Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Do posiadaczy 1Zeciora-przepali Olej Opałowy??


franek84

Rekomendowane odpowiedzi

ciężko strawić mi ceny ropki a nie chcę hamów z wiejskiej karmić bardzo ciężko zarobionym złotym i stąd moje pytanie-mam możliwość lać opał tylko wciąż się waham -jeździcie na tym?? powiem szczerze że o pompe się martwię...jak to wygląda w praktyce??

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na forum czytałem że ganiają na biopaliwie ale jak na tym wychodzą to nie wiem, niektórzy leją ruską, ale słyszałem ze wtedy więcej pali. Znając forumowiczów to zaraz pojadą po Tobie za próbę takiego wyczynu :wink4: Ale każdy robi to na co mu kieszeń pozwala a zapytać zawsze można:) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Idąc dalej, na forum AUDI KLUB POLSKA jest ciekawy wątek odnośnie ograniczenia

kosztów paliwa w odniesieni do silnika 1Z

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=48627&highlight=rzepakowym

________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega mój latał na opałowym w AFNie (30tyś bez problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o proszę ile pochlebnych odpowiedzi się znalazło, ale więcej nie pali jak na ople się gania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o proszę ile pochlebnych odpowiedzi się znalazło, ale więcej nie pali jak na ople się gania?

Witam

Może i więcej a może i nie ... . Ale trzeba by było zrobić pewnego rodzaju rachunek zysków i strat korzystając

z takiego paliwa. I oszacować czy to naprawdę ekonomiczne rozwiązanie dla finansów "domowego gospodarstwa"

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można kupić na boku troche paliwa mi dostarcza koles co jeżdzi na tirach cena dobra i jakość też, kiedyś widziałem w biedronce jak gość kupował właśnie olej rzepakowy jak sie okazało lał do taryfy twierdził że wszystko jest ok jeżdził starym paskiem chya z 90 rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szukaj pomalusku drugiej pompy wtryskowej... opał jest zbyt suchy zatrze sie pompa wtryskowa przy okazji moze szlak trafic wtryski... zaoszczedzisz na ropie to potem wrzucisz to w naprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szukaj pomalusku drugiej pompy wtryskowej... opał jest zbyt suchy zatrze sie pompa wtryskowa przy okazji moze szlak trafic wtryski... zaoszczedzisz na ropie to potem wrzucisz to w naprawę...

Miałeś taką przygodę? Bo jak widać są też pozytywne komentarze :mysli: Choć ja osobiście bym raczej nie ryzykował :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami jakiejś dziwnej ropy sie zaleje na stacji no name i samochód przestaje jeździć a pewnie jest to właśnie opał ja bym tego nie zalał za nic. Jak tak bardzo potrzebujesz taniego paliwa to lepiej sobie u jakiegoś tirolota dojście załatw i lej to co powinno ten silnik napedzać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na opale i jakoś ani pompy, ani wtrysków wymieniać nie musiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na opale i jakoś ani pompy, ani wtrysków wymieniać nie musiałem.

bo te opowiesci biora sie stąd ze u nas opal to tez czesto jakis kombinowany sprzedaja. nie to zebym lał do swojego :polew: ale znam ludzi co roznymi autami ejzdza na opale z pewnego zrodla i zero problemow.

dobry opal ma lepsze parametry niz ropa z jakiejs lipnej stacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swojej leje czerwoną, wcześniej miałem B3 1,9D i można powiedzieć że normalnego ON nie widziała ,dolewam 1l mixolu na zbiornik ,spalanie przy normalnej jeździe 5-5,5l co miesiąc wymieniam olej (motul x css 5w40)gdyż robię 13-14tys.km na miesiąc,nawet niech się rozleci pompa to koszt 500zł i tak się opłaca,ale każdy niech wlewa co mu serce podpowiada.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie prawda, że olej opałowy ma takie same właściwości fizykochemiczne jak olej napędowy.

Mówimy tu oczywiście o teoretycznie dobrym oleju napędowym, a nie jakimś mieszanym ustrojstwie.

Polski olej opałowy nie ma takich właściwości jak olej napędowy.

Kiedyś był sprowadzany olej opałowy ze Szwecji i rozprowadzany na stacjach Preem.

Był to olej napędowy barwiony do celów grzewczych.

Jeśli taką ma nazwę to co lejesz kolego to głowę możesz mieć spokojną.

Należy jednak zwrócić uwagę na legalność pochodzenia oleju, z lewego źródła zazwyczaj jest odbarwiane kwasem siarkowym

i stąd zacieranie pomp wtryskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej opalowy to jest to samo co olej napedowy . ten drugi jest barwiony na czerwono ze wzgledow akcyzowych . rafinerie nie produkuja oleju opalowego , tylko napedowy a na granicy panstwa np, na statku jest barwiony, jezeli porownasz atesty na obydwa oleje to maja te same parametry. gorszy jest olej napedowy przerobiony z opalowego , gdzie za pomoca wapna i jeszcze czegos usowany jest czerwony barwnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z logicznego punktu widzenia myślę że ON może być mieszany z innymi tańszymi czyli np o.o. lub bio natomiast w drugą stronę nie bardzo się to kalkuluje:/ pozatym w picach na olej opalowy też są wtryskiwaczwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szukaj pomalusku drugiej pompy wtryskowej... opał jest zbyt suchy zatrze sie pompa wtryskowa przy okazji moze szlak trafic wtryski... zaoszczedzisz na ropie to potem wrzucisz to w naprawę...

Miałeś taką przygodę? Bo jak widać są też pozytywne komentarze :mysli: Choć ja osobiście bym raczej nie ryzykował :tongue4:

2uch takich miałem którzy zaoszczędzić chcieli...i pompa wtryskowa poszła do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Sotom mam pytanie, podejrzewam że pracujesz jako mechanik i pytam ile pomp które jeżdżą na ON robisz ?? statystyki mnie interesują...[br]Dopisany: 15 Maj 2010, 21:39_________________________________________________wydaje mi się że to wszystko zbieg okoliczności... kiedyś zatankowałem eko i zaxcząłem wtedy dopiero słuchać pracy silnika i oglądać go i zauważyłem pocenie i zznaczy że od eko?! błąd wcześniej był tylko nie zwracałem uwagi!!! i każdy tak ma że jak coś innego zaleje to wzmożona uwaga wtedy....a rezultat prosty i opinia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...