Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z klimą


danielu260481

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem. Nie działa mi klima, jak ustawie na full (lo) to sie włącza i działa oki tylko strasznie wieje :-) ale jak ustawie np 18 stopni to leci ciepłe powietrze. Dzisiaj byłem w serwisie, nabiłem klime i dalej to samo. Co to może być?

Układ jest szczelny, w vagu zero błedów, bezpieczniki sprawdzone, klima załącza sie tylko ja jest ustawiona na full.

z góry dzięki za jakieś rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka była temp na zewnątrz? Może była niższa niż 18 stopni dlatego leciało ciepłe powietrze a Lo jest wymuszeniem zimna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje nie było na zewnątrz 18 stopni i dlatego tak jest a LO jest wymuszeniem zimna tak jak napisał chudineze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak LO jest wymuszen iem zimna to jak dam temp. na max. to tez sa jakies literki i co one oznaczja??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz było dokładnie 11 stopni. Tylko wczesniej nawet przy 6 stopniach dmuchało chłodne powietrze i w sumie nagle z dnia na dzień tak się stało. Jak dam na klimie 18 stopni to leci naprawde bardzo ciepłe powietrze- kiedyś było duuużo zimniejsze. Nie kręci się też wiatrak od klimy, dopiero jak dam na lo to sie zaczyna kręcić. Nie mam pojęcia o co chodzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A błędy na klimie? Prawdopodobnie masz któryś z czujników temp walnięty

klysek89 są literki Hi czyli wymuszenie grzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Klima działa normalnie jak na zewnątrz zrobiło się ciepło. Włączyłem klime na 18 stopni jak na zewnątrz było ok 20 i wszystko działa jak powinno. Jak temp na zewnątrz spadnie poniżej 15 stopni to klima cały czas grzeje (wcześniej było czuć lekkie chłodzenie). Może to jakiś czujnik temp w środku autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

Mam problem z moja klimatyzacja. Zapalila mi sie podczas jazdy kontrolka econ. Zgodnie z czytanymi tematami kupilem nowy czujnik wysokiego cisnienia, wkrecilem i nic to nie dalo, blad ten sam 0819. Dokrecilem go mocniej i mi urwalo gwint na chlodnicy. Wszystko wylecialo. Ale ok, dalem do naprawy, chlodnica nowa, czynnik nabity, czujnik nowy, kable sprawdzone, sprezarka sprawdzona, bezpieczniki sprawdzone i nadal swieci sie to Econ. Facet od klimy sie poddal, powiedzial ze na 99% to uszkodzony panel climatronica. Co do tego to nie jestem przekonany. W tym serwisie powiedzieli mi ze prad dochodzi do czujnika ale dalej juz podobno nie idzie i obstawiaja ten panel.

Spotkal sie ktos z czyms takim ? Pytam bo nie chce znow wyrzucac kasy w bloto.[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 23:50_________________________________________________Nie wiem czy to ma znaczenie. Ale po przekreceniu zaplonu nie od razu pali sie lampka econ. Dopiero po jakichs 10 sek sie zapala, tak jakby chciala zalaczyc sprezarke ale sie nie wlacza i zapala sie ECON. Tam jest gdzies jakis elektrozawor ? Moze to to ? W ogole sprezarka chrobocze troche na wolnych obrotach.

Co o tym sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobny problem. walka z klimą zajęła mi około 2 tygodni. Faktycznie, świecące Econ wskazuje tu na czujnik przy chłodnicy, lub mało czynnika w układzie. Nie będę tu opowiadał całej historii ale wyszło tak że po zmianie sprężarki wszystko wróciło do normy. Kombinowałem z wymianą zaworu rozprężnego na rurkach, wymiana zaworu w sprężarce i tak nic to nie dawało. Sprzęgło miałem dobre ale wyglądało to tak jakby kompresor nie mógł uzyskać ciśnienia. Gdzieś wyczytałem że jak jest mało czynnika to kompresor się przegrzewa i w nim wytapiają się jakieś uszczelki czy coś i nie ma szczelności przez co brak ciśnienia. Udanego rozwiązania problemu. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 też jest tak jak nie załącza się mały wentylator od klimy to za chwilę klimatronik przełacza się na funkcję econ,podłaczcie się pod vaga i zobaczcie czy macie jakieś błędy i sprawdzie czy załacza się mały wentylator po uruchomieniu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem. Po wymianie nagrzewnicy cały czas świeci Econ i w żaden sposób nie mogę go wyłączyć. Czy to oznacza że jest za mało czynnika ?

Pozdrawiam !:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam podobny problem z klimą tzn jak kupiłem autko w zime (temp poniżej 0) to econ można było włączać i wyłączać a teraz jak zrobiło się ciepło econ już się pali cały czas. Zauważyłem że w chłodniejsze dni np. rano jak temp spadnie poniżej 0 to econ można wyłączyć ale po jakimś czasie sam się zapala :/ proszę o pomoc bo nie wiem od czego zacząć ... Czy to tylko brak czynnika w układzie a może uszkodzony czujnik ciśnienia? a może jeszcze coś gorszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy jak Wy - też zapala mi się ECON dłuższą chwilę po uruchomieniu silnika. Nie podłączałem jeszcze pod VAG'a. Jak podłączę dam znać czy coś wyszło.

Pytanko - czy istnieje możliwość aby za pomocą VAG'a przeprogramować temperaturę min. na klimatroniku po której wskakuje LOW? Obecnie mam 18 st.C a chciałbym mieć np. 16 lub 17 - jak brat w takim samym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego kolegi w B7 2.0TDI nie chłodzi klimatyzacja. Po ustawieniu na klimatroniku na LOW leci ciepłe powietrze. Klimatyzacja jest nabita, rurka pod maską od strony pasażera robi się zimna, VCDS nie pokazuje żadnych błędów. Gdy włączy się klimatyzację to słychać sprężarkę. Zrobiłem nastawy podstawowe, ale nic to nie dało. Co może być przyczyną? Co mogę jeszcze sprawdzić?

Mówiłem jemu o niskiej temperaturze na zewnątrz, to powiedział, że już w zeszłym roku we wrześniu jak było ciepło to klima też nic nie chłodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie

A teraz jak masz? Naprawiłeś? Co było przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...