Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś tak miałem,jak włączyłem długie,to wiązka z z lewej lampy oświetlała prawą stronę-widać to było tylko po włączeniu na długie-dlatego użyłem ręcznika,żeby przykryc jedną lampę-wtedy widać,gdzie świeci-jesli na wprost,zdejmujesz ręcznik i nakładasz na drugą lampe i ustawiasz,jak masz dwie ustawione równolegle-ustawiasz wysokość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś tak miałem,jak włączyłem długie,to wiązka z z lewej lampy oświetlała prawą stronę-widać to było tylko po włączeniu na długie-dlatego użyłem ręcznika,żeby przykryc jedną lampę-wtedy widać,gdzie świeci-jesli na wprost,zdejmujesz ręcznik i nakładasz na drugą lampe i ustawiasz,jak masz dwie ustawione równolegle-ustawiasz wysokość...

ok tak zrobie,dziwi mnie tylko po co regulacja na boki jest w az tak duzym zakresie skoro jak piszesz,lampy maja swiecic na wprost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest możliwość aby włożyć bixenon goły na miejsce zwykłych lamp i przełożyć graty? czy wynikają z tego jakieś problemy ?

http://moto.allegro.pl/lampy-lampa-przod-audi-a4-b6-malysz-ksenon-xenon-i1233031643.html

tak czy siak będę wkłądał HID 5k czy podejdzie to do bixów ? no i przełożenie reszty gratów ?

wiem że to brzmi troszkę dziwnie aby rezać bixy w ten sposób, ale jakoś szkoda mi kasy za kompletne lampy, a chodzi mi głównie o to aby uzyskać czarny środek lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest możliwość aby włożyć bixenon goły na miejsce zwykłych lamp i przełożyć graty? czy wynikają z tego jakieś problemy ?

http://moto.allegro.pl/lampy-lampa-przod-audi-a4-b6-malysz-ksenon-xenon-i1233031643.html

tak czy siak będę wkłądał HID 5k czy podejdzie to do bixów ? no i przełożenie reszty gratów ?

wiem że to brzmi troszkę dziwnie aby rezać bixy w ten sposób, ale jakoś szkoda mi kasy za kompletne lampy, a chodzi mi głównie o to aby uzyskać czarny środek lamp.

A jak zamocujesz tam żarówkę? Czy tam palnik od HIDa?

Jak Ci zależy na czarnych środkach, to mogę Ci moje sprzedać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest możliwość aby włożyć bixenon goły na miejsce zwykłych lamp i przełożyć graty? czy wynikają z tego jakieś problemy ?

http://moto.allegro.pl/lampy-lampa-przod-audi-a4-b6-malysz-ksenon-xenon-i1233031643.html

tak czy siak będę wkłądał HID 5k czy podejdzie to do bixów ? no i przełożenie reszty gratów ?

wiem że to brzmi troszkę dziwnie aby rezać bixy w ten sposób, ale jakoś szkoda mi kasy za kompletne lampy, a chodzi mi głównie o to aby uzyskać czarny środek lamp.

moge ci zrobic czarne wnetrza lamp i kierunki diodowe :kox: to bedzie slono kosztowac i slodko wygladac :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest możliwość aby włożyć bixenon goły na miejsce zwykłych lamp i przełożyć graty? czy wynikają z tego jakieś problemy ?

http://moto.allegro.pl/lampy-lampa-przod-audi-a4-b6-malysz-ksenon-xenon-i1233031643.html

tak czy siak będę wkłądał HID 5k czy podejdzie to do bixów ? no i przełożenie reszty gratów ?

wiem że to brzmi troszkę dziwnie aby rezać bixy w ten sposób, ale jakoś szkoda mi kasy za kompletne lampy, a chodzi mi głównie o to aby uzyskać czarny środek lamp.

moge ci zrobic czarne wnetrza lamp i kierunki diodowe :kox: to bedzie slono kosztowac i slodko wygladac :decayed:

najpierw postaram się dogadać z truckmaniakiem :P

tez powinno być słodko :D tak jak miałem w planach jeśli chodzi o przód od początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat, w czym tkwi problem aby w xenonie założyć zwykły silniczek regulacji wysokości z możliwością ustawiania z kabiny?? budowa lampy soczewkowej i xenon jest w sumie poza soczewką berdzo podobna, jedynie widze że do silniczka z autopoziomowania dochodzi jeden kabel więcej, a jakby tak przełożyć okablowanie z lampy soczekowej do xenona?? męczy mnie strasznie ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kombinowałem z tym ale kabel biały z jakimś tam potrzeba zmostkować i dział poziomowanie z kabiny. napisz do PIXIego on chyba wie jak to zrobić, bo mi tłumaczył ale mi sie nie chce rozbierać lampy i to robić i nie wziąłem sobie do serca jak to robić :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz slyszalem dawno ze roznia sie same silniki od regulacji -w bi xenonie do regulacji sluza silniki krokowe a w xenonie zwykle silniki (prostrze) Podobno nie ma mozliwosci sterowanie silnikiem krokowym w taki sposob jak tym zwyklym ale nie wiem ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzi o założenie silniczków ze zwykłej lampy soczewkowej z której działało poziomowanie kabiny, tylko kwestia albo podmiany instalacji z lampy soczewkowej do xenon bo problem tkwi w tym że jest o jeden jabel do silniczka za dużo, nic trzeba to na spokojnie ogarnąć bo myslę że się da, szczególnie że lampa xenon a zwykła róznią się tylko soczewką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownales jedna i druga lampe ? xenon nie posiada elektromagensu i przeslony mocowanej do odblysnika,pozatym soczewka i odblysnik jest wiekszy w bixenonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! koledzy jakis czas temu znalazlem na amerykanskim forum temat dot. przerobienia recznej regulacji swiatel pod lampy Xenonowe

www.audiworld.com/tech/elec161.shtml

Moze ktos przerabial podobny temacik i moze podpowiedziec czy owe rozwiazanie pasuje pod Bi-Xenony?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pomóżcie bo ciężko przebrnąć przez ten wątek ;)

Obecnie mam ori halogeny i chciałbym zamienić na bixenon z czarnym środkiem.

Czy w związku z tym nie będzie problemów z komuterem, błędów abs-u itp.

Czy mogę przełożyć silniczki sterowania w miarę bezproblemowy sposób? Bix-y bez sterowania to raczej odpadają.

Czy sa jeszcze jakieś inne problemy o których nie wiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienisz lampy i wszystko pasuje :) tylko z prawej strony muisz odciagnac mocowanie wiazki z blotnika bo jest krotki przewod :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie sterowania.Chyba,ze wyrezasz samopoziom jak WRCLaguna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie sterowania.Chyba,ze wyrezasz samopoziom jak WRCLaguna

No ale własnie w tym wątku pisza chłopaki o przekładaniu silniczków - wtedy regulacja z kabiny powinn dzialac. To jak jest, przerabiał to juz ktos czy to ciągle jeszcze teoretyczna możliwość? :mysli:

Samopoziomu to mi sie raczej nie chce rzezac :) podejzewam ze sporo z tym zachodu ale jakas mozliwosc regulacji musze miec zeby w kosmos nie swiecic po zabraniu dwoch czy trzech pasazerek :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce zmienic xenon na bixenon :kox:

Jak zakupie gole lampy i załoze do nich zarniki i przetwornice z moich i wszystko bedzie dzialac prawidlowo??? A i jak rozpoznac lampy zeby przypadkiem nie kupic z angola??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci przypadkow przetwornica z xenona do bi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a to czemu mam u siebie d1s i gdzies wyczytalem ze pasuje..Pewny jestes Tomaszu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...