Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zabezpieczyć działkę ? Pomocy


Ciepły

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym że posiadam działkę ok 3 km od domu działeczka położona obok lasu także jedna strona jest całkowicie nie widzialna przez przechodniów z drugiej zaś strony gdzie idzie droga asfaltowa w zdłuż idzie nasyp kolejowy wiec w lecie podczas gdy drzewka pokryją liście też ciężko coś dostrzec tym bardziej gdy jedzie się autem. Działki nie mogę pilnować cały czas, miałem kraty w oknach drzwi stalowe potężne niestety złomiarze je ukradli normalnie po cieli palnikami i zapewne na złom, drzwi drewniane pff... od strzała poszły i teraz bardzo często przesiadują tam młode gnojki narobili syfu wpadłem tam kilka razy z kije :) ale oni jak zaraza wracają :) szyby powybijane masakra na działce nie ma prądu gdyby był złożył bym alarm. Działka jest nie ogrodzona bo ogrodzenie z siatki od razu ktoś przywłaszczył, drewniane nic nie da ... Niestety dopiero po drugiej stronie ulicy mieszka dziadziuś który i tak nie zareaguje wiec mogą się tam wydzierać do woli i balować ile wlezie... Działeczka jest idealnie położona chciałbym tam postawić dom ale tak jak napisałem każda moja praca jest niszczona. Spoty A4 też się tam odbywały :kox: a teraz MASAKRA !! Może ktoś z Was pomoże mi coś wymyślić jak zabezpieczyć domek i działkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki dom?

domek letniskowy czy dom mieszkalny??

jak dom "wielosezonowy" to podczas budowy można zatrudnić stróża itd. aby pilnować budowy

po wybudowaniu zamontować kamery zawsze odstrasza albo zaminować teren :decayed: pomaga zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może spróbuj założyć atrapy kamer... niedużo kosztują nawet takie z czujnikiem, kupujesz do tego tabliczki "teren monitorowany" , zawsze daje to do myślenia. W moim przypadku po włamaniu zainstalowałem taki system który jak narazie się sprawdza a domek znajduję w środku lasu nad jeziorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest domek letniskowy mała chatka puchatka :D Nie ma tam prądu wiec jeżeli nawet założę atrapy które posiadam każdy kto to zobaczy stwierdzi że coś jest nie halo ... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepły gdzie to masz ? w KCH ? bo z tego co mówisz to sytuacja nie ciekawa..wiec nie pozostaje nic innego jak wpadać częściej z tonfą może sie czegoś nauczą gnojki :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup psa, jakiegoś rottweilera... :cool1: 3km od domu to możesz tam codziennie być i go nakarmić... chyba że sam się nakarmi nieproszonymi gośćmi :gwizdanie:

tylko nie zapomnij przyklepać gdzieś tabliczki "teren prywatny - wstęp wzbroniony" i "uwaga pies" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psa puścić.. - tylko szkoda, żeby zwierzaka podtruli...

No i nigdy nie wiadomo jakiego psa kupisz, żeby Ci się kolejny kanapowiec nie trafił, co będzie z tymi dzieciakami w chatce przesiadywał.. :gwizdanie:

j**ani.. [br]Dopisany: 07 Maj 2010, 09:14_________________________________________________-- najki no właśnie pisałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś ochrona solid czy coś, koszt około 150zł na ms i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś ochrona solid czy coś, koszt około 150zł na ms i po problemie

tylko, że z tego co wiem muszą mieć wezwanie bo to tylko oplata za ochrone jak jeżdża na interwencje, a zeby pojechali na interwencje musza miec sygnal najczesciej z alarmu a Ciepły alarmu nie ma bo prądu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z jakąś ochroną, może nie potrzebny sygnał, oni dużo jeźdzą tak poprostu bez celu, pokręcą się od czasu do czasu przy działce i to dużo da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z jakąś ochroną, może nie potrzebny sygnał, oni dużo jeźdzą tak poprostu bez celu, pokręcą się od czasu do czasu przy działce i to dużo da

z tego co widze Ci co na interwencje jeżdżą jak maja troche wolnego czasu to albo Mc'Donald ew. komar na parkingu przed jakimś CH :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam psa Amstafa myślałem o tym żeby kupić jeszcze jednego i dać na działkę ale problem w tym że codziennie tam być nie mogę a szkoda mi żeby go zatruli czy coś ... Sprawa jest ciężka chciałem ubezpieczyć działkę i zatrudni ochronę ale ubezpieczenie na rok z 20 tysięcy złotych :slina: Bo działka leży w miejscy w jakim leży i d*pa blada ochrona OK ale zapłacę ale tak jak napisał talib muszą mieć sygnał ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zapodają sobie komara przed jego działką, nie ma co dyskutować, trzeba iść do firmy ochroniarskiej x i tam sie dowiedzieć co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... albo zatrudnię ochronę i powiem żeby sobie tam sypiali :D Po co mają kimać przed CH jak mogą wygodniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to poprostu musisz czxęsciej samemu tam wpadać, o różnych porach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wpadam dość często złapałem ich kilka razy doj ... ale oni wracają :thumbdown: Chyba się tam przeprowadzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no weź z 4 kumpli i zrób z nimi porządek, dobrze ich nastraszycie to nie przyjdą, jedynie co to mogą zrobić w zemscie niezły rozpiździej, ale bedziesz wiedział kto to. Albo 2 opcja zaczaj sie ze szkiełami, to da dużo wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego alarm możesz sobie założyć nawet taki samochodowy podłączony pod akumulator z umieszczonym przełącznikiem przy drzwiach gdzie podczas otwarcia drzwi się załącza. moja znajoma tak a u siebie w garażu "blaszaku" gdzie nie ma prądu. oczywiście wszystko byś musiał pochować jakoś żeby od razu tego nie odłączyli, ale skoro sam mówisz że w okolicy nikogo nie ma oprócz tego dziadka więc dla nich pewnie nie będzie problemem trochę tego poszukać i odłączyć bo przecież i tak ich nikt nie usłyszy.

mimo wszystko chyba musisz zainwestować w jakąś ochronę bo ubezpieczenie w takiej kwocie na rok to jest jakieś nieporozumienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę się za to bo to wszystko przechodzi ludzkie pojęcie ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz na działkę z kilkoma kolegami i złapcie tych gnoi co tam siedzą i dzwoń na policje powiesz ze ci okna powybijali itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...