Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Pytanie dotyczace czujnikow a poduszkach silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Czy a awx'ie dwie poduszki pod silnikiem maja czujnik czy tylko jedna ? jesli tak to ktora ma czujnik ? czy byc moze sa to dwie takie same poduszki ?

Pozdrawiam

Opublikowano

Z tego co widzę w ETCE tylko lewa(od strony kierowcy) ma czujnik.Jej nr.:8E0 199 379 AB.

Prawa to:8E0 199 382 J lub 8E0 199 382 K,dokładnie to jak podasz VIN.

Opublikowano

od strony kierowcy masz poduszke silnika gumowo - zelowa ( olejowa) z wtyka :) a druga jest gumowa

Opublikowano
  • Autor

dzieki, ale to jak wytlumaczyc blad jaki wyskakuje na vagu: blad na lozu silnika zwarcia do plusa 17994 zawor elektromagnetyczny N44/N155 (1 i 2 strona). Wiem z forum ze to blad dotyczacy poduszek tylko dlaczego pokazuje dwie strony skoro jedna jest tylko z czujnikiem ?

pozdrawiam

Opublikowano

Witam,

Z tego co wiem koledzy, to nie jest czujnik, jak błednie przyjęło się to nazywać tylko zawór sterujący pracą poduszki (do 1100 obrotów jest mięka, powyżej zawór zamyka dopływ powietrza i poduszka twardnie). Cel - mniejsze drgania na zimnym silniku, choćby w zimie.

A odpowiadając na pytanie tylko ta od strony kierowcy jest elektryczna (tak jest w avb).

Pozdrawiam

Opublikowano

Witam,

Z tego co wiem koledzy, to nie jest czujnik, jak błednie przyjęło się to nazywać tylko zawór sterujący pracą poduszki (do 1100 obrotów jest mięka, powyżej zawór zamyka dopływ powietrza i poduszka twardnie).

Gdzie to wyczytałeś :blink:

dzieki, ale to jak wytlumaczyc blad jaki wyskakuje na vagu: blad na lozu silnika zwarcia do plusa 17994 zawor elektromagnetyczny N44/N155 (1 i 2 strona). Wiem z forum ze to blad dotyczacy poduszek tylko dlaczego pokazuje dwie strony skoro jedna jest tylko z czujnikiem ?

pozdrawiam

Z tego co pamietam to masz polskiego vaga tak?? załoze sie, ze na normalnym vagu wyskoczy ten sam kod ale bez 1 i 2 strona :wink4:

Na 100% jedna poduszka jest tylko żelowa (strona kierowcy) a druga jest zwykła.

Opublikowano

W końcu dowiedziałem się jak działa taka poduszka. Bo naczytałem się niestworzonych historii na ten temat. W skrócie: w poduszce jest zaworek który reguluje dostęp powietrza z zewnątrz i w ten sposób zmieniana jest wartość tłumienia poduszki.

Opublikowano

od strony kierowcy masz poduszke silnika gumowo - zelowa ( olejowa) z wtyka :) a druga jest gumowa

od strony pasażera poduszka też jest olejowa :hi:

Opublikowano
  • Autor

orientujecie sie moze czy poduszki o numerach:

8e0 199 379 L i 8D0 199 382 AE

beda pasowac do AWX 2002 ?

czy sie czyms roznia od:

8E0 199 379 AB.

Prawa to:8E0 199 382 J lub 8E0 199 382 K

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.