Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ubywający olej


pitejro82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

10 miesięcy temu wymieniałem olej w samochodzie. Ostatnio pojawił się napis "OIL" pod przebiegiem. Z tego co wyczytałem informuje on o potrzebie wymiany oleju. Jednak nie to jest moim głównym problemem. Po wyświetleniu się tego napisu sprawdziłem poziom oleju w samochodzie i okazało się, że prawie w ogóle nie ma oleju. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Czy 'coś' może być nieszczelne? W miejscu, w którym stoi auto nigdy nie zauważyłem żadnej plamy. Nie miałem żadnych kolizji ani innych sytuacji, które mogłyby spowodować uszkodzenie jakiegoś elementu.

Czy to może być tak, że spala tyle tego oleju.

Proszę o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

10 miesięcy temu wymieniałem olej w samochodzie. Ostatnio pojawił się napis "OIL" pod przebiegiem. Z tego co wyczytałem informuje on o potrzebie wymiany oleju. Jednak nie to jest moim głównym problemem. Po wyświetleniu się tego napisu sprawdziłem poziom oleju w samochodzie i okazało się, że prawie w ogóle nie ma oleju. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Czy 'coś' może być nieszczelne? W miejscu, w którym stoi auto nigdy nie zauważyłem żadnej plamy. Nie miałem żadnych kolizji ani innych sytuacji, które mogłyby spowodować uszkodzenie jakiegoś elementu.

Czy to może być tak, że spala tyle tego oleju.

Proszę o pomoc, pozdrawiam

a slyszales o czyms takiim jak pobieraniu oleju przez silnik lub turbine?? :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile przejechałeś przez te 10 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slyszales o czyms takiim jak pobieraniu oleju przez silnik lub turbine?? :cool1:

słyszałem, tylko, żeby to pobieranie było aż tak duże ? Od wymiany oleju zrobiłem jakieś 14kkm. Więc to ubywanie chyba nie jest w normie?

Stan oleju był sprawdzany co jakiś czas.. widocznie niedostatecznie często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slyszales o czyms takiim jak pobieraniu oleju przez silnik lub turbine?? :cool1:

słyszałem, tylko, żeby to pobieranie było aż tak duże ? Od wymiany oleju zrobiłem jakieś 14kkm. Więc to ubywanie chyba nie jest w normie?

Stan oleju był sprawdzany co jakiś czas.. widocznie niedostatecznie często

norma według VW jest 1L na 1000km a tobie wziął 1L na 14tys :) Do tego weź pod uwage,że silnik ma juz nakulane z 400tys :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma według VW jest 1L na 1000km a tobie wziął 1L na 14tys :) Do tego weź pod uwage,że silnik ma juz nakulane z 400tys :naughty:

Chyba trochę więcej niż 1l. Co nie zmienia faktu, że i tak mieszczę się w normie o której piszesz. Wydaje się mi to zużycie i tak duże.

To może zadam pytanie trochę z innej strony.

Czy Wy też macie takie spalania oleju w swoich samochodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma według VW jest 1L na 1000km a tobie wziął 1L na 14tys :) Do tego weź pod uwage,że silnik ma juz nakulane z 400tys :naughty:

Chyba trochę więcej niż 1l. Co nie zmienia faktu, że i tak mieszczę się w normie o której piszesz. Wydaje się mi to zużycie i tak duże.

To może zadam pytanie trochę z innej strony.

Czy Wy też macie takie spalania oleju w swoich samochodach?

Na jakim jeździsz oleju? Im olej ma więcej przejechane to traci swoje właściwości i silnik go zaczyna zużywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ubywa ok 1,5L na 10tys km a mam na zegarku 390tys.km :) leje 10w/40 .Każde auto ma prawo wziąć trochę oleju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitejro82 nie możesz mieć silnika AVG w aucie z 97 r. no chyba że był zmieniany. Jak bez dolewania zrobiłeś te 14 tyś. nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitejro82 nie możesz mieć silnika AVG w aucie z 97 r. no chyba że był zmieniany. Jak bez dolewania zrobiłeś te 14 tyś. nie jest tak źle.

wybacz. mój błąd w oznaczeniu silnika - niedouczenie. :embarrassed:

Na jakim jeździsz oleju? Im olej ma więcej przejechane to traci swoje właściwości i silnik go zaczyna zużywać.

Jeżdżę na oleju półsyntetycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitejro82 nie możesz mieć silnika AVG w aucie z 97 r. no chyba że był zmieniany. Jak bez dolewania zrobiłeś te 14 tyś. nie jest tak źle.

wybacz. mój błąd w oznaczeniu silnika - niedouczenie. :embarrassed:

Na jakim jeździsz oleju? Im olej ma więcej przejechane to traci swoje właściwości i silnik go zaczyna zużywać.

Jeżdżę na oleju półsyntetycznym

Ja na półsyntetyku przejeżdżałem 8-9 tys i robiłem wymianę. Mój Mobil już przy 8 tys miał dość co słychać było po pracy silnika. Teraz jeżdżę na syntetyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ma podobne objawy ubytku oleju tlko że jak sprawdzałem dwa tyg temu to na bagnecie miałem min i dolałem troszkę tak ze 100 a gdy dzisiaj patrzyłem na zimnym to tak jak by nie było wcale nie dymi,płyn od chłodnicy jest czysty czy to możliwe żeby w tak krótkim czasie olej spadł po za bagnet? dolałem odrazu 0.9l i zobacze za dwa dni czy dalej ubędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pojezdzisz autem ,ze silnik bedzie rozgrzany, postaw go na prostej powierzchni po 5min spr poziom oleju...tak najlepiej sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...