Jump to content
IGNORED

[B6 AVJ] Samozamykający się szyberdach

lmatys
 Share

Recommended Posts

Witam.

Od jakiesgos czasu co jakis czas :> zaraz po otworzeniu szyberdachu...samoistnie sie zamyka...czasami jest tak ze jest otwarty i nagle sie zamknie...o co biega?

Za podpowiedzi dziekuje i pozdrawiam.

vag powinien cos na ten temat, przynajmniej tak mi sie wydaje

masz modul sztucznej inteligencji i jak ow modul stwierdzi że za bardzo wieje i halasuje to ci zamyka szyber :polew:

sorrki ale nie moglem sie powstrzymać, ja bym odączyl akumulator i tym samym modul komfortu się zresetuje i to pomoże, choć to tylko gdybanie i moze to nic nie dać ale to nic nie kosztuje ;)

no właśnie u mnie jest odwrotnie podczas upałów szyberdach sam mi sie otwiera (uchyla) i też nei wiem czy tak ma być czy jakies czary?:))) :blink:

no właśnie u mnie jest odwrotnie podczas upałów szyberdach sam mi sie otwiera (uchyla) i też nei wiem czy tak ma być czy jakies czary?:))) :blink:

właśnie powie ktoś coś na ten temat? zdarzyło mi się to ostatnio 2 razy, co z tym zrobić? może coś udało Ci się z tym zrobić?

a przypadkiem na dziurach wam sie nie uchyla? mój wyłącznik sie już wykończył i takie były objawy ze otwierał sie kiedy chciał najczęściej jak były jakieś nierowności

je teżmam odwrotnie szyber sie sam uchyla lekko czasem hymmmm da sie go dosunąć wtedy tylko z pilota bo inaczej niechce , czy to może być wina samego przełoncznika czy coś innego da sie to naprawić czy szukać nowego :audi: znaczy otwieracza do szybra

pozwole sobie odkurzyc temat, bo przeglądałem posty ale rozwiązania na szalejących szyberdach nie znalazłem.

Mój szyber podczas zamykania często gęsto zamknie sie a nastepnie lekko samoistnie uchyla i trzeba trochę pokręcić pokrętłem żeby się zamknął lub domykanie z kluczyka.

Czy szyberdach sie jakoś programuje czy jest to zwykłe zwarcie instalacji??

Guest Matiz

Przyłaczam sie do pytania, dzisiaj bylo bardzo gorąco zapilalem samochod, (wlaczyl sie zwykly nawiew bez klimy) nagle patrze a szyber sie unosi.. to już 3 razy kiedys nad morzem stal na sloncu wsiadlem zapalilem i sie szyber odrazu podniosl, i kiedys na parkingu przy Tesco xD tez sie podniosl... Tak ma byc ? czy to oznaka ze cos sie je... psuje :D, dodam ze dzieje sie tak zazwyczaj jak w sloncu jest ok. 40 stopni

W mojej niuni też miało coś takiego miejsce. VAG nic nie pokazywał. Wymontowałem włącznik-potencjometr, rozebrałem go, wyczyściłem i przesmarowałem preparatem do potencjometrów i teraz już mi się szyber nie otwiera samoczynnie. Spróbujcie może wam też to pomoże.