Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła dzienne z wykorzystaniem świateł drogowych


blur123

Rekomendowane odpowiedzi

Ok czyli kluczowym pytaniem jest czy na pkt.3 powinno być zasilanie mijania ?

Bo mam dwie opcje:

MCE pin 26 - zasilanie mijania

włącznik światłe wersja low Pin 4 – Zasilanie świateł mijania [żółty] (WY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominikt1, Fr0styyy, macie tą wersję sterownika SD-2, która po zmroku wyłącza DRL i włącza postojowe i mijania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje SD-2, która steruje całkowicie światłami czyli w:

dzień zapala mi światła drogowe na 30%

po zmroku włącza mi automatycznie światła mijania.

CLH - załącza mi światła tylko po zmroku.

Wracając do tematu, po przepięciu kabla 3 do 4 pinu we włączniku świateł (zasilanie świateł mijania) nic się nie zmieniło, dalej w dzień po włączeniu mijania światła dzienne nie gasną. Dodam że po zmroku nie można wyłączyć świateł mijania - przełącznikiem świateł. Już brakuje mi pomysłów co może być nie tak.

Po odłączeniu całkowicie pinu 3 automatycznie po zapaleniu uruchamiają mi się światła postojowe i taki stan się utrzymuje do momentu zapalenia świateł mijania przełącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję podłączenia pewnie czytałeś http://kogiel.za.pl/montaz_coming_home.pdf ?

Jeśli kolory się zgadzają, to możemy nimi operować, będzie łatwiej skumać o którym kablu piszemy.

Kolega Fr0styyy pisał o podłączeniu kabla brązowego z indeksem do halogenów, dlaczego do halogenów? Na tym wg instrukcji ma być napięcie po włączeniu świateł mijania.

Dominik, na próbę podłącz tylko kable niebieskie do długich, masę, pomarańczowy do plusa po stacyjce i brązowy z indeksem do świateł mijania (kabel na którym jest napięcie po włączeniu świateł mijania). W takiej konfiguracji dzienne powinny się włączyć po odpaleniu auta, i zgasnąć po włączeniu świateł mijania. Nie wiem co z czujnikiem zmierzchu, ale chyba trzeba go wystawić na światło, bo inaczej dzienne się nie włączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi w tym o to, że kablem który normalnie zasila postojówki możesz zasilić postojówki i mijania, które się włączą po zmroku. Jak chcesz podłączyć zgodnie z tym schematem to musisz kupić 2 przekaźniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje do tego trzeba by jeszcze dołożyć dwa przekaźniki ale taka rzeźba już nie wchodzi w grę. Po prostu coś jest nie tak bo w momencie kiedy na brązowym kablu bez indeksu zgodnie z tym schematem:

1. Czarny masa

2. Dwa niebieskie z SD-2 wyjscie na zarówki swiateł drogowych

3. Niebieski z przekaznika wyjscie do mijania (87)

4. Brązowy z SD-2 wejscie/wyjscie swiateł pozycyjnych

5. Brązowy z konektorem ,do przekaznika (85)

6. Czerwony +12V na stałe (30,86)

7. Pomaranczowy +12V po stacyjce

8. Różowy coming home

pojawia się napięcie 12V DRL powinny gasnąć a tego nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowe są dwa, z indeksem i bez, wg tego pdfa co wcześniej wkleiłem to wg mnie brązowy to wyjście na pozycyjne, mijania, itd., a brązowy z indeksem to wejście które trzeba podłączyć do świateł mijania, czyli po włączeniu świateł mijania dzienne powinny gasnąć. A gdzie masz teraz czujnik zmierzchu? Jak go zasłonisz, to wyłączają się dzienne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja swój robiłem na "specjalne zamówienie", bo mijania same się zapalają tylko trzeba je włączyć samemu, ja wolałem taką opcję :wink:

A CLH tylko pod halogeny jest podłączone, ale planuje jeszcze pod postojówki podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowe są dwa, z indeksem i bez, wg tego pdfa co wcześniej wkleiłem to wg mnie brązowy to wyjście na pozycyjne, mijania, itd., a brązowy z indeksem to wejście które trzeba podłączyć do świateł mijania, czyli po włączeniu świateł mijania dzienne powinny gasnąć. A gdzie masz teraz czujnik zmierzchu? Jak go zasłonisz, to wyłączają się dzienne?

Tylko w mojej wersji brązowy mam podpięty do zasilania świateł postojowych, a brązowy z indeksem jest już podpięty do zewnętrznego przekaźnika i nic z nim nie mogę już zrobić. Dokładnie po włączeniu świateł mijania drl powinny gasnąć a tego nie robią. Jak zapalam postojowe to wtedy dzienne gasną a później jak biorę na mijania to drl znowu się zapalają. Teraz czujnik zmierzchu mam na desce rozdzielczej. Jak go zasłaniam dzienne gasną i zapalają się mijania. Teraz doszedł problem palenia bezpiecznika który dodałem, po zmroku zapalam auto i bezpiecznik się pali najpierw spalił się 15A teraz 20A nie wiem czy wkładać 25A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym przekaźnikiem coś robiłeś, tzn. podłączałeś go do czegoś? Jeśli po włączeniu postojówek dzienne gasną, to jest dobrze, tylko nie powinny się zapalać po włączeniu mijania. Zobacz czy jak włączysz mijania to postojówki nadal świecą.

Do czego ten bezpiecznik zakładałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik dostałem w zestawie i był on już podłączony do SD-2 np. przewód 3 wychodzi właśnie z przekaźnika. Ok sprawdzę jak jest z tymi postojówkami. Bezpiecznik założyłem na jakiś plus albo stały albo po stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że był podłączony, ale nie podłączałeś pod niego świateł mijania?

Gdzie podłączyłeś się pod postojówki?

Po zasłonięciu czujnika dzienne gasną i włączają się mijania? Czyli mijania masz podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to tak podłączone:

1. Czarny masa

2. Dwa niebieskie z SD-2 wyjscie na zarówki swiateł drogowych

Gniazdo B w MCE:

Mostkuje z:

Pin 16 – Zasilanie prawego światła drogowego [biało/żółty]

Pin 18 – Zasilanie lewego światła drogowego [biało/czarny]

3. do bezpiecznika od mijania

Mostkuje z :

Bezpieczniki:

20prawe światło mijania, regulacja zasięgu świateł15

21lewe światło mijania, regulacja zasięgu świateł15

I nie wiem czy mam z dwoma czy wystarczy z jednym?

4. Brązowy z SD-2 wejscie/wyjscie swiateł pozycyjnych

Ten przewód nalezy podłaczyc do bezpiecznika od swiateł pozycyjnych

lub do przewodu idącego do pozycyjnych

Gniezdo C w MCE:

mostkuje z:

Pin 25 – Zasilanie świateł postojowych (WE) [szary]

5. Brązowy z konektorem ,do przekaznika (85)

Przekaznik jest w komplecie i w zasadzie przewód ten jest juz podłaczony

6. Czerwony +12V na stałe (30,86)

Podłaczyc do +12V które jest na stałe, nawet po wyjeciu kluczyka

7. Pomaranczowy +12V po stacyjce

8. (pin 1 w 12-pinowej kostce

sterownika drzwi - wchodzi w pin 3 w zamku). Oczywiście dot. drzwi kierowcy

Pod postojówki można podłączyć się w mce albo we włączniku świateł ja mam mce. Tak po zasłonięciu czujnika zapalają się mijania i gasną dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Dominik, jeżeli pali Ci 20A bezpiecznik to coś musi być na rzeczy :wink:

Nawet przy 10tce nie powinno nic się dziać, chyba że zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz z normalnymi żarówkami H7 w mijania wszystko było ok teraz jak dołożyłem xenon na oryginalnych przetwornicach koito z żarnikami d4s pali mi bezpiecznik przy module. Nie pamiętam tylko gdzie dałem bezpiecznik czy na stałym 12V czy po stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...