Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ubytki oleju


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Mój silnik to 19 TDI (110 KM). Ostatnio zauważyłem ubytki w oleju po porzejechaniu 10000 km. Wiem, że w niektórych samochodach jest to normalne, ale czy tutaj też? Jakie to są wielkości ubytku w oleju?JAk macie coś takiego napiszcie swoje uwagi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik to 19 TDI (110 KM). Ostatnio zauważyłem ubytki w oleju po porzejechaniu 10000 km. Wiem, że w niektórych samochodach jest to normalne, ale czy tutaj też? Jakie to są wielkości ubytku w oleju?JAk macie coś takiego napiszcie swoje uwagi pozdrawiam

napisz dokladnie jakie sa to ubytki po tych 10 000 km ......

Audi w instrukcji obslugi dopuszcza nawet 1l/1000 km :!: ;-)

jezeli dolales 0,5-1l /10000 km to nie jest jeszcze powod do zmartwien ... zalezy takze jak operujesz mokasynem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dolewam około 0,6l na 1000 km, wszystko zależy od eksploatacji samochodu

jeśli masz ciężką nogę trzeba wlewać, tak jak napisal SPANKY norma to 1l/1000km :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc chodziło mi o auto brata A6 1,9 TDI (99r) więc dolewa 0,8 l na 1000 km więc jednak wszystko ok dzięki jeszcze raz pozdrawiam

oj nie jest tak bardzo rózowo .... 0,8 l/1000 km to juz sporo rzeklbym nawet duzo .....

na jakim oleju jezdzi ,jaki przebieg,jak sie autko zachowuje,dymi,czy ma seryjna moc itp .....

P.S 1l/1000 km to tylko w instrukcji .... w rzeczywistosci takie spozycie oliwy nie zbyt dobrze wrózy .....

P.S 0,8-1,0 litra to mi bralo moje ex-B4 TDI z przebiegiem xxx tys km .... ;-) ale na 10 000 km :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr masz wątpliwości że jednak nie tak jeżeli tak to napisz i podaj co może być przyczyną ??????!!

[ Dodano: 2006-07-10, 11:33 ]

Zero kopcenia z rury czyścutko a co do

na jakim oleju jezdzi ,jaki przebieg,jak sie autko zachowuje,dymi,czy ma seryjna moc itp ..
to spaky podam jak wróci z pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pbogusz13

Troche za dużo bierze tego oleju.W swoim audi po 10000 tys poprostu wymieniam olej bez rzednego dolewania wlewam zawsze 2/3 miarki i po 10000 tys mam 1/2 wiec nie ma co dolewac:) Olej moze ci zjadac np od szybkiej jazdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie tak ale chyba tragedii jeszcze nie ma,zrob jeszcze jakies10 tys i sprawdz czy ubytek sie zwiększa,moj bierze max 0.5 l na 10000km,jak cos to uszczelniacze sie wysraly tak jak Piotr napisał,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc dolewa 0,8 l na 1000 km

to raczej stanowczo za dużo

zakładając że nie ma wycieków oleju to jedyne co pozostaje to jego spalanie

uszczelniacze popychaczy pewnie puszczaja

chyba raczej uszczelniacze zaworowe :mrgreen:

W swoim audi po 10000 tys poprostu wymieniam olej bez rzednego dolewania wlewam zawsze 2/3 miarki i po 10000 tys mam 1/2 wiec nie ma co dolewac

dokładnie tak jak u mnie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie tak ale chyba tragedii jeszcze nie ma,zrob jeszcze jakies10 tys i sprawdz czy ubytek sie zwiększa,moj bierze max 0.5 l na 10000km,jak cos to uszczelniacze sie wysraly tak jak Piotr napisał,pozdrawiam

radze tematem sie jak najszybciej zainteresowac zeby tragedii nie bylo ..... :twisted:

jeszcze raz powtarzam : zuzycie oleju w graniach 1l/1000 km przy normalnej jezdzie nie jest czyms NORMALNYM :!: w silnikach 1.9 TDI ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6 pije olej i jest to normą, ale R4 (do których zaliczmy wszystkie 1,9 TDI) nie powinno wciągać więcej niż ok 1,5 l/10000 km. 0,6 l./1000 km. to już sporo i należy się temu przyjrzeć.

A moja V6 nie bierze oleju...po 11 500 mam tyle ile nalałem przy wymianie...to jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6 pije olej i jest to normą, ale R4 (do których zaliczmy wszystkie 1,9 TDI) nie powinno wciągać więcej niż ok 1,5 l/10000 km. 0,6 l./1000 km. to już sporo i należy się temu przyjrzeć.

A moja V6 nie bierze oleju...po 11 500 mam tyle ile nalałem przy wymianie...to jak to jest?

ja tu nie widze powodu do zmartwien ... wrecz przeciwnie ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6 pije olej i jest to normą, ale R4 (do których zaliczmy wszystkie 1,9 TDI) nie powinno wciągać więcej niż ok 1,5 l/10000 km. 0,6 l./1000 km. to już sporo i należy się temu przyjrzeć.

A moja V6 nie bierze oleju...po 11 500 mam tyle ile nalałem przy wymianie...to jak to jest?

ja tu nie widze powodu do zmartwien ... wrecz przeciwnie ..... :twisted:

dzieki tak myslalem ale jak zobaczylem ze to norma w V6 musialem zapytac

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6 pije olej i jest to normą

Z tego co ja wiem to właśnie V6 tdi niepiją oleju co się potwierdza na moim silniczku 10000km w tej chwili od wymiany oliwy i stan taki jak po wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6 pije olej i jest to normą, ale R4 (do których zaliczmy wszystkie 1,9 TDI) nie powinno wciągać więcej niż ok 1,5 l/10000 km. 0,6 l./1000 km. to już sporo i należy się temu przyjrzeć.

A moja V6 nie bierze oleju...po 11 500 mam tyle ile nalałem przy wymianie...to jak to jest?

Masz TDI, które kręci się do 4500 rpm. Pisałem o silnikach benzynowych które kręcą się ciut wyżej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój AFN popija jakieś 0,2-0,25 na 1000km, ale to nie jest jazda 90-120, ale przedziały 130-200 w zależności od drogi no i przy tym sporo dynamicznego wyprzedzania.

Nawet przy mojej jeździe gdyby wziął 0,5-0,8L / 1000km to mooocno bym się zaczął sprawą interesować i skupił się na wymianie uszczelniaczy o ile turbina nie puszcza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...