Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BNA] Dziwny dzwięk silnika.


krystianp23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie, z komory silnika mojego samochodu wydobywa się dziwny metaliczny dźwięk.

Dźwięk ten wydobywa się dosyć często podczas normalnej postojowej pracy silnika, oraz bardzo mocno i głośno podczas ruszania na każdym biegu.

Najbardziej go słychać kiedy zaciągnę ręczny i wrzucę którykolwiek bieg i powoli puszczę sprzęgło.

Nie wiem co się może dziać, boję się wizyty w ASO bo wiem że poczuję to mocno moja kieszeń.

Pomóżcie. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już trochę poczytałem, dodam tylko że łańcuszek wraz z napinaczami został wymieniony w zeszłym roku, nie sądzę żeby umarł tak szybko.

A i dźwięk wydobywa się spod machy od strony kierowcy.

Co do wydatku to trochę mnie przeraża, nie stać mnie na wywalenie 6 tys. na naprawę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto na gwarancji że do ASO chcesz jechać? Może lepiej odwiedź jakiegoś dobrego mechanika który pomoże Ci zdiagnozować problem.

A druga sprawa, po co kupujesz auto klasy premium skoro później masz problem go utrzymać i płacić za ewentualne naprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto na gwarancji że do ASO chcesz jechać? Może lepiej odwiedź jakiegoś dobrego mechanika który pomoże Ci zdiagnozować problem.

A druga sprawa, po co kupujesz auto klasy premium skoro później masz problem go utrzymać i płacić za ewentualne naprawy...

co do ASO to sie zgadzam. oni wymienia Ci pol silnika nie zastanwaiajac sie nawet nad tym czy cos da sie naprawic.

a co do kosztow napraw to nie rozumiem. ja myslalem ze kupujac auto klasy premium mozna liczyc na mniejsza awaryjnosc niz przy fiacie ... w/g Twojego rozumowania auta tej kalsy powinny psuc sie na potege a kupuajcy jezdzi nimi tylko daltego zeby wszyscy dookola wiedzieli ze stac go na remonty???

za ta samam kase mozna kupic np dwulteniego opla, albo pewnie 5 czy 6 letnie audi czy bmw. chcesz powiedziec ze nie decydujac sie na opla musze odlozyc jeszcze polowe wartosci auta na naprawe tego super auta? cos nie hallo z tym podejsciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto na gwarancji że do ASO chcesz jechać? Może lepiej odwiedź jakiegoś dobrego mechanika który pomoże Ci zdiagnozować problem.

A druga sprawa, po co kupujesz auto klasy premium skoro później masz problem go utrzymać i płacić za ewentualne naprawy...

co do ASO to sie zgadzam. oni wymienia Ci pol silnika nie zastanwaiajac sie nawet nad tym czy cos da sie naprawic.

a co do kosztow napraw to nie rozumiem. ja myslalem ze kupujac auto klasy premium mozna liczyc na mniejsza awaryjnosc niz przy fiacie ... w/g Twojego rozumowania auta tej kalsy powinny psuc sie na potege a kupuajcy jezdzi nimi tylko daltego zeby wszyscy dookola wiedzieli ze stac go na remonty???

za ta samam kase mozna kupic np dwulteniego opla, albo pewnie 5 czy 6 letnie audi czy bmw. chcesz powiedziec ze nie decydujac sie na opla musze odlozyc jeszcze polowe wartosci auta na naprawe tego super auta? cos nie hallo z tym podejsciem...

olo masz rację nie po to kupujemy autka z górnej półki żeby później w nie ładować kupę kasy, kupujemy je po to żeby jeździć z uśmiechem na :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLO nie do końca mnie zrozumiałeś, poza tym nie wiem jak długo krystianp23 jest w posiadaniu tego samochodu, dlatego jeśli więcej niż pół roku to sorka chyba, że auto kupił nie dawno.

Chodzi mi o to, że nie sztuką jest kupić auto za całą kasę tylko żeby mieć nowszy model od sąsiada a nie mieć kasy na chusteczki żeby wytrzeć łzy jak coś kosztowniejszego się zepsuje. Dla mnie klasa premium to lepszy komfort jady, lepsze materiały wnętrza, itd., bo to akurat można zobaczyć i poczuć przy kupnie takiego auta. Natomiast, jeśli chodzi o silnik to do niego nie wejdziesz jak kupujesz auto, może być wszystko OK przy zakupie a np. po 5kkm coś się zepsuje i nie jest regułą, że droższe auto to powinno mnie j się psuć.

Chyba, że kupujesz nówkę z salonu.[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2010, 13:24_________________________________________________Ja nie mówię nikomu jakie ma sobie auto kupić, bo to już osobista sprawa. Ale należy robić to z głową :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to k..... was interesuje czy za ostatnie czy nie k.... pomagamy nie dolujemy co niektorzy to p...... tutaj takie pier..... ze asz strach i cale zycie fiacikiem takim zycze jezdzic

warnwarn.gifTo już twój, któryś z kolei wpis o podobnej treści, nic nie wnoszący do tematu, za to z ostrą krytyką wobec użytkowników.

Spokojniej troszeczkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to k..... was interesuje czy za ostatnie czy nie k.... pomagamy nie dolujemy co niektorzy to p...... tutaj takie pier..... ze asz strach i cale zycie fiacikiem takim zycze jezdzic

warnwarn.gifTo już twój, któryś z kolei wpis o podobnej treści, nic nie wnoszący do tematu, za to z ostrą krytyką wobec użytkowników.

Spokojniej troszeczkę..

Wracamy do Tematu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...