Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żegnajcie tanie (?) samochody z Niemiec, Francji, US...


Diego

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast komentarza łobrazek:

Eur/Pln

captureni.png

Usd/Pln

sl1s.png

Jeśli trend się utrzyma to kiepsko widzę sprowadzanie używanych (nowych w sumie też) aut do Polski. Wzrośnie liczba oszustw

a dobre auta zarejestrowane w PL podrożeją, szczególnie TD. Zresztą wzrost cen już zaczyna być widoczny - co bardziej sprytni handlarze połapali się, że trzeba działać szybko.

ps. prawy klik na screnie i View Image, więcej widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już euro po 4,40 i tragedii nie było :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście bardzo lubię jak euro wysoko stoi, a zwłaszcza w okresie wakacji :kox::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to pasuje bo korona dunska w gore wiec codziennie wiecej zarabiam :gwizdanie: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to pasuje bo korona dunska w gore wiec codziennie wiecej zarabiam :gwizdanie: :decayed:

Ja w CHF mam zarobki.... ale ale, nie więcej zarabiasz, tylko taniej/więcej możesz kupić. :gwizdanie:

@OLO_GDA: litościwi Niemcy obniżą ceny dobrych aut aby Polak nie czuł się gorszy. :kox: :kox: :naughty: :naughty:

Będą mieli okazje do wypchnięcia najgorszego syfu po wyższych cenach.

Co do popytu... auta dalej są tak samo dobre jak były tydzień temu, jedyne co się zmieniło to siła nabywcza w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już euro po 4,40 i tragedii nie było :cool1:

było po 4,93

i było po 3,18

minie trochę i się ustatkuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wakacje i tak euro spadnie przed sezonem, w DE ceny samochodów też spadną ponieważ większość Niemców w okresie wakacyjnym sprzedaje auta. Euro było teraz tanie to ceny w Niemczech poszły w górę, euro drożeje to ceny spadają. Osobiście się ciesze że euro w gorę idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OLO_GDA: litościwi Niemcy obniżą ceny dobrych aut aby Polak nie czuł się gorszy. :kox: :kox: :naughty: :naughty:

Będą mieli okazje do wypchnięcia najgorszego syfu po wyższych cenach.

Co do popytu... auta dalej są tak samo dobre jak były tydzień temu, jedyne co się zmieniło to siła nabywcza w PL.

gdzies tkwi błąd w Twoim rozumowaniu... jakto po wyzszych cenach? czy w zwiazku ze wzrostem ceny pln/euro to niemiec dostanie wiecej Euro??? no chyba cos pokerciles. on bedzie chcial tyle samo tylko polacy i reszta "wschodniego bloku utylizacji aut :polew: " bedzie albo kupowac mniej albo tych najtanszych aut. dla niemca to zadna okazja i nic z tego w sumie nie wynika. jedynie popyt moze sie zmniejszyc, a co to oznacza to chyba naprawde nie trzeba tlumaczyc bo prawa rynku sa niezmienne od lat..

myslisz ze niemcy sa w stanie sprzedac na rynku wewnetrzym te wszystkie auta? niestety nie. a wtedy nie bedzie chodzilo o uszczesliwianie polakow tylko o pozbycie sie auta na ktore bedzie zdecydowanie mniej klientow.

a zeby pozbyc sie szybciej bedzie trzeba taniej puscic. itd itp.. naprawde CIe to dziwi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja w Grecji daje sie we znaki, ale mnie to wogóle nie rusza tylko w ręcz przeciwnie :) bo Funt idzie w górę :kox: z 4,30 juz jest po 4,95 i nie zamierza sie zatrzymywać :banan: byle tak dalej :)

Moze dojdzie do 6zł tak jak było kilka lat temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo, czytaj ze zrozumieniem. Napisałem: Będą mieli okazje do wypchnięcia najgorszego syfu po wyższych cenach Teraz popatrz np: na forumowy dział z autami do sprawdzenia.

Dominują tam tanie polisingówki "w dieslu, max 173k km, inst pod telefon, obowiązkowo czorne :decayed: "

Paradoksalnie takie auta podrożeją (ten zły Niemiec dostanie więcej ojro, kutafon jeden :polew: ) w stosunku do tego co kosztowały np 2-3 tygodnie temu bo

będzie na takie auta większy popyt w stosunku to tego co było kiedy kurs eur/pln był "stosunkowo" niski. Zgodnie z staropolską maksymą: dobrze i tanio - tylko po co komu 2 samochody? ;)

Większość ludzi przez stratę siły nabywczej jest skazana na starsze lub gorsze auta. A skoro WIĘKSZOŚĆ takowych będzie szukać to zgodnie z prawem popytu i podaży....

A jak głosi forumowa mądrość: na dobre auta zawsze znajdzie się kupiec, oraz dobre auto kosztuje. :> :>

Zresztą to dość akademickie rozważania, w grę wchodzi jeszcze spora szansa na wzrost bezrobocia w pl, wyższe ceny paliw, wyższe podatki (bo sociał trzeba wyżywić)...

a to nie sprzyja popytowi na samochody w ogóle... Więc pax :decayed::cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagacji i teorii nt. kursów walut jest bardzo wiele, ale prawdą jest, że dla statystycznego polaka lepiej jest jak euro jest po 3,2 a nie po 4, 5. Takie zachowania jak spadek cen aut na zachodzie to zjawisko, które wymaga czasu. Nikt z dnia na dzień nie obniży bez powodu ceny o 10-20% wartości tylko z tego powodu, że w PL euro podrożało. I ja np. ciesze się, że zdążyłem nabyć auto zanim euro zaczęło wzrastać w ostatnich dniach. Bo gdybym je miał kupować np. dzisiaj to nie powiem dla Niemca, żeby opuścił o 20% cenę, bo euro podskoczyło. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze. Jak na tę chwilę ceny samochodów w Niemczech nawet nie drgną. Jedynie handlarze w Polsce zaczną sprzedawać szroty po wysokich cenach, bo Euro drogie :| za nimi pójdą zwykli ludzie, bo nie będą samochodu za darmo oddawać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy się teraz ten kto kupił worek ojro po 3.86 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie ciesze bo funt tez w gore idzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...