Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z Abs


Darkiew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z hamulcami tzn jak hamuje normalne to jest ok, ale jak stoje w korku lub dojezdzam na swiatłach i czesto hamuje przy małych predkosciach to włacza sie Abs i pedał mocno twardnieje ?Prosze o jakies info jak rozwiazac ten problem co moze byc , Vag nie pokazuje błedow abs .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żle umocowane czujniki ABS

miałes cos robione przy zawieszeniu albo hamulcach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzona pompa ABS

wymiana na nowy płyn hamulcowy- masz chyba stary płyn hamulcowy

zapowietrzony hamulec

uszkodzony czujnnik ABS

pompka hamulcowa- wydaje się, że to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzizasssss, roboty w aucie na kilka dni :polew: :polew:

chyba nie bedzie tak strasznie :>

sprawdz najpierw czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na płyn hamulcowy :polew: :polew: :polew: :polew:

na pewno da sie go "naprawić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczykawką odsysasz H2O i będzie kakao

:decayed:

płyn także mam duże znaczenie zwłaszcza jak jest sportowy strasznie wchłania wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady ale gdzie mam ta wode ze mam odessac strzykwaka .Przy kołach nic nie było robione .

:polew: to był żart kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma podobny problem z abs tylko że u mnie pedał hamulca jest twardy i koła prawie stajom w miejscu podczas hamowania a po kilku próbach hamowania zapala się kontrolka od abs i czerwony wykrzyknik i hamulec jak gdyby odpuszcza staje się miętki i dopiero wtedy można bez obaw hamować nie wiem co się dzieje zaczęło się tak robić po wymianie przegubów nie wiem co mam z tym zrobić .robiłem diagnostykę vag pokazuje błąd sporadyczny czujnik prawe przednie koło ,ale taki błąd miałem odkąd go kupiłem

może macie jakąś rade dla mnie .w tej chwili nie stać mnie aby oddać auto do serwisu a potrzebuje nim jezdzić jeżeli to kwestia czujnika to pewnie można samemu wymienić [br]Dopisany: 23 Maj 2010, 16:48_________________________________________________proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz odległośc czujnika od koronki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiałem wczoraj czujnik tzw. że go próbowałem mocniej wcisnąć czujnik dał się troszkę obrócić i go wcisnąłem mocniej ,kabel nie był poprawnie zamocowany i można powiedzieć że latał ,pewnie mechanik który zmieniał przegub to zapomniał umocować .

pytanie moje czy powinienem spróbować wyciągnąć czujnik troszkę ,i ja sprawdzić poprawną odległość czujnika od koronki

z góry dzięki [br]Dopisany: 23 Maj 2010, 18:12_________________________________________________byłem u mechanika dziś wyciągnął oby dwa czujniki od ABS wyczyścił ustawił hamulce super lepsze niż był .

kontrolka abs oraz czerwony wykrzyknik zapala się tylko gdy auto jedzie po dziurach .

pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem tj przy dojeżdżaniu do krzyżówek włączą się ABS.

Sprawdziłem VAGiem i przy prędkościach od 1 do 5km/h na wszystkich innych kołach, prawe ma 1km/h. Przy wyższych już jest taka sama na każdym. Myślałem, że przyczyną może być za słabo dosunięty czujnik prawego koła, ale poprawiałem go już kilka razy i dalej jest to samo. Próbowałem go nawet jak najmocniej docisnąć i nic to nie zmieniło. Dodam, że kilka dni temu wymieniłem obydwa przednie czujniki na nowe i problem dalej jest ten sam, no może troszeczkę "delikatniej" i rzadziej włącza się ABS i przeważnie już tylko go słychać(nie odbija już mi pedała hamulca)

Spotkał się może ktoś z Was z czymś takim, albo wie co może być przyczyną złego odczytywania tego jednego czujnika przy małych prędkościach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo od kiedy wymieniłem przegub. I jak się okazało to wina przegubu bo oczywiście ma inną koronkę (zęby) i czujnik ABS źle liczy, dlatego przy nawet małej prędkości włącza się i przez jakiś czas jeszcze działa.

Najlepiej przełożyć koronkę ze starego przegubu i skasować błąd usłyszałem od mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...