Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Aha a przy progu co muszę demontować ten plastik kolo klamki maski i tutaj próg wzdłuż drzwi...? One są na klik czy jak ?

I jak demontuje się fotel ? Pewnie wtyczki wszystkie trzeba od fotela odpiąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Demontujesz plastiki szyn przednie trzymają się na kołkach, tylne na kołkach i torx, nastepnie cztery torxy na szynach (przód/tył)

Odchylasz fotel w tył i masz na podłodze czarny plastik jego zciagasz i masz dostep do wtyczek

listwy progowe trzymają się na zatrzaskach

aby zdemontować próg musisz zaciągnąć osłonę bezpieczników i po kolei zciagasz pierw małą listwe, nastepnie próg

Wtyczki wypinasz w podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy troszke poszukac i znajdziesz opis demontazu fotela ,listew a nawet KOMFORTU .


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/75237-all-b6b7-instalacja-modulu-pamieci-ustawien-fotela-kierowcy-i-lusterek/?p=1217834#entry1217834

frontseat.jpg

seatback.JPG


Teraz można brać się za podłogę – po podniesieniu przydaje się coś do zablokowania wykładziny tak aby nie przeszkadzała zbytnio przy manipulowaniu w strefie podłogi. Baniak na płyn do spryskiwaczy w moim przypadku spisał się idealnie :)

underthefloor.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz a możesz pomóc z moim pytaniem które piny są do centralnego zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie miałem fabrycznego alarmu i zakupiłem moduł z alarmem to myślicie że normalnie wtyczka przy komforcie zasilajaca alarm bedzie czy trzeba bedzie coś dorabiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie miałem fabrycznego alarmu i zakupiłem moduł z alarmem to myślicie że normalnie wtyczka przy komforcie zasilajaca alarm bedzie czy trzeba bedzie coś dorabiać ?

Tak trzeba zrobic instalacje od KOMFORTU do czujników i syreny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholerka ale się wpakowałem :( Myślałem że z komfortu są już kable i idą do klaksonu i on działa jak syrena. Wiec trzeba inną syrenę czy to jest własśnie klakson to o czym piszesz ?

Tylko jak się podpiąć do tej syreny :( I z którego pina prowadzić kabel w komforcie...?


A moze ktoś mi jeszcze rozkodawać co ja mam zaprogramowane obecnie w komforcie bo szczerze próbowałem ale nie wychodzi mi... Alarmu brak.

Kodowanie: 07024

To co udało mi się samemu:

4096+2048+512+64+16+32+2 = 6770


I czy wie ktoś jakie styki są potrzebne do złacza 32 piny w drzwiach kierrowcy aby dokładac kabelki ze stykiem ? Chciałem się zaopatrzyć aby jak będe miał rozebrana tapicerke to już tylko podłaczyć a nie jeździć do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale drzwi ze słupkiem ? Tzn gdzie te piny idą ?

Wiem że potrzebuję piny do złacza 32pinowego w silniczek na drzwiach. Tam się wpinam np z kabelkami od lampek i przyciskami alarmu oraz np podświetlanych klamek. A czy od słupka do silniczka też muszę prowadzić kable przez tunel miedzy drzwiami a dłukiem( tą gumę harmonijkę )? Bo nie wiem za bardzo gdzie te piny co wskazałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złącze 32 pinowe piny 000 979 009

http://allegro.pl/pin-zenski-konektor-000979009e-000-979-009-e-2szt-i4479567105.html

wcześniejsze piny są potrzebne jeżeli chcesz ciągnąć kable ze środka auta do drzwi

136332785_1_644x461_audi_a4_b6_tapicerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze środka auta ? Co masz na mysli ? Czyli kostki w lewym słupku łaczące nadwozie z drzwiami ? I sa tam inne też kostki...

O tym mówisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piny do kostki łączącej drzwi z budą tam jest jedna kostka(pod guma jak drzwi otworzysz) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jak nie mając alarmu fabrycznie chcę go dołożyć to:

1. Dokładam moduł komfort z alarmem

2. Dokładam ewentualnie czujnik ruchu w lampke podsufitki. I do niego muszę pociągnąc wiązke do kosktki w lewym słypku czyli chyba tam przy otwarciu maski. Tylko czy z kostki już będą szły przewody do modułu komfort ?

3. Ewentualnie dołożyć przyciski alarmu na drzwi. I do niego podłaczyć wiązke do 32 pinowego złacza w silniczku szyb. Ale czy z silniczka jeszcze muszę kłaść przewody przez tunel miedzy drzwiami i karoserią a następnie do modułu komfort ? Czy tam już jest to wykonane ?

4. Założyć syrene alarmową wraz z wiązką z modułu komfort. Tylko gdzie jest mocowana syrena alarmowa ?

5. Aktywować przez zakodowanie alarmu w module komfort


Witam

Mam do was prośbę... Mam schematy z Elsa i czasem nie wiem co oznacza i gdzie jest przyłączony kabel z oznaczeniem jak zaznaczonym w kółko. Jak najade i klikne w to oznaczenie to otwiera mi schemat drugi i na zielono jest linia podswietlona. Jak na tym drugim schamcie znow kliknę w cyferki zaznaczone w kółko znow przenosi mnie do poprzedniego schamtu. Ale nie mam pojęcia gdzie dołacza się ten kabel....? Proszę o pomoc. Sprawa pilna.

jvpq37vj.jpg

52qumisd.jpg


A czy ktoś wie co ma w opcjach taki moduł :8E0 959 433 CQ

Bo zamówiłem inny ale sprzedawca z allegro mnie wykiwał i nie wysłał a teraz oddał mi kase i mowi ze nie ma już tego towaru. Baran... I znalazłem taki ale nigdzie nie mogę znaleźć co on ma w opcjach...Spraw pilna.


Znalazłem gdzieś na necie taki wpis:

Address 46: Central Conv. Labels: 8E0-959-433-MAX.lbl
Part No: 8E0 959 433 CQ
Component: Komfortgerát T3B 4336
Coding: 07915
Shop #: WSC 06325
VCID: 820B0BF98EA5390E0D3-4B02

Subsystem 1 - Part No: 8E2959802F
Component: Tõrsteuer.FS BRM 0606

Subsystem 2 - Part No: 8E2959801F
Component: Tõrsteuer.BF BRM 0606

Subsystem 3 - Part No: 8E0959801E
Component: Tõrsteuer.HL BRM 0606

Subsystem 4 - Part No: 8E0959802E
Component: Tõrsteuer.HR BRM 0606

No fault code found.

Czyli moduł z końcówką CQ i ma kodowanie nieparzyste czy to znaczy że ma w sobie alarm ? Bo tylko alarm w kodowaniu ma +1 czyli dodanie cyfry nieparzystej.... ? A jeśli ma alrm chyba to z alarmem jak widzę chyba zawsze jest pakiet oświetlenia na nogi. Nie było opcji że alarm był a nie było oświetlenia na nogi....

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyć musisz trzy kable do bagażnika do syrenki oraz kolejne do czujki w lampce. Te idą od MK. Dodatkowo dołożyć musisz wiązkę wewnątrz drzwi od sterownika (z silniczkiem) do przycisków alarmu. Dalej, miedzy słupkiem a drzwiami już nie trzeba. Do tego kodowanie. Nie koduj czjników zbicia szyb bocznych tył bo ich nie masz. Schematy ELSY są bardzo czytelne. Posiedź, porozkminiaj a rozjaśni Ci się.

O alarmach nie piszamy tutaj zbyt wiele dla samej zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszcza dekoder modułu komfort. Dekoder został przerobiony z audi A6 na nasze Audi A4 (8E) jak również Seat Exeo (3R1). Z potrzeby dla siebie przerobiłem i udostępniam wszystkim :)

http://www.hypermail.pl/gargoyle/dekoder46/dekoder46.html

Edytowane przez PiterEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien kłopot z moim MK.... mam moduł 8E0 959 433 AE ostatnio postanowilem go kodowac... no i zrobilem bład ze nie zapisalem poprzedniej wartości kodowania... teraz chcąc kodować go jak w pierwszym poście ale nie przyjmuje mi tych kodów... może ktoś ma zapisana fabryczną wartość tego modułu dla avanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj sie kodować może etapami. Np najpierw coś potem dodaj znów coś i zobaczysz czego nie przyjmie Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...