Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Aha czyli zostaje przemalowanie + hidy żeby się ładnie komponowały, może to i lepiej, przynajmniej będę miał poziomowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jako ze chce zakupic xenonki do mojej audi nasuwaja sie mi dwa pytania .... Czy pod zwykla instalacje jaka mam teraz czyli zwykła soczewka nie bedzie problemu z podlaczenie bixenonow ???? czy lepiej xenony ????? wiadomo samopoziomu nie bedzie ale czy same lampy beda dzialac jak nalezy ?????? i po czym poznac czy lampa to xenon czy bixenon poniewaz na allego jest mnustwo ludzi ktorzy tak naprawde nie wiedza co sprzedaja ......

wiem ze pytanie bylo pewnie zadawane x razy .......

pozdrawiam Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bi-xenony (xenon plus) najlatwiej poznac po ciemnych srodkach i wiekszych soczewkach

zastanow sie tylko czy warto bo zaladujesz autko i bedziesz oslepial kierowcow... koledzy pisza ze ori samopoziom 8tys

zwracam honor z ta przejsciowka - na poczatku postu pisze ze nic nie trzeba

_________________________________________________

_Bartek_ to ladna rzezbe zrobiles ;)

ja niedlugo bede wykrecal reflektory zeby spojrzec czy rezystory w srodku jakichs szkod nie robia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm Bubers ta przejsciowka jest do B7 w B6 tez jest taka potrzebna ????masz gdzies schemat tej wtyczki ???? samemu proscizna zrobic .... :P z reguły jezdze w 2 tak wiec samopoziom nie potrzebny nie wykluczone ze moze kiedys sie doreza .....

pozdr Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest teoretycznie możliwość zamontowania hidów + przetwornic na światła drogowe (chyba H7?) do reflektorów ori xenon w B6?

Czy poprawiło by to efekt (zasięg i moc świecenia, nie chodzi mi o wygląd) i jak wyglądałaby sprawa mrugania?

Było by wtedy BiHid Xenon :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest teoretycznie możliwość zamontowania hidów + przetwornic na światła drogowe (chyba H7?) do reflektorów ori xenon w B6?

Czy poprawiło by to efekt (zasięg i moc świecenia, nie chodzi mi o wygląd) i jak wyglądałaby sprawa mrugania?

Było by wtedy BiHid Xenon :wink4:

Sprawy mrugania by nie było! Nie ma szans, żeby żarnik się rozświetlił w niecałą sekundę ale napewno po rozświetleniu było by jak w dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można mrugnąć halogenami, no chyba że tam też hid :gwizdanie:

Co od częstego wł/wył drogowych(HID) na trasie, przetwornice dadzą rady? bo w ori xenon plus po prostu zmienia się przysłona, a przetwornica działa bez przerwy.

Żywotność przetwornic jest chyba określana na roboczogodziny?

Czy włączanie/wyłączanie ma wpływ na ich żywotność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mają. Niestety gdzieś czytałem, że nie lubią tego włączania/wyłączania cały czas. Jedynym słusznym kompromisem jest HID + dobra żarówka w drogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mają. Niestety gdzieś czytałem, że nie lubią tego włączania/wyłączania cały czas. Jedynym słusznym kompromisem jest HID + dobra żarówka w drogowe.

Mijania mam ori xenon , a pomyślałem o HID-ach w drogowych (długich) , które święcą żarówką H7 o ile się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ori xenon to przecież zamiana na bixenon to nie są duże koszta. Kup lampy, sprzedasz swoje, a tamte wchodzą P&P. ehh gdybym ja miał ori xenon to bym myślał o hidach..... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam prosbe co sadzicie o tych przetwornicach http://www.allegro.pl/item889914929_toyota_avensis_auris_xenon_przetwornica_ksenon_d4s.html

Narazie wstrzymuje sie z zakupem ori lamp Bi-Xenonowych bo jakos ciezko mi je zdobyc w UK na Ebayu a jak sa to za masakryczne pieniadze dlatego zastanawiam sie na zalozeniu w/w przetwornic i palnikow D4S.

Moze ktos juz przerabial podobny pomysl i moze cos mi podpowiedziec? mam nadzieje ze nie ma wiekszych problemow z zalozeniem i podlaczeniem owych przetwornic do lamp.

Jeszcze jeno pytanko a mianowicie: jezeli na lampie widnieje oznaczenie D1S a gniazdo soczewki jest na H7 lecz znalazlem adaptery , ktore pozwalaja na zalozenie palnikow ale D2S w gniezdzie H7 to czy mozna zrobic takiego moda czyli zalozyc adapter i palnik D2S (moze podejda tez D4S w te adaptery) w gniazdo H7 i w soczewce przystosowanej do D1S?

Troche to skomplikowane ale mam nadzieje ze zrozumiale.

Dziekuje i oczekuje na podpowiedzi i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice są bardzo dobre i trwałe.jeśli masz D1s to nie możesz mieć gniazda na H7? no chyba że ktoś już coś rezał :)

Jeśli są adaptery to śmiało można robić moda.

A palniki D4s zapewne są droższe od 2ds :)

Jak coś podaj linki ob-lukamy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...