Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?
11 11

Jakie klocki wybrać na przód.  

288 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?

1272 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

szmekot    0

Koledzy mam pytanie, jak ma ktoś ETKĘ to proszę o pomoc lub z własnego doświadczenia. Musze wymienić tarcze hamulcowe, tylko ja mam chyba pełne z przodu, a wszyscy mi mówią ze muszą być wentylowane i teraz problem, co by sie stała jakbym wymienił na wentylowane, czy nie jest ona grubsza?
    Audi a4 1.9 tdi, 90 KM 95 rok. Chyba wymianie na takie jakie mam czyli pełne ale wole jeszcze zapytać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Pretor    0

W Twoim autku nie było jeszcze tarcz wentylowanych. Tarcza wentylowana jest znacznie grubsza i z tego co pamiętam ma trochę większą średnice.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dev    1

u Ciebie były dwie mozliwości:

280/13mm i 288/15mm

wrzuc foty, zobaczymy jakie masz tam "skarby"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    armando    0

podlacze sie dopiero zaczynam z audi i jeszcze nie wiem

jakie tarcze na przod do b5 avant 1.9 tdi 110 km ?

z gory dzieki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dev    1

288/25mm

mam nawet taki komplecik Ferodo do oddania razem z klockami TRW :good: :good: :good: :good:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość RogalA4   
    Gość RogalA4

witam,

mam pytanko, chcę wymienić tarcze przód na coś mocniejszego tylko tak średnio się znam czy tarcza o tej samej średnicy tylko np. nawiercana poprawia hamowanie ?

auto to: A4 B5 1.8T quattro AEB

wybrałem takie kilka zestawów, coś godnego polecenia ?

http://moto.allegro.pl/item989132589_tarcze_brembo_klocki_ferodo_audi_a4_passat_96.html

http://moto.allegro.pl/item995146203_sport_tarcze_audi_a4_a6_vw_passat_b5_b6_tdi_wer_gt.html

http://moto.allegro.pl/item973253551_tarcze_klocki_ate_audi_vw_a4_a6_passat_suber_b.html

http://moto.allegro.pl/item967012258_tarcze_vw_passat_b5_b6_audi_a4_a6_nawiercane_ebc.html

http://moto.allegro.pl/item993885022_tarcze_brembo_max_nacinane_audi_a4_a6_vw_passat.html

nie wiem też czy mogę założyć ewentualnie większe tarcze bo mam koła 15" i na razie raczej nie chcę tego zmieniać.

i ostatnie pytanie to jak wygląda wymiana klocków w takich zestawach jak te z allegro, bo coś mi mówi, że standardowe klocki już do nich nie podejdą tylko trzeba później szukać na własną rękę ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dev    1

1. odpada, nie do Twojego auta

2. tarcze dobrej jakosci, ale klocek tez musi iśc dobry

3. przereklamowany interes, klocki sa z czujnikami u Ciebie chyba ich nie ma

4. drogi temat, opinie o tych tarczach sa bardzo skrajne

5. zestaw taki sobie, zzeraja szybko klocki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dev    1

dzięki za szybką odpowiedź, zestaw nr 2 najbardziej przypadł mi do gustu. Ale właśnie jakie klocki do tego ? Czy podchodzą każde?

np: http://moto.allegro.pl/item991239352_klocki_passat_b5_6_superb_audi_a6_c4_master_przod.html

tych klocków jeszcze nie cwiczyłem :mysli:

no ale mozesz byc pierwszym królikiem doswiadczalnym na forum :polew: :polew: :polew:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość RogalA4   
    Gość RogalA4

bardzo chętnie :) zestawik będę zamawiał dopiero za około tydzień, ale napiszę na forum co i jak. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dev    1

najlepiej zapodaj na gładkie tarcze

nie wiadomo jak będa sie klocki zachowywac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość RogalA4   
    Gość RogalA4

nie będę miał możliwości założyć ich na głądką tarczę, bo chcę od razu całość zamówić i montować.

ale chyba zamówię też klocki od razu od tego gościa, proponuję mi TRW albo Tomex, te drugie chcę wziąć, jakieś opinię ?

i ja chyba nie potrzebuję klocków z czujnikiem ścierania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dev    1

sprawdz czy masz czujniki

Tomex - odpusc sobie od razu

ile chca Cie skasowac za TRW ?????

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość RogalA4   
    Gość RogalA4

za TRW-Lucas 169 PLN/kpl, tylko one są z czujnikami, mi się już teraz kończą klocki i raczej nie widzę, żadnej informacji o tym na FISie.

jak mogę ewentualnie sprawdzić czy mam czujniki ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    bartek1351    0

ja natomiast polecam TRW lub drozsze ATE, mikody odradzam dwoch znajomych juz wyrzucilo je z uwagi na pekniecia ktore sie juz po 5tys pokazaly, zauwazylismy to przy wymianie kol na letnie :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dev    1

jak mogę ewentualnie sprawdzić czy mam czujniki ?

zdejmij koło bedziesz widział czy jakies kable wychodza z zacisku[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2010, 21:28_________________________________________________

Zamiast tych master sportow lepiej zainwestowac w polskie brecki.

Marewel rozumiem ze jestes patriotą ale to juz przesada :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    majuDJ    0

Jakie tarcze z klockami proponujecie do Audi A4 Avant 1.9 TDI 90HP AHU z 1998r ? Podeślijcie jakieś linki na allegro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dev    1

może Ci je jeszcze wymienić ???? :polew: :polew: :polew:

na alledrogo jest tego do zajeb.....a

musisz tylko sprawdzic czy masz tarcze vent czy solid, nie pamietam ale u Ciebie jest 280/13mm

do tego sa też dwie odmiany klocka

trzeba też wyciągnąc klocek i kupić na wzór

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rafal_    0

podepnę się pod temat

czy któryś z tych zestawów jest warty uwagi?

http://moto.allegro.pl/item1003088824_tarcze_klocki_przod_vw_passat_audi_a4_a6_febi_ms.html

http://moto.allegro.pl/item989134052_tarcze_klocki_ferodo_vw_paasat_audi_a4_a6.html

tylko u mnie nie ma czujnika zużycia klocków

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Buba    1

drugi zestaw

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rafal_    0

drugi zestaw

:notworthy:

a jak obetnę kabelki od czujnika będzie dobrze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dev    1

konstrukcja klocka z kablem jest minimalnie inna od tego bez kabla

kup dokładnie taki jak powinien tam trafic czyli FDB1167

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    tomaszstn    0

Witam.

Ostatnio właśnie miałem dylemat z wyborem tarcz i klocków do mojego autka. Przeszukałem całe forum, to i inne, pozbierałem również opinie od znajomych mechaników i doszedłem do takich wniosków:

Jeśli ktoś rzeczywiście chce super hamulców to proponuję te z górnej półki ale kwoty idą w tysiącach zł.

Jeśli ktoś potrzebuje dobrych hamulców i nie szaleje za bardzo to proponuję średnią półkę ale żadne wynalazki, klocki za 45zł i tarcze za 70zł chociaż akurat w poprzednim moim samochodzie założyłem Ate Power Disc + klocki Ate i szczerze mówiąc nie byłem zachwycony ( popiskiwały przez około 7000km, potem odgłosy ustały )

Ja osobiście skuszony ceną kupiłem poprzez allegro tarcze Ferodo, pełne ( za 175zł kpl. ) od gościa z Sosnowca i orginalne klocki Vw Audi ( produkcji TRW ) Przejechałem około 500km na tym zestawie i jestem bardzo zadowolony.

Jeszcze to co dowiedziałem się od znajomych mechaników to pełne zimmermanny ale to koszt 300zł za kpl. a że z kasą było akurat kiepsko bo to zaraz po zakupie autka zdecydowałem się na ferodo. Co mogę powiedzieć: żadnych szumów z układu hamulcowego, hamuje też bardzo dobrze, choć jeszcze z dużej prędkości (powyżej 170) nie hamowałem. Mam nadzieję że jeszcze komuś moje wypociny przydadzą się :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    kichy    0

panowie a jakie u mnie tarcze i klocki??? audi a4 b5 97 rok 125km 1.8 ADR kombi

a53248bfc8b00f42m.jpg

39656a22fa56fa0am.jpg

5a20477d8e5bac7am.jpg

fcaf8a5985997d37m.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dev    1

tarcza 280/13 zacisk Lucas

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    kichy    0

a tył jest taki sam?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dev    1

a tył jest taki sam?

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

tarcza tył 245mm, zacisk Lucas

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    romer82    0

Koledzy,

2 dni już siedzę i tak mi minął weekend majowy-na szukaniu tarcz i klocków :(

Audi a4, 1,9TDI, 66kW, silnik AAH, rocznik 99 po lifcie.

Tarcze są wentylowane, samochód mam z Niemiec więc Hans chyba nie oszczędzał na wymianach.

1. Z tego co wyczytałem to podobno pasują do mnie 280mm

2. Z klockami zaczyna się problem bo są tam jakieś do 280mm ale wszystkie bez czujnika - a ja mam z czujnikiem, zresztą 2 dni temu zapalił mi się na FISie. Probowałem znaleźć na allegro ale nie wiem-czy to jakaś rzadkość? Tutaj udało mi się dotrzeć do ATE które według mnie chyba pasują ale cena mnie poprostu zabiła - 200zł!!

http://www.swistak.pl/a8541527,KLOCKI-ATE-PRZOD-AUDI-A4-VW-PASSAT-SEAT-EXEO.html#

Do tego jak przeglądałem tarcze to te ATE PD też nie są za tanie, za sam przód z klockami musiałbym zapłacić jakieś 600zł! :kwasny:

Bardzo dużo czytałem i na forum i na innych forach w internecie ale w moim przypadku trochę trudno podjąć jakąś decyzję. :mysli:

Nie jeżdżę zbyt agresywnie do tego stopnia żeby w przeciągu minuty czy dwóch hamować OSTRO ze 140 do zera. Mimo to nie chciałbym żeby hamulce mnie zawiodły wtedy jak będą mi naprawdę potrzebne więc nie chcę też oszczędzić na bezpieczeństwie.

Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mi podpowiedział jaki zestaw mogę dobrać żeby wystarczył do normalnej jazdy na codzień + awaryjnego ostrego okazyjnego hamowania jak będzie potrzebne! Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź.

Niektórzy do odczytania podają numer - to mój: WAUZZ8DZXA263313, jak będzie potrzeba to nawet zdejmę jutro koło i zrobię zdjęcie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dev    1

Koledzy,

2 dni już siedzę i tak mi minął weekend majowy-na szukaniu tarcz i klocków :(

Audi a4, 1,9TDI, 66kW, silnik AAH, rocznik 99 po lifcie.

Tarcze są wentylowane, samochód mam z Niemiec więc Hans chyba nie oszczędzał na wymianach.

1. Z tego co wyczytałem to podobno pasują do mnie 280mm

2. Z klockami zaczyna się problem bo są tam jakieś do 280mm ale wszystkie bez czujnika - a ja mam z czujnikiem, zresztą 2 dni temu zapalił mi się na FISie. Probowałem znaleźć na allegro ale nie wiem-czy to jakaś rzadkość? Tutaj udało mi się dotrzeć do ATE które według mnie chyba pasują ale cena mnie poprostu zabiła - 200zł!!

http://www.swistak.pl/a8541527,KLOCKI-ATE-PRZOD-AUDI-A4-VW-PASSAT-SEAT-EXEO.html#

Do tego jak przeglądałem tarcze to te ATE PD też nie są za tanie, za sam przód z klockami musiałbym zapłacić jakieś 600zł! :kwasny:

Bardzo dużo czytałem i na forum i na innych forach w internecie ale w moim przypadku trochę trudno podjąć jakąś decyzję. :mysli:

Nie jeżdżę zbyt agresywnie do tego stopnia żeby w przeciągu minuty czy dwóch hamować OSTRO ze 140 do zera. Mimo to nie chciałbym żeby hamulce mnie zawiodły wtedy jak będą mi naprawdę potrzebne więc nie chcę też oszczędzić na bezpieczeństwie.

Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mi podpowiedział jaki zestaw mogę dobrać żeby wystarczył do normalnej jazdy na codzień + awaryjnego ostrego okazyjnego hamowania jak będzie potrzebne! Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź.

Niektórzy do odczytania podają numer - to mój: WAUZZ8DZXA263313, jak będzie potrzeba to nawet zdejmę jutro koło i zrobię zdjęcie :)

zmien zaciski pod tarcze 288, nie będziesz musiał tyle główkowac :> :> :> :>

jeżeli chcesz dokładnie sprawdzic co tam masz odsyłam do linka:

www.ate-brakes.com/

oznaczenia Ate:

nr tarczy: 24.0122-0152.1

nr klocka: 13.0460-2837.2 - z czujnikiem, takie jak podałeś z linka

osobiście polecam tarcze Bosch + klocki TRW :good: :good: :good: :good: :good:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    szynszyl_83    0

Czesc,

Do devastation:

O tarczach ATE:

http://moto.allegro.pl/item973253551_tarcze_klocki_ate_audi_vw_a4_a6_passat_suber_b.html

napisales tak:

"3. przereklamowany interes, klocki sa z czujnikami u Ciebie chyba ich nie ma"

Tzn. co z nimi nie tak, nie sa warte swojej ceny ? Lepiej kupic "zwykle", bez naciec ? Czy moze ten zestaw tarcze BOSCH + TRW klocki ?

Ja do mojego audi a4 B5 - 1996 - AFN planuje kupic takie cos:

http://moto.allegro.pl/item1005077165_ate_power_disc_tarcze_hamulcowe_klocki_audi_a4_b5.html

Mam z przodu (na to wychodzi) zacisk ATE Teves FN-3 (wg. "Sam naprawiam ..."), srednica 288mm, grubosc graniczna 25-2 = 23mm, zmierzona niedawno 22,5mm czyli juz do wymiany:

zmianarozmiarusdc11081.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Z tylu mam LUCAS C-38 (wg. "Sam naprawiam ..."), srednica 245, grubosc graniczna 10-2 = 8 mm, zmierzona niedawno 10, czyli dobrze, ale ich stan nie wyglada ciekawie, maja spore wzery na powierzchni:

zmianarozmiarusdc11091.th.jpg

zmianarozmiarusdc11100.th.jpg

Wczesniej zakladalem do Passata B4 - 1994 - 1Z tarcze ATE (niewentylowane) + klocki ATE i jezdza do dzis, hamuja dobrze i nie ma z nimi problemu.

pozdrawiam,

Darek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta