Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Głośno chodzi rolka?


danielm21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taka sytuacje i nie wiem czy jechać z tym juz do mechanika!!!! na zimnym silniku( na cieplnym tego nie słychać) słychać głośno jakaś rolkę ... rozrząd ma 30tys max nie wiem co jeszcze może być winne ... wydaje mi sie tez ze przepuszcza mi zimering na wałku rozrządu może to mieć wpływ na cos?? dzięki za każde info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to miałem. U mnie napinacz paska piszczał (napęd alternatora), okazało się że z paska w momencie wymiany (ok 2 miesięcy jeździłem z tym piskiem) zostało tylko połowa paska. Więc zainteresuj się dokładnie który z nich piszczy, powinno być widać po pasku (będzie go szarpać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej silnikowy bardzo źle wpływa na paski... rozpuszcza :confused4: lepiej to dokładnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, wymieniłem już napinacz bo był prze koszony i zostało mi jeszcze sprzęgiełko na alternatorze, radził bym sprawdzić bo ono robi dużo zamieszania, jak zdejmiesz pasek, sprawdź czy nie ma luzu i czy nie jest zablokowane (ma napędzać alternator w jedną stronę). Ja mam na nim luz wzdłużny i czasami popiskuję. Powodzenia w naprawie! Daj znać jak już się z tym uporasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj najpierw rolkę napinacza przy alternatorze jak i sam alternator.

U siebie wymieniłem samą rolkę napinacza, który co prawda nie miał jakichś specjalnych luzów, ale swoje lata miał.

Czeka mnie jeszcze wymiana łożysk w alternatorze - dość mocno hałasują. Orientuje się ktoś jakie tam idą łożyska ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...