Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Moja nowa B6 srebrna w sedanie:))


tasman120

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :> Minęło ponad pół roku od kiedy zakupiłem swoją A4. Jednak dopiero teraz znalazłem chwilkę żeby opisać swój „nowy” nabytek! Oto i ona:

Audi A4 B6 sedan z 2001 roku

Autko kupiłem w komisie ( do wyboru były dwie bardzo podobne Włoszki) – sprawdzone przez mojego kuzyna mechanika.

- od pierwszego właściciela z słonecznej Italii

- 1.9 TDI 130 KM AWX

- przebieg przy kupnie 178 tyś.

- autko w środku jak na ten rocznik zadbane – choć właściciel palił:/ ale po zastosowanych zabiegach tapicerka całkiem świeżo pachnie

- oczywiście stan plastików dobry bo sąsiednia co byla do wyboru przy podobnym przebiegu miała dużo większe wytarcia.

Wyposażenie:

1. Seryjnie

---> 6 x airbag

---> ABS

---> ESP

---> klimatronic dwustrefowy

---> el. szyby przód

---> el. szyby tył

---> el. lusterka podgrzewane i składane elektrycznie

---> centralny zamek z pilota

---> immobiliser

---> wspomaganie kierownicy

---> aluminiowe felgi ori 17” z kapciami 235/45

---> soczewkowe reflektory

---> pakiet chrom wokół szyb

---> część pakietu oświetlenie: podświetlana popielniczka, podłokietnik

2.Planowane modyfikacje:

---> Zmiana 1 DIN na 2 DIN

---> Montaż BNS 4.0

---> Montaż nagłośnienia BOSE (lub innego wzmacniacza z subwoofer’em)

---> Wymiana manetki wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS

---> Montaż CB Uniden 520 xl w schowku kierowcy i zasilenie go od akumulatora, papuga w kratkę koło lewego halogenu przeciwmgielnego, a antena lewym progiem na tył dachu

---> Oświetlenie nóg kierowcy i pasażera

---> Diody w podsufitkę

---> Podświetlane kratki nawiewu

---> Podświetlany schowek na kubek i monety

---> Wymiana tunela na mniej zużyty

---> Wymiana obudowy przycisków regulacji szyb po stronie kierowcy

---> Wymiana przełącznika świateł

---> Aluminiowe wykończenie wnętrza

---> Pedały z podstopnicą jak RS4

---> HID’y (choć boję się o zakłócenia w CB)

---> Montaż parktronika na tył.

---> Automatyczne zamykanie drzwi >15 km/h

---> Selektywne otwieranie drzwi

---> Lodówka w schowku

Zdjęcia poniże przedstawiają autko w takim stanie jak je kupiłem.

Do dnia dzisiejszego zdążyłem wprowadzić już parę modyfikacji więc zdjęcia ich zamieszczę na dniach. Auto z każdym modem nabiera nowego uroku i coraz bardziej mnie cieszy.

Na koniec chciałem dodać iż szukając samochodu prawie przez 4 miesiące nie myślałem nad A4. Wybór nastąpił z dnia na dzień i był mega spontaniczny. Dziś wiem że zrobiłem najlepiej jak mogłem bo ten samochód daje tyle frajdy i możliwości rozwoju że stał się nie tylko moim narzędziem do podróży ale i hobby:)) pozdrowienia dla wszystkich AUDIMANIAKÓW!:) Piotrek

Za wszelkie uwagi,pomysły, słowa krytyki itp serdeczne dzięki! :)

28931572.jpg

87233268.jpg

86755357.jpg

24600882.jpg

64566226.jpg

64350099.jpg

53749480.jpg

28169297.jpg

100213194822.jpg

100213195108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: szkoda że Italy version :wallbash:

Jak to rozpoznałeś? Nie wiem czy to coś złego, bo kumpel planuje zakup właśnie samochodu z Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: szkoda że Italy version :wallbash:

Jak to rozpoznałeś? Nie wiem czy to coś złego, bo kumpel planuje zakup właśnie samochodu z Włoch.

Sam napisałeś:

( do wyboru były dwie bardzo podobne Włoszki) – sprawdzone przez mojego kuzyna mechanika.

- od pierwszego właściciela z słonecznej Italii

A to, że źle to po prostu bywają kłopoty z uzyskaniem historii serwisowej i włosi są znani z tego, że nie dbają o auta, ale to nie musi być regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt historii serwisowej brak;/

A mimo że z Włoch całkiem zadbane było - oczywiście pomijam jakość plastików i ich stopień wytarcia na kokpicie..... Najgorzej było z zapachem papierosów - ale po wymianie konsoli pod 2din wyczyściłem dokładnie resztki tytoniu i wyprałem tapicerkę. Teraz już ładnie pachnie i nie czuć nic:)

Co do radia to zdjęcia już nie aktualne - Zamontowane BNS 4.0

Co do klocków - wymienione wraz z tarczami:)

Zdjęcia podeślę w niedziele jak wróce do domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta felga, którą masz świetnie pasuje, ale auto musi mieć glebe i dokładki w kolor. Wtedy wydaje się większa.

:good: szkoda że Italy version :wallbash:

Jak to rozpoznałeś? Nie wiem czy to coś złego, bo kumpel planuje zakup właśnie samochodu z Włoch.

Sam napisałeś:

( do wyboru były dwie bardzo podobne Włoszki) – sprawdzone przez mojego kuzyna mechanika.

- od pierwszego właściciela z słonecznej Italii

A to, że źle to po prostu bywają kłopoty z uzyskaniem historii serwisowej i włosi są znani z tego, że nie dbają o auta, ale to nie musi być regułą.

Ja nie napisałem :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja kolego zaproponuje Ci standardowo dokładeczki w kolor autka. Sam dopiero niedawno swoje pomalowałem,ale auto wygląda mega młodziej, no i rozsądne LEDy do tyłu i bedzie mega :kox:

Felga najładniejsza do srebrnego a4 :oklaski: Możesz przy zmianie opon spokojnie 225 założyć, ciut ciszej bedzie :)

aa i jak masz włoszke,to pewnie lusterka Ci sie ładnie składaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, środek jak u mnie , to samo wykończenie. Czym doprałeś tę tapicerkę? Też mam taką samą i planuje się za nią zabrać w jakiś ciepły dzień. Radyjko też wywaliłam seryjne, bo jeszcze kaset Niemiec słuchał :wink4: Pozostał mi do wymiany przedni podłokietnik, bo plastik złamany i się nie zamyka.Historia serwisowa mojego auta też nie była mi znana :) wiadomo czemu. Autem jeździła babka na wysokich obcasach ( dziura po obcasie w dywaniku i ślady pazurów przy dźwigni zmiany biegów) i ktoś przyłożył jej w tył ( handlarz mało fachowo tylni zderzak zrobił). Nie było jakiś usterek poza tym, użytkuję sobie od ponad 2 lat i nie narzekam. Szkoda, że w mojej okolicy mało speców od Audi od A do Z. Pozdro i wstaw fotki jak zakończysz modyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja kolego zaproponuje Ci standardowo dokładeczki w kolor autka. Sam dopiero niedawno swoje pomalowałem,ale auto wygląda mega młodziej, no i rozsądne LEDy do tyłu i bedzie mega :kox:

Felga najładniejsza do srebrnego a4 :oklaski: Możesz przy zmianie opon spokojnie 225 założyć, ciut ciszej bedzie :)

aa i jak masz włoszke,to pewnie lusterka Ci sie ładnie składaja ;)

Na zimę miałem 225/45/17 i powiem że po Wrocławiu o niebo lepiej się jeździ na takich. Po zmianie na 235 od razu w koleiny ściąga i więcej dziur łapie. Na następny sezon letni na bank będą 225:)

No a lusterka faktycznie fajnie się składają:D[br]Dopisany: 04 Maj 2010, 19:29_________________________________________________Mam chwilkę więc wrzucę pare fotek z moich zmian i renowacji:)

1. Wymiana obudowy przycisków podnoszenia szyb po stronie kierowcy.

p1010127y.jpg

Jak było to nawet nie mam bo od razu wywaliłem starą część:) przyprawiała mnie o drgawki.

2. Wymiana (a właściwie przeszczep:) wytartego przełącznika świateł (okazyjnie na allegro z b7:)

nowyms.jpg

3. Zmiana konsoli pod radio 2 DIN, wymiana klimatronika na model z B7 i wymiana radia na BNS 4.0 (w przyszłości RNS-e)

p1010121sa.jpg

p1010129zx.jpg

4. Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS'a:

p1010124w.jpg

5. Montaż CB-radia w schowek po lewej stronie:

nowyd.jpg

Gruszkę chciałem przedłużyć lub przenieść jednak zrezygnowalem z tego sposobu - raz że w unidenie to naprawdę pełno roboty, a dwa że to miejsce jest naprawdę praktyczne (mimo iż jestem praworęczny) - nie przeszkadza w niczym a kabel zwisając nie zawadza i nie dotyka nogi. Dodatkowo uchwyt od gruszki zamocowałem w takiej odległości aby po przekręceniu gruszki w pozycję poziomą mogła ona sie oprzeć krótkim bokiem o kolumne kierownicy i przez to nie obracać się z powrotem w dół pod ciężarem kabla. Plus tego taki że kabel może być w swojej początkowej części również poziomo co oddala go jeszcze bardziej od mojej lewej nogi:)

p1010118l.jpg

Zasilanie podłączyłem pod akumulator - zniknęły wszelkie trzaski i szumy spowodowane podnoszeniem szyby, ESP, czy spryskiwaczami.

Aby lepiej słyszeć CB podłączyłem zewnętrzny głośnik. W planach miałem podsufitkę w tą kratkę, jednak leń ze mnie i znalazłem prostszy sposób. Na allegro do dostanie jest głośnik który wymiarami idealnie pasuje na wcisk w schowek pod podłokietnikiem - dobrze słyszalny + praktycznie niewidoczny.

p1010122h.jpg

No i antena od CB President Florida zamontowana na dachu. Kabel pociągnałem pod lewym progiem, następnie za podstopnicą i do radia. Odbiór całkiem niezły choć mam wrażenie że nieco zasięg spadł - może to tylko wrażenie:)

p1010116e.jpg

Po dotychczasowej pracy w środku zrobiło się nieco bardziej "nowo":) Co prawda do wymiany mam jeszcze tunel bo jak dla mnie troszkę za bardzo jest obdrapany, oraz przyciski ESP,awaryjnych, i dwie szufladki na podświetlane z chromem, bo te co mi zostały z B6 różnią się troszkę odcieniem od radia i klimatronika.

W środku troszkę brudno ale generalny porządek dopiero przede mną:)

[br]Dopisany: 04 Maj 2010, 20:24_________________________________________________

Czym doprałeś tę tapicerkę? Też mam taką samą i planuje się za nią zabrać w jakiś ciepły dzień

W sumie środek w postaci piany z taką końcówką jak szczotka. Nakładało się tą pianę i wcierało szczotką - całkiem dobry efekt i usuwanie zapachu:)Kupiłem w Tesco więc pewnie łatwo znajdziesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladna sztuka i widac ze zakochales sie w niej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

W czerwcu rusze z kolejnymi modami:) juz sie doczekac nie moge:D[br]Dopisany: 05 Maj 2010, 19:44_________________________________________________No i dołożyłem podświetlane kratki nawiewów, podświetlany schowek na napoje i monety z srebrną listwą oraz diody ambiente:) Teraz czerwono jak w piekle;)

p1020662i.jpg

Jak patrze na podświetlenie kubka i wizytownika to mam wrażenie że swiecą troszkę słabiej niż ESP. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal to drewno i zamien na aluminium

felunek fajny, dokladki w kolor i bedzie miodzio :kox:

tych tylnych szybek elektrycznych ci zazdroszcze :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie aktualizowałem profilu więc czas na nowości:)

Podłączyłem RNS-e:)Działa aż miło:)Polskie menu nowy soft.

Oprócz tego zabrałem się za zmianę audio!

p1020890t.jpg

Dodatkowo zabrałem się w końcu za wygłuszenie drzwi przednich. Do tego użyłem mat STP Silver. Wstawiłem głośniki Focal Access A1 i podpiąłem to do wzmacniacza Crunch GTX4600. Stare głośniki z przodu przełożyłem do tylnych drzwi. We wzmacniaczu zostały mi dwa wolne kanały więc szykuje się do kupna jakiejś fajnej skrzyni, choć narazie zestawik gra bardzo ładnie jak dla mnie amatora;)

Fotki jak zamontowałem wzmacniacz wrzucę na dniach.

Dodatkowo ściągając boczki drzwi nie mogłem oprzeć się dołożeniu lampek oświetlających dół drzwi. Pozostaje tylko założenie zamiast standardowych żarówek, ledów i będzie git;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...