku zacisku <której nie można dokupić> po wyciągnięciu jej i wyczyszczeniu będzie ciekł zacisk miałem to samo u siebie wtedy musisz wymienić zaciska albo oddać do regeneracji

http://moto.allegro.pl/item1178962825_regeneracja_zaciskow_vw_audi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za zwłokę

Sprawa rozwiązana:

Pekła guma uszczelniająca tłoczek ten sam podrdzewiał i kiedy zużyłu się klocki po protu nie wrócił do pozycji wyjsciowej. Trochę papieru wodnego smar grafitowy dla lepszego poślizgu + wymiana klocków = lek na moje zło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...