Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Naprawa świateł drogowych (długich)


franek84

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że z tym problemem boryka się wielu posiadaczy modelu B5, a problem tkwi w szczególe takim jak zbytnie dbanie o wnętrze auta "PLAKIEM"tez nie dowierzałem tej własnej teori ale sprawdziłem to na potencjometrze w radiu! po psiknięciu na radio kilkakrotnie potencjometr zaczyna działać z przerwami a z czasem całkiem przestaje działać i sprawa jest identyczna z manetkami świateł!!!mechanik wykrzyczał mi 250zł za zmianę manetki świateł :shocked: więc poztanowiłem wziąć sę za to sam po roku czasy jazdy bez świateł długich :wallbash:koszt naprawy to 5,80zł :gwizdanie:kupujemy naftę oświetleniową+strzykawka z igłą. w moim przypadku wystarzyło zaledwie 5ml nafty w strzykawce by pulsacyjne i ciągłe zaczęły działeć!!!ja najpierw odchyliłem przełącznik w pozycję stałą(włączonych długich) i wtłoczyłem 0,25mlnafty w szparę która się ukazała w manetce i następnie czynność powtórzyłem ciągnąc manetkę w stronę "pulsacyjnę:też wstrzykując naftę w szparę- moje ździwienie i radość była nie do opisania :kox:

nie mam foto bo raczej każdy wie o co chodzi!

jeżeli chodzi o problem z potencjometrem w radiu to zabieg ten sam!-na radiu testowałem :gwizdanie:

uważajcie z PLAKIEM :tongue4:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO takich zabiegów i nie tylko polecam preparaty do części elektronicznych na bazie alkoholu izopropylowego np. CLEANSER IPA

Doskonale się sprawdza np. przy zacinających się potencjometrach, ostatnio uzyłem go do gruszki od radia CB. Objawy były takie ze radio strasznie szumiało, cos trzeszczało jak załaczałem gruszkę, po pisknięciu i klikunastokrotnym poruszaniu jak reką odjął

http://www.allegro.pl/item1060088552_cleanser_ipa_izopropanol_150ml_czysci_optyke.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno skuteczny środek jednak ja postawiłem na stary sprawdzony środek przez elektroników, którzy właśnie w ten sposób wykonują pierwsze naprawy na urządzeniach elektronicznych...swoją drogą ten środek pewnie nie utzrymuje nieprzyjemnego zapachu w samochodzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zastosowałem CLEANSER IPA po tym jak jadąc zauważyłem że cięzko mi było właczyć blokadę długich, dawno nie była uzywana. Po psiuknięciu i parokrotnym poruszaniu dzwignią jak ręką odjął, blokada działa jak nowa. Bez żadnego rozbierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a pomoże mi to na moją przypadłość?

Otóż światła długie mogę włączyć normalnie (manetką na dół) i działają bez problemu, nie działa mi "mrugnięcie" (manetką do góry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mogę kupić naftę oświetleniową lub ten środek CLEANSER IPA (oprócz allegro)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA WŁAŚNIE SKORZYSTAŁEM Z TWOJEJ PORADY I KUPIŁEM PREPARAT DO CZYSZCZENIA STYKÓW W SPRAYU I JAK RĘKĄ ODJĄŁ .WSZYSTKO DZIAŁA JAK NALEŻY .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

czy któryś z podanych środków (CLEANSER albo nafta) pozostawia jakieś "tłusty" osad i nieprzyjemny zapach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nafta trochę, CLEANSER ani nafta nie są środkami do czyszczenia styków więc radził bym zaopatrzyć się w coś do tego przeznaczonego. Przede wszystkim jest skuteczniejsze.

Jak już mówiłem kontakt co styków albo oszillin T6 dadzą sobie radę i zabezpieczą na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się to potwierdzenia słusznego rozwiązania.

Po psiknięciu preparatem do czyszczenia styków elektrycznych aż skwierczało w środku :D nie dość, że długie już nie przerywają to jeszcze zaczęło działać "mrugnięcie" :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...