Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Dziwny hałas przy uruchamianiu silnika po dłuższym postoju


vzvz

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry jak kolega kazal u mnie wystepuje ten sam problem mianowicie zaczelo sie od zaswiecenia kontrolki oleju zatrzymalem sie po chwili sprawdzilem olej i stan byl full pojechalem dalej przy zapalonej kontrolce potem jak zgasilem auto i po chwili odpalilem to juz zaczelo robic trrrrrrrrrrrrrrrrrrrr i tak juz z 4 miesiace z ta kontrolka to prawie doszedlem do ladu jest mikro czujnik na masce i on jest powiazany z czujnikiem oleju wymienilem koszt 105w aso i blad zgasl ale dalej nurtuje mnie ten stukot a u nas sa tacy kowale ze nie wiedza co to bledów na vagu nie ma prosze o pomoc stukot jest taki sam jak u kolegi wyzej na filmiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy oleju macie przytkane :thumbdown: Jak robi trrrrrrrrrrrrrrr i jeszcze ciśnienie się zaświeci to tylko w pompie bym szukał przyczyny.

Słyszałem jak jednemu się pare razy zaświeciła kontrolka i zgasła, jeździł delikatnie, silnik troszke tyrkotał a za miesiąc się motor zatarł i 3000 w plecy :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ja z tym jezdze juz z4 miechy a kontrolka zapalala mi sie nie na dolnym wyswietlaczu tylko na górnym i to byl mikroczujnik

[br]Dopisany: 20 Październik 2010, 11:26_________________________________________________a co do przytkanych pomp to byla czyszczona i miska i dekiel zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nic to nie dalo i wymiana samoregulatorow terz nic nie dala zmienilem olej na 10w40 castrol madnatek i dalej nic nie wiem co juz robic a szkoda kasy chuba sprzedam to auto

Castrol i do tego 10w40 :thumbdown: :thumbdown: -widze że chcesz więcej problemów. Sam Castrol to już poraszka a do tego półsyntetyk :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam taki sam problem i byłem u mechanika i mi powiedział że to klekotanie tylko w momencie odpalenia na zimnym to winę mają samo regulatory a wy mówicie o nastawniku co jest prawdą??? czy możecie mi odpowiedzieć co trzeba wymienić jakim olejem zalaś silnik półsyntetykiem jak mam teraz zalany mobil1 czy zmienić na zwykły 15W40 a mam na liczniku przejechane 140-tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również w silniku ALT występuje klekot i to jedyny mankament do jakiego mogę się doczepić, z reszty samochodu jestem mega zadowolony:decayed:

Wracajać do klekotania u mnie klekot trwa max 2 sekundy po dłuższym postoju. Jednak co dziwne czasami bywa tak że silnik przy uruchamianiu "nie zaklekocze" i nie ma to związku z czasem postoju auta, gdyż dzieje się to po nocy stania w garażu.

Przeczytałem mnóstwo postów na ten temat i tak naprawdę nie ma na to pewnej diagnozy. Trochę to dziwne że przez tyle lat nie znaleziono sposobu na definitywne pozbycie się tej wady.

Wkurza mnie tylko pisanie przez co niektórych na tym forum że " to normalne w tym silniku". Coś nie działa jak trzeba i należało by to naprawić, tylko co i jak...:facepalm:

Z opisów na forum wynika że jeśli komuś " klekotał" na gwarancji to aso dokonywało naprawy trochę na ślepo wymieniając cześci aż do usunięcia usterki:facepalm:

Ale żeby tylko nie narzekać napiszę ze wbrew obawom silnik po 6 tyś nie wziął praktycznie nic oleju, nie jest to bolid wyścigowy ale zbiera się na wystarczającym poziomie, chodzi cicho, przyjemnie i jest całkiem ekonomiczny, z czystym sumieniem mógłbym go polecić.

Pozdrawiam użytkowników ALT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klekocze, ale od temperatury :decayed: W lato jeszcze ani razu nie zaklekotał, a w zimę to zawsze coś zaskrzypi :D

Ale to 1.8T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...