Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Polerowanie lakieru, czyli jak pozbyć się drobnych rys


MARTiiii

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was oddawał samochód do kogoś kto profesjonalnie wypolerował, pozbył by się tych drobnych rys z lakieru? Ile taka zabawa kosztuje? Czy efekt jest trwały, czy po paru myciach te rysy znowu będzie widać?

No i druga strona medalu, czy warto samemu się bawić z pastami ściernymi np. tą K2 Tempo. Jak polerować by nie zniszczyć lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj bylem w zakladzie polerujacym karoserie, wyglada super, nie widac juz tych malutkich rys od mycia, itp, lakier blyszczy sie cudnie :) zaplacilem 150 pln + 50 pln za 100g lakieru do drobnych poprawek na zderzakach. koles siedzial nad autem 5 godzin, mial jakas paste w kostce i szlifierke katowa z nakladka, ktora wygladala jak jakies ponawijane szmaty. potem uzywal typowej polerki z czyms w rodzaju futra zwierzecego podobnego do barana :) super wyszlo, problemem sa jedynie rysy do podkladu - mozna je zamaskowac ale nie da sie ich zlikwidowac :/ jedynie lakierowanie elementow da efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilem to to troche po znajomosci, ale on generalnie bierze 250 za takie rzeczy wiec 400 to troche duzo. byc moze koles sie ceni, bo robi to dobrze, moze po prostu zdziera kase. musialbys zobaczyc efekt polerowania - pewnie jakies auto bedzie stalo to sobie obejrzyj czy robi to dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastą K2 tempo da rade zrobić polerke samemu tylko że się z tym troche pobawić. Te większe rysy mżna tylko zamaskować.

JA tam polerk mam za flaszke + pasta poplerska. Jade do kumpla on robi polerke w ciągu 2-3 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek321, dobra polerke trzeba robic conajmniej przez pol dnia i w zaleznosci od rys kilkoma rodzajami past... chyba ze odstawiamy amatorstwo i chcemy tylko uzyskac lepszy polyska auta (na chwile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn ma całkowitą rację aby spolerowć samochód zaj. min. połowę dnia polerowqnie maszyną i potem jeszcze pastami miejsca takie jak klamki zakamrki zderzaków itd zaj. full czasu ale efekt jest super.B.wiele rys znika całkowicie głębokie trzeba maskować albo malować element. Polerka to rzecz obowiązkowa co pewien czas warto zrobić lakier "odżywa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za OT ale widzialem dzis u mojego kumpla na myjni auto po wxpres polerce...czysta patologia...bylo widac smugi po niedipolerowajnych miejscach+auto bilo grubo bite i miejscami szpachla wyszla + miejca grubiej malowane tak jakby sie rozmyly...

1 zasada jak cos robic to profesjonalnie i lepiej dac wiecej niz 2x pozornie mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj się męczyłem na tylnią klapą. Jedyne bite miejsce w moim A4. Niestety fachowośc lakierowania pozostawia sporo do życzenia: ślady po oderwanych plastrach, zacieki, rysy, kilka zmatowionych mijsc (chyba po jakimś rozpuszczalniku) itp.

Użyłem Polimury Regeneracyjnej z AutoLand - nie wiem czy to jest ścierne czy tylko maskuje, dopiero okaże się za jakiś czas. Plastry znikły, rys jak by mniej, i zmatowiała powerzchnia odzyskała blask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie lakieru to koniecznie tylko w ręce dobrego fachowca czy to lakierowanie czy polerowanie nie ma co łaszczyć się na małą kasę bo zapłacimy 2-3 razy a żałosny widok tandety jaką amator odwali na naszym aucie doprowadzi do furii . Przecież lakier to podtawa uroku samochodu więc nie załować zpłącić wiecej ale autko będzie wyglądać jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastą K2 tempo da rade zrobić polerke samemu tylko że się z tym troche pobawić. Te większe rysy mżna tylko zamaskować.

JA tam polerk mam za flaszke + pasta poplerska. Jade do kumpla on robi polerke w ciągu 2-3 godzin.

tak ale po pewnym czasie jak efekt tempo znika to pojawiaja sie jeszcze ryski od czyszczenia ta pasta, najlepiej lakiernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ukrycia drobnych rys najlepszy bedzie pasta koloryzujaca :wink:

nie wierze w takie metody. Znajomy zmywał Ludwikiem taką pastę, bo wyglądało okropnie.

Polerka to jest to. Znakomicie odświeża wygląd lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...