Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gminy łatają budżet fotoradarami


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

Gminy łatają budżet fotoradarami

0140c76093c3a329088ffdcedd25268d,0,1.jpg

Dla wielu samorządów fotoradary stały się maszynką do zarabiania pieniędzy, a pomagają im w tym prywatne firmy, przy okazji łamiąc prawo - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Stało się to możliwe od 2004 roku, kiedy to strażnicy miejscy dostali prawo używania fotoradarów do rejestrowania wykroczeń drogowych. Nie wszystkie gminy stać było na takie urządzenia, skorzystały więc z ofert prywatnych firm, które użyczają gminom urządzenia pomiarowe i samodzielnie sporządzają dokumentację mandatową.

Gminy płacą im za liczbę wyegzekwowanych grzywien. Obie strony są zainteresowane tylko jednym - by wystawionych mandatów było jak najwięcej. Tymczasem o tym, co jest istotą działania fotoradarów czyli bezpieczeństwie na drogach nikt nie myśli.

Nie jest to zgodne z prawem, które jednoznacznie wskazuje, że umowy zawierane przez gminy z podmiotami prywatnymi nie mogą przewidywać udziału tych podmiotów we wpływach z mandatów nałożonych na kierowców.

Sprawie ma się przyjrzeć Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: właśnie przyszły do mnie mandaty trasa Płock - Toruń - Bydgoszcz - Koszalin - Dąbki

1. 350 zł i 6 pkt zdjęcie od tyłu

2. 150 zł i 4 pkt zdjęcie od przodu

3. i 1,5 minuty później w tej samej mienscowości zdjęcie od tyłu 350 zł i 6 pkt

Ciekawe q...wa czy jeszcze cos przyjdzie i będą chcieli zarobić s...syny wieśniaki pier..... :baseball:

Chowają po krzaczorach przenośne puszki i grają cwaniaków , normalnie kupię sobie ze 2 radary i będę milionerem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy każdy fotoradar powinien być uprzedzony tabliczką ostrzegającą o pomiarze prędkości?

Na drodze do wrocławia przed każdym fotoradarem taka informacja jest.

I czy to prawda, że można powiedzieć, że nie wiem kto jechał, wtedy trzeba uiścić tylko mandat pieniężny a punktów karnych nikt nie otrzymuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy każdy fotoradar powinien być uprzedzony tabliczką ostrzegającą o pomiarze prędkości?

Na drodze do wrocławia przed każdym fotoradarem taka informacja jest.

I czy to prawda, że można powiedzieć, że nie wiem kto jechał, wtedy trzeba uiścić tylko mandat pieniężny a punktów karnych nikt nie otrzymuje?

Na całej trasie bylo chyba z 20-30 radarów z czego oznakowane były tylko stałe słupy jak na zdjęciu w pierwszym poście ( o ile pamiętam może ze 4 miejsca).

Dostając zdjęcie masz 3 opcje do wybrania:

1. ja prowadziłem i otrzymuje mandat i pkt.

2. inna osoba prowadziła, musisz podać dane i ona dostaje pakiet.

3. nie wiesz kto prowadził ale zgadzasz się na mandat. - kolega mi mówił, że mogę być wzywany na drugi koniec Polski w celu wyjaśnienia kto mógł prowadzić audicę w tym czasie.

Zastanawia mnie jedno: jakim trzeba być skur....synem :rant: , żeby ustawić radary jeden obok drugiego. 2 zdjęcia dostałem w odstępie 1minuty i 30sec. Ile ludzi teraz bluźni to jest niepojęte, nie do ogarnięcia :rant:

Szlachta gminna na dorobku!!! :kwasny:

Po tym filmie nasuwają mi się pytania:

1. Czy 2 mandaty za to samo wykrocznie mogę dostać - dostałem jeden po drugim w odstępie 1m i 30s.?

2. Czy Straż Gminna i Straż Miasta mają prawo wystawiać mandaty?

Może się odwoływać do któregoś przypadku?

POMÓŻCIE !

p.s. mam czyste konto i ogólnie jeżdżę z rozsądkiem ale K..restwa nie zniosę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna sie zebrac ekipa i pare fotoradarow uszkodzic :decayed: ale powiem wam ze to co sie dzieje z tymi fotoradarami to jest parodia :thumbdown:

a czy ktos z was wie co sie stanie jezeli zrobia mi zdjecie a ja na zdjeciu bede mial http://niejedzlewym.pasem.pl/f*ck-you.jpg ??

czy w ten sposob dostane ekstra mandat bo kogos obrazilem? i czy wysylaja mandaty dla obcokrajowcow? ja mam audi na dunskich blachach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie coś na temat "czynu ciągłego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David ja miałem takie Foto S FUCKIEM :D haha .....100 pln i 2pkt :D haha :naughty: gdzies mam fote jak znajde zapodam :evil:

czyli nie dostales zadnych gratisow za palca :decayed: poka fote :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoradary w Polsce na dzień dzisiejszy to paranoja .... tak jak przedmówcy pisali maszynki do robienia kasy .... ja dostałem mandat jadąc 56km/h na 40tce i mam zamiar wysłać go do TVN Turbo a kilka tygodni później dostałem jadą 66km/h na 50tce .... przecież ja jechałem tak wolno w obu przypadkach że byłem w szoku jak dostałem te kurewwskie mandaty :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są prze skur*ysyny :wallbash::kwasny::disgust:. Na autostradzie A4 są fotoradary jak się dojeżdża do bramek :rolleyes::no::polew: :polew: :polew:. Pojeb*...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pięknie koledzy, pięknie... niedość że fotoradary są, to jeszcze k**wiszony podpuszzcają nocą jak się jeździ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wczoraj w nocy podpuścił mnie jakiś !!!.....!! ktory jechał z piękną dziewczynką obok, pomyślałem sobie ze dostal nowiutką vectre od taty i co ? i teraz pokazuje swojej lali jakie to osiągi ma, to mu doj**ałem od świateł do świateł.. patrze w lusterko .. - policja. Całe szczęście się na upomnieniu skończyło, bo to by było przegięcie qr** !! Masakra.. a te fotoradary... Współczuje VDM !! I jak tu nie mieć nienawiści do tej policji i tego kraju !! świetnie.. chyba się na rower przesiąde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz później się ludzie dziwią, że narzekamy na ten pseudo kraj... Chyba, że lubią być w uja robieni...

"Tacy ludzie, taki kraj" fragment pewnej polskiej piosenki :good:.

Mnie najbardziej wkur. Tam gdzie jest droga 2 pasmowa, aż się prosi żeby jechać z 90-120 km/h to ograniczenie do 70 km/h to fotoradar za fotoradarem... Dobry przykład do ul. Zakopiańska w Krakowie...

Z 2 lata temu jak zjeżdżałem z górki na rowerze miałem 60 km/h na liczniku. Pewnie na rowerze by mnie gonili i mandat chcieli wlepić :polew: :polew: :polew:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi dzisiaj przeszło to przez myśl, jak pisaliśmy na temat tego kraju o polityki w negatywnym znaczeniu, to wszyscy że tu jest dobrze, fajnie. Prosze bardzo jak jest przyjemnie :) Ciągle mandaty wlepiają, a drogi, benzyna droga jak c**j ! :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam duze porownanie bo siedze w Danii i powiem wam ze jest straszna duza roznica w tym ile mozna kupic za godzine pracy w Danii a w Polsce. np za godzine pracy moge kupic w Danii 15-16 litrow ropy,w Polsce 2-3 litry :gwizdanie:

a radarow praktycznie nie ma :)

dobrze ze w Zachodniopomorskim nie ma duzo radarow bo wschodnia,polnocna i dolna czesc Polski to masakra,kiedys byla mapa w Auto Swiat albo Motor nie pamietm dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam duze porownanie bo siedze w Danii i powiem wam ze jest straszna duza roznica w tym ile mozna kupic za godzine pracy w Danii a w Polsce. np za godzine pracy moge kupic w Danii 15-16 litrow ropy,w Polsce 2-3 litry :gwizdanie:

Weź stary nic nie mów... bo to jest żałosne... co tu się wyrabia w głowie się nie mieści... Jak tu nie narzekać... :wallbash: ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Straż Międzygminną? :polew:

W powiecie pyrzyckim <zachodniopomorskie> burmistrzowie z wujtami złożyli się na przenośny fotoradar, utworzyli straż do obsługi tego syfu i zabronili dawać jakichkolwiek pouczeń. Walą zdjęć na potęgę. Na wlocie od Szczecina do Pyrzyc od tyłu fotki robią i jakoś nikt w mojej okolicy nie może zlokalizować gdzie ta skrzynka stoi.

Mojego taty kolega dostał fotkę w terenie niezabudowanym, jechał niewiele ponad 110 na 90 :decayed:

Ostatnio wybrałem się rowerem na dłuższy wypad szosowy i jechałem od Przelewic do Pyrzyc, w jednej wiosce (zaraz przy znaku terenu zabudowanego) na podwórku zauważyłem busa tej straży- stwierdziłem, ze jeden z nich tu mieszka i wpadli na przerwę bo fotoradaru nie widziałem. Ale z godzinę- półtorej później jak wracałem widziałem jak kierowcy sobie mrugali. Przejeżdżam i widzę białą skrzynkę na chodniku przy samym żywopłocie- zlała się z otoczeniem (szary chodnik i słup jakiś).

Postanowiłem zrobić sobie przerwę, zatrzymałem się przed samym fotoradarem (tak, że jedyne co mógł sfotografować to mój tyłek) i wcinałem batoniki energetyczne :polew: Patrzyli się na mnie groźnie, jakbym w czymś im przeszkadzał, a ja paliłem głupa, że nie wiem o co chodzi :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jeszcze Łukaszr się nie wypowiedział to jestem zdziwiony :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba walczyć :kox:

Ale bajer ! :D ... Wygląda jak by z jakiegoś filmu było hmm... :D Transporter miał coś takiego ?: D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od czasu jak kupiłem anty radar tak zapierdalam przez wiochy że po przyjeździe mam kaca moralnego , hyhyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...