Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!. Jestem posiadaczką A4 2.0 B7 z 2006 r. Auto ma nowy silnik ( poprzedni padł we Włoszech). Samochód kupiłam od znajomego nie mając wiedzy o awaryjności napędu pompy oleju. Znajomy twierdzi, że nowy silnik ma przebieg ok.80 tys.i jest to taki sam silnik jaki był oryginalnie zamontowany, czyli BPW. Chciałabym jednak sprawdzić stan silnika oraz na którym napędzie pompy działa. Gdzie to najlepiej zrobić? (Jestem z podkarpackiego). Proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam silnik BLB i chciałbym zająć się likwidacją wałków! Mieszkam w Lublinie.

Czy ktoś korzystał z usług człowieka, który ogłasza taką usługę na allegro (Radzyń Podlaski):

Modyfikacja napędu pompa pompy oleju 2,0TDI blb (3527038858) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ew. czy ktoś zna jakiś warsztat w okolicy, który tego typu usługę wykonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie, a jak wygląda SWAP pompy u mnie?? Mam 2.0 TDI BRD 170 KM z lipca 2007 r- napęd pompy u mnie to zębatki a nie łańcuch, SWAP z częściami podanymi na pierwszej stronie przez Jaro444 oznacza u mnie przejście z napędu zębatkowego z powrotem na łańcuch? :kwasny: proszę o pomoc co mam i jak zrobić...

Nie piszcie postów typu też masz zabierak i gniazdo więc tak samo jak z łańcuchem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie, a jak wygląda SWAP pompy u mnie?? Mam 2.0 TDI BRD 170 KM z lipca 2007 r- napęd pompy u mnie to zębatki a nie łańcuch, SWAP z częściami podanymi na pierwszej stronie przez Jaro444 oznacza u mnie przejście z napędu zębatkowego z powrotem na łańcuch? :kwasny: proszę o pomoc co mam i jak zrobić...

Nie piszcie postów typu też masz zabierak i gniazdo więc tak samo jak z łańcuchem...

A od kiedy napęd na łańcuchu w 1.9TDI jest wadliwy? Wywalasz napęd zębaty i zakładasz to co podał Jaro4444.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że wadliwy tylko w moim wypadku oznacza to więcej roboty bo trzeba ten napęd zębatkowy dodatkowo wywalać...:kwasny: czy może się mylę?? i w moim wypadku jaką mam wersję wybrać z wymianą wału czy bez wymiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że wadliwy tylko w moim wypadku oznacza to więcej roboty bo trzeba ten napęd zębatkowy dodatkowo wywalać...:kwasny: czy może się mylę?? i w moim wypadku jaką mam wersję wybrać z wymianą wału czy bez wymiany??

Odkręcasz i tyle, wał zostawiasz stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz zostawić naped zebaty i regenerowac gniazdo i sam zabierak. Tutaj roboty będzie mniej i pewnie taniej w kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no właśnie zbieram informacje co i jak bo na razie mi się nic nie dzieje, żadnych niepokojących objawów i myślę właśnie jak to zrobić... Futurum i TMA Serwis robią tą regenerację albo dają grubszy imbus. Tak jak wielu w tym temacie jakbym miał napęd łańcuchowy to bym się nie zastanawiał i robił swapa ale mam zębatki i skoro oryginalny imbusik wytrzymał 160 tyś km i jeszcze jeździ to jak go zregeneruję to nawet niech wytrzyma 100 tyś to i tak tyle tym autem nie przejeżdżę :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby zrobić coś takiego http://a4-klub.pl/2-0-197/pompa-oleju-278818/ czyli grubszy imbus z jednej strony i przystosowane pod to gniazdo, ten koleś reklamował się w tym temacie (TMA SERWIS) i paru użytkowników mających pompy na zębatkach skorzystało już z takiej opcji albo dać dłuższy imbus i dłuższe gniazdo (Futurum tak robi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w przypadku zatarcia wału w silniku BLB (z 4 przeciwwagami?) zakładać wał z BKD? Chodzi o ilość przeciwwag? Bo z tego co wyczytałem to w BKD jest 8 przeciwwag.

Mechanik z jednego zakładu (który wypowiada się m.in w tym temacie) twierdzi, że w przypadku wymontowania wałków wyrównoważających istnieje ryzyko pęknięcia wału (w przypadku pozostawienia wału z BLB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzyinnymi ja takiego swapa zrobilem :decayed: chyba zaloze tutaj osobny temat tego dotyczacy :)

No chyba będzie trzeba założyć, żeby ludzie też mieli inną alternatywę, bo powiem szczerze ja mając napęd zębatkowy, nie do końca jestem przekonany do swapa pompy. Bo swap jest opisany dokładnie dla silników z napędem pompy łańcuchowym a natomiast nikt się nie wypowiedział czy robił takie coś przy napędzie zębatkowym i czy w tym wypadku to zdjęcie zębatki z wału też idzie bez żadnych komplikacji, a posty dotyczące właśnie tej alternatywy czyli regeneracji zabieraka i tym podobnych są skrupulatnie usuwane... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzyinnymi ja takiego swapa zrobilem :decayed: chyba zaloze tutaj osobny temat tego dotyczacy :)

No chyba będzie trzeba założyć, żeby ludzie też mieli inną alternatywę, bo powiem szczerze ja mając napęd zębatkowy, nie do końca jestem przekonany do swapa pompy. Bo swap jest opisany dokładnie dla silników z napędem pompy łańcuchowym a natomiast nikt się nie wypowiedział czy robił takie coś przy napędzie zębatkowym i czy w tym wypadku to zdjęcie zębatki z wału też idzie bez żadnych komplikacji, a posty dotyczące właśnie tej alternatywy czyli regeneracji zabieraka i tym podobnych są skrupulatnie usuwane... :kwasny:

To już się wypowiadam, u mnie w BLB pompa z 1.9TDI zrobiła 160kkm, ostatnia usterka rozrządu zmusiła mnie do wymiany silnika. W nowym silniku z 2007r. był już napęd na kołach zębatych, zostało to zdemontowane i została założona pompa na łańcuchu z mojego BLB. Zrobione już 4kkm i wszystko pracuje idealnie. Tak samo zrobił mój znajomy w silniku BPW gdzie był napęd na kołach zębatych. Nie wiem ile tocznie robisz km, ale jak nie więcej jak 20kkm to wykup sobie assistance i olej temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, uswiadom mnie co ma assistans do pompy oleju? z ubezpieczenia pokrywaja naprawe?

Jest ktoś kto Cię zholuje, jak zapali Ci się kontrolka z ciśnienia smarowania :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzyinnymi ja takiego swapa zrobilem :decayed: chyba zaloze tutaj osobny temat tego dotyczacy :)

No chyba będzie trzeba założyć, żeby ludzie też mieli inną alternatywę, bo powiem szczerze ja mając napęd zębatkowy, nie do końca jestem przekonany do swapa pompy. Bo swap jest opisany dokładnie dla silników z napędem pompy łańcuchowym a natomiast nikt się nie wypowiedział czy robił takie coś przy napędzie zębatkowym i czy w tym wypadku to zdjęcie zębatki z wału też idzie bez żadnych komplikacji, a posty dotyczące właśnie tej alternatywy czyli regeneracji zabieraka i tym podobnych są skrupulatnie usuwane... :kwasny:

To już się wypowiadam, u mnie w BLB pompa z 1.9TDI zrobiła 160kkm, ostatnia usterka rozrządu zmusiła mnie do wymiany silnika. W nowym silniku z 2007r. był już napęd na kołach zębatych, zostało to zdemontowane i została założona pompa na łańcuchu z mojego BLB. Zrobione już 4kkm i wszystko pracuje idealnie. Tak samo zrobił mój znajomy w silniku BPW gdzie był napęd na kołach zębatych. Nie wiem ile tocznie robisz km, ale jak nie więcej jak 20kkm to wykup sobie assistance i olej temat...

Tomasz a silnik od mitsubishi, bo na taki wymieniłeś, nie jest już poprawiony, że musiałeś swapować pompę? Sam się zastanawiam nad wymianą na ten motor bo ten co mam to mnie już wkur mimo że robiłem swap, ale nadal kultura pracy i głośność pracy jest dla mnie nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzyinnymi ja takiego swapa zrobilem :decayed: chyba zaloze tutaj osobny temat tego dotyczacy :)

No chyba będzie trzeba założyć, żeby ludzie też mieli inną alternatywę, bo powiem szczerze ja mając napęd zębatkowy, nie do końca jestem przekonany do swapa pompy. Bo swap jest opisany dokładnie dla silników z napędem pompy łańcuchowym a natomiast nikt się nie wypowiedział czy robił takie coś przy napędzie zębatkowym i czy w tym wypadku to zdjęcie zębatki z wału też idzie bez żadnych komplikacji, a posty dotyczące właśnie tej alternatywy czyli regeneracji zabieraka i tym podobnych są skrupulatnie usuwane... :kwasny:

To już się wypowiadam, u mnie w BLB pompa z 1.9TDI zrobiła 160kkm, ostatnia usterka rozrządu zmusiła mnie do wymiany silnika. W nowym silniku z 2007r. był już napęd na kołach zębatych, zostało to zdemontowane i została założona pompa na łańcuchu z mojego BLB. Zrobione już 4kkm i wszystko pracuje idealnie. Tak samo zrobił mój znajomy w silniku BPW gdzie był napęd na kołach zębatych. Nie wiem ile tocznie robisz km, ale jak nie więcej jak 20kkm to wykup sobie assistance i olej temat...

Tomasz a silnik od mitsubishi, bo na taki wymieniłeś, nie jest już poprawiony, że musiałeś swapować pompę? Sam się zastanawiam nad wymianą na ten motor bo ten co mam to mnie już wkur mimo że robiłem swap, ale nadal kultura pracy i głośność pracy jest dla mnie nie do przyjęcia.

A co tam ma być poprawione, dalej są wałki tylko napęd jest na kołach zębatych, silnik jest z 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...