Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Łożysko (prawa strona)


kaniewiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Nie wiem czy ktoś podejmował wątek. Poproszę o pomoc!!!

Coś buczy, huczy w prawym przednim kole przy szybkiej jeździe ale tylko gdy manewr jest w prawo. Czy to może być łożysko??? Przy wymianie opon na letnie zerknąłem na przegub - gumkę i tam wszystko jest OK. I czy ewentualnie trzeba wymienić oba przednie łożyska??? A może to przez tarcze bo chyba w mojej :a4fan: nadszedł na nie czas. Czekam na odpowiedzi, podpowiedzi. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że łożysko jak mówisz, że huczy. Choć jak się tego nie słyszy trudno ocenić w 100%. Miałem taki problem parę miesięcy i wymieniłem oba łożyska. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo. Przy skręcie w jedną stronę huk nasilał się mocno. Po wymianie łożysk wszystko ustało. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz Naszego kolegi z forum a on Ci pomoże w wyborze i ceny też ma ok. :good: Ja robię zakupy właśnie u TOMa! :kox:http://www.a4-klub.pl/smf/profiles/tom77-u10464.html

I wątek z jego ofertą. :good:http://www.a4-klub.pl/smf/czesci_w_super_cenach_z_hurtowni_duze_upusty_dla_klubowiczow-t30793.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaniewiak

I jak tam twoje buczenie??? nie chcialem zakladac nowego watku wiec pisze ttu, mam podobny problem..buczy mi powyzej 80km/h i tylko jak skrece lekko w lewo, podnioslem przod auta i kumpel trzymal za kolo i jak wlasnie prawe rozpedzilem to bylo slychac to buczenie...wiec chyba u mnie prawe..dziwna sprawa bo jak nie trzymal kumpel kola to esp nie pozwalal sie rozpedzic az sie zdziwilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lukaszxxx!!!

Tak jak myślałem - łożysko!!! Pytałem na forum czy konieczna jest wymiana pary łożysk, ale napisano że nie ma takiej konieczności. Po jeździe próbnej z mechaniorem okazało się, że oczywiście łożysko tylko był problem które. Wydawało się, że prawe bo przy skręcie w prawo było głośniej. Tak więc zakupiłem u kolegi TOM77 jedno łożysko no i wioooo do mechaniora. Wymienił, lecz tu niespodzianka!!! Jak było głośno tak pozostało!!! Hmmm więc co - kolega TOM77 i zakup drugiego łozyska. Juz jestem po wymianie i jest wszystko :good: Cichutko i przyjemnie. :a4fan:

Moja rada jak mogę: KOLEDZY WYMIEŃMY ŁOŻYSKO PRAWE I LEWE. Ja słyszałem jakby to prawe było zjechane, mechanik też. Więc pomyłka moja i mechaniora. Mechanior powiedziałże wcześniej czy później to drugie też by poleciało. Tylko szkoda było moich uszu bo jakbym kupił od razu dwa to bym m iał za jednym zamachem zrobione a tak ... no cóż ale teraz jest wszystko :good: :good: :good::thumbup: teraz można śmigać!!!

[br]Dopisany: 02 Maj 2010, 23:03:42_________________________________________________Tak więc kolego Lukaszxxx wymieniaj oba bo może Cię spotkać niespodzianka jak mnie ( nie to łożysko i podwójna robota )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste że to było lewe łożysko. Dlaczego? A no dlatego iż podczas skrętu w prawo bardziej słychać je bo samochód się przechyla na lewą stronę i bardziej obciąża lewe łożysko a że jest skończone to wtedy bardziej je słychać. Sprawdza mi się ten sposób już w niejednym aucie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego Michal_777. Teraz już będę wiedział :notworthy: i nie tylko ja. Myślę, że dla wszystkich dobra informacja. Ale jak pisałem wcześniej czy później drugie też by poleciało.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez juz wymienilem prawe i cisza :> ale ciezko bylo uuu siedzialo twardo bez wyciskania sie nie obeszlo :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację po przedostatniej zimie i winne okazało się łożysko. Też właśnie huczało tylko przy skręcie w prawo i przy prędkości powyżej 40km/h. Huczenie coraz bardziej sie nasilało tak że przed samą wymianą nie dało się już jeździć. Jeśli chodzi o wymianę to najlepiej od razu oba (ale najpierw wybierz się do mechanika żeby potwierdziłże to na 100% łożysko bo nie słysząc huczenia u Ciebie trudno jednoznacznie stwierdzić przyczynę). Nie pamiętam ile kosztowało łożysko ale jakoś tak 100-200PLN chyba (wymieniłem na Rouville) a za całość z robotą dałem coś ponad 400PLN - nie pamiętam dokładnie ile bo to dawno było ;) (wiem tylko że koszt wymiany uzależniali od tego ile się napocą przy demontażu zwrotnicy - a u mnie trochę się napocili ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przejechałem z przyczepą kempingową 700 km i coś zaczęło lekko szumieć nie mogę dojść czy z przodu czy z tyłu ale wydaje mi się że z tyłu bo gdy skręcam w prawo lub w lewo to szumi przez cały czas jednakowo.Wydaje mi się że pewnie któreś łożysko poleciało z tyłu bo nacisk na tylną oś też był spory ale proszę o poradę co o tym sądzicie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w A4 B6 ? Bo wcześniej miałem A3 8P 2004r i tam łożysko było razem z piastą.

Tak samo jest w A4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w A4 B6 ? Bo wcześniej miałem A3 8P 2004r i tam łożysko było razem z piastą.

Tak samo jest w A4 ?

Tak w b6 tez jest z piasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno sie tu zdziwilem kiedy ktos napisal ze przejechal sie z mechanikiem ale mimo to nie wiadomo bylo do konca ktore lozysko szumi :> co to za mechanik? Ne wie o czyms taim jak stetoskop z drewnianym prętem ? Niestety tez trafilem na takich amatorow.Jak u mnie poszlo lozysko to "mechanicy" z renomowanego zakladu chcieli wymieniac lewa strone bo tak im sie zdawalo.Dla pewnosci dalem im do reki swoj stetoskop i co sie okazalo?Ze prawa strona buczy a lewa jest cicho.Mechanicy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...