Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Pytanie dotyczace czujnikow a poduszkach silnika


maciek_gdansk87

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę w ETCE tylko lewa(od strony kierowcy) ma czujnik.Jej nr.:8E0 199 379 AB.

Prawa to:8E0 199 382 J lub 8E0 199 382 K,dokładnie to jak podasz VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony kierowcy masz poduszke silnika gumowo - zelowa ( olejowa) z wtyka :) a druga jest gumowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ale to jak wytlumaczyc blad jaki wyskakuje na vagu: blad na lozu silnika zwarcia do plusa 17994 zawor elektromagnetyczny N44/N155 (1 i 2 strona). Wiem z forum ze to blad dotyczacy poduszek tylko dlaczego pokazuje dwie strony skoro jedna jest tylko z czujnikiem ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z tego co wiem koledzy, to nie jest czujnik, jak błednie przyjęło się to nazywać tylko zawór sterujący pracą poduszki (do 1100 obrotów jest mięka, powyżej zawór zamyka dopływ powietrza i poduszka twardnie). Cel - mniejsze drgania na zimnym silniku, choćby w zimie.

A odpowiadając na pytanie tylko ta od strony kierowcy jest elektryczna (tak jest w avb).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z tego co wiem koledzy, to nie jest czujnik, jak błednie przyjęło się to nazywać tylko zawór sterujący pracą poduszki (do 1100 obrotów jest mięka, powyżej zawór zamyka dopływ powietrza i poduszka twardnie).

Gdzie to wyczytałeś :blink:

dzieki, ale to jak wytlumaczyc blad jaki wyskakuje na vagu: blad na lozu silnika zwarcia do plusa 17994 zawor elektromagnetyczny N44/N155 (1 i 2 strona). Wiem z forum ze to blad dotyczacy poduszek tylko dlaczego pokazuje dwie strony skoro jedna jest tylko z czujnikiem ?

pozdrawiam

Z tego co pamietam to masz polskiego vaga tak?? załoze sie, ze na normalnym vagu wyskoczy ten sam kod ale bez 1 i 2 strona :wink4:

Na 100% jedna poduszka jest tylko żelowa (strona kierowcy) a druga jest zwykła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dowiedziałem się jak działa taka poduszka. Bo naczytałem się niestworzonych historii na ten temat. W skrócie: w poduszce jest zaworek który reguluje dostęp powietrza z zewnątrz i w ten sposób zmieniana jest wartość tłumienia poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...