Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła dzienne z wykorzystaniem świateł drogowych


blur123

Rekomendowane odpowiedzi

a ja się pytam ponownie.

Czy ten układ pasuje do innych samochoów czytaj B5.

Zdaje mi się zże dziś widziałem E46 bez ringów z podobnuym patentem...

Ja mam w B5 :> ale można to montować praktycznie wszędzie. Bo ogólnie zasada działania i podłączenia jest prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się pytam ponownie.

Czy ten układ pasuje do innych samochoów czytaj B5.

Zdaje mi się zże dziś widziałem E46 bez ringów z podobnuym patentem...

Ja mam w B5 :> ale można to montować praktycznie wszędzie. Bo ogólnie zasada działania i podłączenia jest prosta.

dajcie link do allegro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem to ustrojstwo u siebie :) - faajne jest! Tylko mam problem ze znalezieniem sygnału wyłączającego. Hmm kolory mam całkiem inne. I latałem z probówka i nic, Macie jeszcze jakiś inny pomysł? Czy muszę szukać przy włączniku świateł :/ chociaż wolał bym nie - zbyt krótkie kabelki, a przedłużanie innymi spowoduje jeszcze większy bałagan... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem to ustrojstwo u siebie :) - faajne jest! Tylko mam problem ze znalezieniem sygnału wyłączającego. Hmm kolory mam całkiem inne. I latałem z probówka i nic, Macie jeszcze jakiś inny pomysł? Czy muszę szukać przy włączniku świateł :/ chociaż wolał bym nie - zbyt krótkie kabelki, a przedłużanie innymi spowoduje jeszcze większy bałagan... .

podlacz przewody do tych przy wtyczkach od lamp -w miare prosta srpawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem rade, podłączyłem pod włącznik świateł. Kabel gruby żółty, bez pasków. :) I już śmiga idealnie, nic nie piszczy nawet przy długich. Fajnie się lampy wygaszają po wyłączeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem rade, podłączyłem pod włącznik świateł. Kabel gruby żółty, bez pasków. :) I już śmiga idealnie, nic nie piszczy nawet przy długich. Fajnie się lampy wygaszają po wyłączeniu silnika.

tzn w jaki sposob sie wygaszaja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn w jaki sposob sie wygaszaja ?

Hmm, ciężko powiedzieć, bo samego układu nie konstruowałem. Po prostu, po wyłączeniu silnika po 2-3sec żarówki się ściemniają, trwa to z 1-2sec.

Kupiłem układ od Kogel_'a zamontowałem go. i dla potomnych mogę powiedzieć, jak go podłączyć w B6 z ori Bixenonem.

- Masa - oczywiste ( jak na fotach na stronie pierwszej )

Reflektory - jak na fotach, kolory takie same.

- Sygnał wzbudzający lampki dzienne - podłączyłem go pod zielony, gruby kabel od bezpiecznika pompy nr.28. po drodze przechodzi przez włącznik DRL (od B7 )

- Zasilanie układu, bezpośrednio pod gruby zielony kabel od bezpiecznika nr.28 + zabezpieczenie dodatkowym bezpiecznikiem (jak w opisie na str1)

- Sygnał wyłączający światła dzienne ( kiedy chcemy uruchomić światła mijania ) - połączyć się musiałem pod włącznik światła, kabel najgrubszy żółty.

i to tyle, prosta sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziała, czemu nie? I montaż tak samo przebiegnie. Ale jaki będzie jego sens? :)

Główny to, oszczędzanie xenonów. Chyba największa motywacja do chęci zakładania świateł dziennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn w jaki sposob sie wygaszaja ?

Hmm, ciężko powiedzieć, bo samego układu nie konstruowałem. Po prostu, po wyłączeniu silnika po 2-3sec żarówki się ściemniają, trwa to z 1-2sec.

Kupiłem układ od Kogel_'a zamontowałem go. i dla potomnych mogę powiedzieć, jak go podłączyć w B6 z ori Bixenonem.

- Masa - oczywiste ( jak na fotach na stronie pierwszej )

Reflektory - jak na fotach, kolory takie same.

- Sygnał wzbudzający lampki dzienne - podłączyłem go pod zielony, gruby kabel od bezpiecznika pompy nr.28. po drodze przechodzi przez włącznik DRL (od B7 )

- Zasilanie układu, bezpośrednio pod gruby zielony kabel od bezpiecznika nr.28 + zabezpieczenie dodatkowym bezpiecznikiem (jak w opisie na str1)

- Sygnał wyłączający światła dzienne ( kiedy chcemy uruchomić światła mijania ) - połączyć się musiałem pod włącznik światła, kabel najgrubszy żółty.

i to tyle, prosta sprawa :)

a myslalem ze w jakis specjalny sposob sie gasza

Moze sie myle ale minelo juz chyba dwa lata odkad ja kupilem caly ukladzik od Kogela i dziala do dzis bez problemu.Udalo sie ta urzadzonko temu majstrowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Gik masz to urzadzonko podlaczone pod wlacznik drl - czyli mozesz sobie je wylaczyc pokretelkiem ?:)

dziala to ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytac gdzie można zakupic taki ''moduł świateł dziennych'', jeżeli na Allegro to prosiłbym o linka.

Takiego nie da się kupić. Podobne były kiedyś na Allegro pod nazwą SD2. Szukaj może Ci się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzytkownik "KOGIEL_" sprzedawał takie moduły na allegro. Sam u niego kupowałem jak wielu forumowiczów. W tej chwili nie ma nic wystawionego ale możesz do niego napisać czy będzie jeszcze takie coś sprzedawał. Kiedyś miał przerwe w sprzedaży ale wznowił działalność po kilkum miesiącach. Może teraz zrobił sobie wakacje?? Nie zaszkodzi zapytać.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupowałem i działa bez zarzutu.

Może jakby ktoś miał to niech poda kontakt do tego pana bo mi gdzieś wyparował. Bardzo pozytywny sprzedawca. Dobry towar i kontakt, jak czegoś się nie wie wszystko wytłumaczy...

Jakby kogoś interesowało strona użytkownika: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=8921379

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem do "KOGIEL_"a i sd-2 wlasnie jest w drodze do mnie takze trzeba pytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...