Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wycinam katalizator...Strumiennica czy kawałek zwykłej rurki???


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! :hi:

Wycinam kata i mam pytanie. Co wstawić w to miejsce??Strumiennice ???(jakoś wądpię w jej cudowne zdolności-myślę ze kawałek rurki też dawałby to samo).....proszę o jakies sugestie.....auto A4 1.9TDI (110KM) 1997 rok avant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniusiek28 .. pisaliśmy o tym trochę już, zaparz sobie herbatki malinowej i przejrzyj forum trochę :cool: Wstaw zwykłą rurkę jak już się zdecydowałeś na wycięcie kata. Najmniejszy koszt i najlepszy efekt (a to najlepiej lubimy) :decayed:

TTom3k, a co to niby da ? Nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (co ja bym bez was zrobił) dziękuję za rady decyzja zapadła......w miejscu katalizatora wstawiam rurkę.....pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam strumienice,i troche chalasuje jak silnik przekroczy 3tys/obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wytluc srodek kata, resztki przedmuchac powietrzem i zostawic pusta obudowe? co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wytluc srodek kata, resztki przedmuchac powietrzem i zostawic pusta obudowe? co o tym myslicie?

Teoretycznie moze tam powstawac jakies zawirowanie bo spaliny sie rozprezaja a pozniej znowu sprezaja. Ale w seryjnym silniku doladowanym to nie ma najmniejszego znaczenia i smialo tak mozna zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pusta puszke po kacie + chip i wszytko hula :dance: i do tego ładnie gwizda :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostawisz pustą puszke to będzie słychać rzężenie z tej okolicy.Jak dla mnie to nie za przyjemny dzwięk,wręcz nie powołany.Przerabiałem temat.Do turbo benzyny jak i diesla najlepiej zwykły kawałek prostej rurki- tzw. DownPipe DP tylko pamiętaj żeby nie miała wewnątrz ostrych krawędzi po spawach.Spaliny muszą płynąc swobodnie po sciankach bo w przeciwym razie mogą być zawirowania.Jak dasz robote komuś kto się zna na rzeczy to będzie wiedział co w trawie piszczy :wink4:

A jeśli chodzi o benzyne wolnegossaka to może być strumiennica tylko że nie łuskowa ale stożkowa.Łuskowa nie daje zupełnie żadnego efektu prawie a za to stożkowa daje i to znaczny.Powoduje efekt zasysania spalin z cylindra.Są one wprost wysysane z cylindra siłą ciągu taką jaka ma miejsce w kominie.I w połaczeniu z jakims lepszym koncowym tłumikiem to może dać jakis tam efekt bo następuje szybsze opróżnianie komory spalania a co za tym idzie lepsza wentylacja i lepsze spalanie.Wydech jest wtedy odetkany.Tak mi powiedział fachowiek który całe swoje życie poswięcił tłumiką.Ja mu wierze. :)Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był juz na forum. Klub A4 mówi stanowcze "NIE" wszelkim strumienicom... Polecamy zamiast kata wstawiać prostą rure.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...