Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana żarnika D3S Bixenon w A4 B8


wozniaq

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, SkOs napisał:

 

podrzuci ktoś foto jak z ledem Osramy CBI prezentują się w nocy? Chodzi o wygląd przodu samochodu

Cieżko będzie uchwycić takie porównanie, ponieważ kamera to nie oko i wszystko zależy jak ustawisz w niej balans bieli. Jedni cykną fotke na auto, inni ustawią balans bieli manualnie i już zdjęcie przekłamane. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jestem właśnie po wymianie :)

Miałem jeszcze Philipsy z montażu samochodu :) Wymiana banalna (bałem się wyciągać lamp) - w sumie zajęło mi to ok 10 min na pierwszą lampę i ok. 3 min na drugą (wykręcania osłony nie wliczam).

Różnica? KOLOSALNA

Samochód ma nalatane 260 tys i po 10 latach te żarniki z montażu nie oświetlały praktycznie nic a po wymianie nie będę się rozpisywał napisze tylko WOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij, że wsadziłeś CBI do lamp, które w porównaniu nawet z nowymi OEM żarnikami biją je na łeb. Po wyciągnięciu i włożeniu lamp, dobrze jest podjechać na stację diagnostyczną by sprawdzili ustawienie lamp, bo nigdy w takiej  samej pozycji nie zamontujesz jak były. Ja zawsze zanim lampy wyciągnę, naklejam przed samochodem na ścianie biały papier i odrysowuje sobie granicę światła i cienia włączonych świateł. Przy montażu staram sie trafić na te zaznaczone kreski wstawiając i montując lampe, by nie trzeba było jej dużo na stacji diagnostycznej regulować. W czasie kontroli na stacji diagnostycznej czasami nawet nie było potrzeby regulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem żarniki z Osrama Night Breaker Laser +200% D3S i różnica jest kolosalna, szczególnie gdy mamy lampy po pełnej odnowie jak w moim przypadku. Polecam z czystym sumieniem. Zobaczymy tylko jak długo poświecą :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2020 o 20:24, Muskel1 napisał:

Nie zapomnij, że wsadziłeś CBI do lamp, które w porównaniu nawet z nowymi OEM żarnikami biją je na łeb. Po wyciągnięciu i włożeniu lamp, dobrze jest podjechać na stację diagnostyczną by sprawdzili ustawienie lamp, bo nigdy w takiej  samej pozycji nie zamontujesz jak były. Ja zawsze zanim lampy wyciągnę, naklejam przed samochodem na ścianie biały papier i odrysowuje sobie granicę światła i cienia włączonych świateł. Przy montażu staram sie trafić na te zaznaczone kreski wstawiając i montując lampe, by nie trzeba było jej dużo na stacji diagnostycznej regulować. W czasie kontroli na stacji diagnostycznej czasami nawet nie było potrzeby regulacji. 

cześć potrzebuje pełna nazwe tych CBI bo chce zamowić a nie chce się pomylić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLEGRO.PL

Kup teraz z CZĘSTOCHOWA - 2x D3S OSRAM XENON COOL BLUE INTENSE 6000K, na Allegro.pl, za 599 zł w kategorii {Motoryzacja} - {Wyposażenie i akcesoria...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja takze zauwazylem ze barwa xenonu originalnego jest zbyt zoltawa, dlatego przymierzam sie do kupna CBI,  z racji ze stosunkowo slabo swieca wzgledem innych auta gdy sie jedzie badz stoi na swiatlach te roznice widac, auto 2009 rok, maja prawo raz ze zarniki byc juz slabawe chociaz swieca taka sama barwa obydwa,  a dwa odblysniki do regeneracji zapewne, i teraz moje pytania :

 

-  czy faktycznie aby wymontowac odblysnik trzeba rozklejac lampe? w jaki sposob najlatwiej i najlepiej? czy mega narzedzia sa do tego potrzebne? dzwonilem do jednej z firm regenerujacych i pan na telefonie stwierdzil ze a4b8 lampa rozklejac to jest ,,sztuka'' a nie zwykle rozjklejenie w piekarniku typu ze klej jest twardy nie miekki ...... lub badz sztuka naciagniecia tego nie wiem

 

- przy okazji mialbym dostep do soczewki bo jakby taka mgielka nalot jest mglisty nie jest taka do konca przeroczysta  ale moze sie da tam dostac jakas szmatka jak do okularow na druciku czy innymi narzedziami aby przetrzec od srodka nie rozklejajac lampy tzw SZTUKI?

 

-PYTANIE O NIE TYLE XENONACH BO OCZYWISCIE TU ZASTOSOWALBYM cbi ALE CZY KTOS PROBOWAL LUB ROZWAZAL WIDZIAL SLYSZAL EFEKTY ZAMONTOWANIA LED ? D3S? JAKO TAKO FIRMOWYCH NIE WIDZIALEM JAK PHILIPS H7 CZY OSRAM, ABY D3S BYLY TYLKO TYLE CO TE CHINCZYKI ALE MOZE I ONE KTORES DOBRZE SWIECA I LEPSZA TO OPCJA OD CBI? O ILE SOCZEWKA XENONOWA DUZO NIE PRZYHAMUJE SWIATLA  BO LEDOWE LAMPY ORIGINALNE W AUTACH MAJA INNA SOCZEWKE JAKBY TAKA MEGA KLAROWNA PRZEZROCZYSTA.

- zauwazylem ze w moim a4 b8 na soczewce jest taki na srodku pasek wygrubienie poziome a nie ze jest typowo gladka jak w innych tu w miescie w polsce widzialem, dodam ze to wersja amerykanska wiec z zoltymi swiatelkami po boku i czerwonymi kierunkami z tylu moze na usa byly takie soczewki a nie takie jak w eu nie wiem.

- pytanko odnosnie tylnich lamp to wersja kombi wersja prestige wiec najbogatsza panoramadach itd, jedyne co w usa jest dziwne ze a4 b8 kombi sa mega rzadkie a jak juz sa to nie maja ledow z tylu w lampach a zwykle na zarowki a sedany maja ale na usa cos czytalem na amerykanskim forum ze niby to normalne na usa nie przewidzeili takiej opcji tylko w a8 allroad maja ledy i chyba b8,5 to czy takie z europy by podeszly? dzialaly? bo niby cos ktos mi mowil ze sa w usa rozne inne moduly czy ustawienia kabelki czy moc frekwencje i nie koniecznie musza zadzialac i nie wiem na ile to prawda na ile bo to troche byloby bez sensu lampa jak lampa ale ze taka z a4 allroad kombi milaby nie podejsc to juz mega zadziwiajace ale ze tak powiem malo co mnie moze zdziwic w dzisiejszych czasach ..... 

 

bede wdzieczny za odpowiedzi wymienione powyzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mi sie pomieszaly klawisze piszac dziwna klawiatura wiec chodzilo tam nie o a8 a o b8 model i na pytaniu z czyszczeniem szmatka jak do okularow a nie samym drucikiem, wielkie sorx. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem dostałeś pezegląd bez konwersji lamp na eu?

Wstawianie innego źródła światła do lampy nieżeli to dla którego jest przeznaczona powoduje utratę homologacji więc zapomnij o takich wynalazkach jak chińskie ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dostalem, ja nim jezdze tam, tu na urlop nieraz przyjezdzam na takiej zasadzie i jak jestem to pomyslalem bym odblysniki stad duzo nie waza i wiekie mocno nie sa tez, i temu tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli chodzi i chinskie ledy czy japonskie czy amerykanskie tam kazdy pakuje co chce, i szyby tez mam ciemne przednie bo to normalne tam, no i przegladow technicznych tam nie ma jak w europie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tedyhees napisał:

a jezeli chodzi i chinskie ledy czy japonskie czy amerykanskie tam kazdy pakuje co chce, i szyby tez mam ciemne przednie bo to normalne tam, no i przegladow technicznych tam nie ma jak w europie, 

To akurat wiem, że tam dziki zachód jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 01:57, tedyhees napisał:

zalezy gdzie ... 

sa miejsca gdzie jest swietnie a sa jak i  wszedzie do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, dziś wymieniłem żarniki i wszystko git, ale mam pytanko bo nie świeci mi jedna żarówka od świateł postojowych. Jak się do nich dobrać? Zdemontowałem kierunkowskaz bo ciasno tam, ale nie mogę wysunąć tej małej żarówki, jest tam jakiś biały plastk i szarpałem, obracałem, wciskałem, na siłę i nic. Auto Audi A5, możliwe że w A4 jest podobnie. Proszę o pomoc. Lampy xenon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, revil4x napisał:

Siema, dziś wymieniłem żarniki i wszystko git, ale mam pytanko bo nie świeci mi jedna żarówka od świateł postojowych. Jak się do nich dobrać? Zdemontowałem kierunkowskaz bo ciasno tam, ale nie mogę wysunąć tej małej żarówki, jest tam jakiś biały plastk i szarpałem, obracałem, wciskałem, na siłę i nic. Auto Audi A5, możliwe że w A4 jest podobnie. Proszę o pomoc. Lampy xenon 

Uzupełnij profil bo nawet nie wiadomo jaki rocznik itp. 

Poza tym A5 przedlif jak i polift z bixenonem miały postojówki w technice LED a nie żarówek, których nie da się wymienić bez rozklejania lamp. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Muskel1 napisał:

Uzupełnij profil bo nawet nie wiadomo jaki rocznik itp. 

Poza tym A5 przedlif jak i polift z bixenonem miały postojówki w technice LED a nie żarówek, których nie da się wymienić bez rozklejania lamp. 

Dzięki za informację, profil uzupełniony. 

No mam taką lampę jak na zdj, chodzi o też żarówkę, to jest led? 

20221001_115626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W No tak wygląda jak zwykła żarówka, do tego wyczytałem, że to żarówka w5w, ale nigdzie nie mogę znaleźć jak ja wyjąć, ciasno tam. Może zrobię jakieś zdj. 

 

Jest podobnie jak na tym filmie, chyba trzeba to wyszarpać. 

 

 

 

Tu wymienia obrysowki 

Edytowane przez revil4x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...