Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zadzwoń do mnie jutro to omowimy temat.

Opublikowano

Witam będę wymieniać tarcze i klocki w moim aucie i mechanik wycenił mi że zapłacę 1140 zł jak oceniacie coś za dużo wziął czy cena w normie on kupuję i montuję firmy za bardzo nie zrozumiałem jaką mówił bo za bardzo kocioł był w około umówiłem się z nim na poniedziałek mówił dodatkowo że wyczyszczą itd. sam się nie znam na tym i poradźcie czy on mnie naciągnie czy nie ? wcześniej oferował mi jakieś tarczę droższe i by wyszło lekko ponad 1300 zł ale wybrałem te "tańsze :O" za 1140 zł. Wymieniam wszystkie tył i przód z klockami i robotą mnie tak wycenił . Pomóżcie ! :)

Opublikowano

Ostatnio cwiara sprawdzał jaki jego szef ma zniżki na ferodo i się zdziwił mocno:decayed:

Tapnięte z SGS5

Opublikowano

a ile tak wyniesie mnie zakup samemu wszystkich tarcz i klocków i tylko wymiany u mechanika ?

Opublikowano

o ceny zapytaj tam gdzie podawałem CI linki

a o wymiene zapytaj 2-3 mechaników bedziesz miec porównanie

Opublikowano

Z ciekawości Tomaszu, w Twoim regionie jakie ceny są za wymiane ?

Opublikowano

a róznie, powiem Ci że juz wiele wersji słyszalem, zwykle od 50 zł w góre

ja biore 100zł netto w góre za oś, piasty na lustro, z pomiarem piasty czy jest prosta, czy gwintów nie ma powyciaganych w strone tarczy

jak krzywa to idzie do toczenia a tutaj juz koszty rosną

jezeli klient nie godzi sie na toczenie krzywej piasty to podpisuje papier ze wie o co chodzi i Auf wiedersehen

reklamacji nie ma

Opublikowano

No u nas też są magicy co wymieniają za 50 zł a jak zapytasz ile to potrwa to mówią, że około 30 minut :facepalm:

Ale nie słyszeli oni jeszcze o czymś takim jak czyszczenie piast nie wspominając o jakichkolwiek pomiarach :D

A potem "Panieee... ale te klocki to piszczą, nie masz Pan innej firmy ?" :grin:

Opublikowano

rózne cuda przyjezdzają :facepalm:

dwa tygodnie temu miałem B7 która fiksowała gdy zaczał działać ABS

auto było nie do opanowania, gosc kupił auto z uszkodzonym sterownikiem ABS

mechaniory za cięzką kasę wymienili cały blok i oddali auto z pedalem wpadającym w podłogę :facepalm:

nie potrafili odpowietrzyc układu i oddali z tekstem "że ten typ tak ma"

odpowietrzenie to był pryszcz, hamulce wróciły do stanu uzywalnosci ale auto po właczeniu ABSu przestało hamować, po prostu płyneło

qurwa pierwszy raz w zyciu zdarzył mi sie taki przypadek, a że jestem osobą która jak mowią: "wygrzebie kazde gówno"

zaczałem szukac.... i znalazłem, 2 dni mi to zajeło, barany pozamieniali miejscami przewody na bloku ABS....

Opublikowano

Hahah, skąd to znam :D

Kiedyś u znajomego w Audi Coupe robiliśmy kompletne hamulce no i przejażdżka na dotarcie, było mokro i ślisko, pierwsze hamowanie i obrót wokół własnej osi :huh:

Calutki dzień szukania i też okazało się, że na abs był zamieniony przewód prawego tylnego z prawym przednim (jak dobrze pamiętem), najlepsze jest to, że przed wymianą kolega nie miał pojęcia o tym a to dlatego, że te hamulce to ledwo spowalniały auto :D

Opublikowano

tak tez szukałem przyczyny bo kiedys robiłem escorta po dzwonie z pozamienianymi przewodami, melodia...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Sorry za małe OT. DEV mam rozbabrane tylne heble. Jutro chce je składać a zauważyłem ,że brak mi tych śmiesznych blaszek między klockiem a jarzmem. Można to tak złożyć czy zamawiać te ustrojstwo? W tej chwili po przymiarce klocków (pagid) mam jakieś 1-1.5mm luzu góra/dół.

Opublikowano

Wyslij mi smsem swoj adres to Ci w poniedziałek wyślę pocztą.

Opublikowano

Nie mogłem już czekać i złożyłem bez. Taśma na klockach robi swoje i nic nie dzwoni. No ale znając mnie nie popuszczę i je założę. Wyślesz mi na pw dane do przelewu?

Przerwę między czujnikiem abs a pierścieniem ustawiłem szczelinomierzem na ok 0.9mm będzie ok? Znaczy się chyba jest bo abs działa i nie świruje.

Edytowane przez Mesiah

Opublikowano

Nie mam pw wyslij mi smsem

Opublikowano

Spoko. Jutro doładuje konto i Ci wyśle. Dzięki za zainteresowanie.


DEV jesli mógłbym Cie prosić ostatni raz. Możesz mi dokładnie wypisać jakie zaciski i jarzma podejdą (z jakiego auta) do mojej B5? Chodzi mi o swap na 320. Jaki nr zwrotnicy od czego półosie. Patrząc na zdjęcia między 312 a 320 jest przerażająca różnica. Zdecyduje się na ten drugi wariant i będę jeździł spokojniej. Tył już ogarnięty to czas na przód.

Opublikowano

Zwrotnice zeliwne od S4, polosie z AJLa, ATJta lub z kazdej V6tki poza S4.

Zaciski z B7 2.0tfsi lub 2.5, 2.7, 3.0tdi

Opublikowano

A zaciski bądź coś jeszcze z C5 allroad podejdzie? Sprzedający walą w balona i wciskają co popadnie aby sprzedać. Wole się upewnić.

Opublikowano

Z allroada lipa, zanim coś kupisz wrzuc foty to Ci powiem co i jak.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.