Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Komunikat DEF


Gizem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Jestem poczatkujacym posiadaczem :a4fan: ale od dawna sie nia interesowalem tylko kasiury bylo brak. no ale marzenie sie spelnilo i stalem sie wlascicielem :a4fan: 2003rok 1.9 tdi podkreconego przez fabryke na 134 KM skrzynia 6. dodatkowa 2 strefowa klima radio concert itp.

Niestety mam problem z zegarami bo wyswietla mi sie na nich komunikat DEF. mruga mi podswietlenie zegarow (tarcz) i czasem te 2 male wyswietlacze ktore pokazuja godzine date i przejechany dystans nie sa rozwnomiernie podswietlone, oraz nie wiem czy mam zalaczone ESP bo nie widze zadnej kontrolki od tego zeby sie palila niezaleznie od tego ile razy naciskam guzik od ESP ( czy powinien byc ten przycicsk podswietlany i czy jak odlacze ESP to na zegarach nie powinna byc jakas ikonka???)

bylem w serwisie i rozlozyli rece powiedzieli ze nie wiedza o co wogole chodzi i co sie dzieje. ich sugestia to zakup nowych zegarow za 2150 PLN plus koszt montazu.

i w zawiazku z tym najwazniejsze pytanie jest nastepujace:

jesli juz mam wymieniac zegary to chcialem na takie z pelnym FISem. przegladalem forum i trafilem na ten watek. teraz chcialem zapytac czy w moim modelu bedzie to polegalo na wymiane zegarow na takie z pelnym FISem plus przelacznik z obsluga komputera full plus programowanie czy na czyms innym. aha no i co i immo.

czy do mojego modelu byly juz zegary z kolorowym wyswietlaczem??

czy znacie kogos z okolic czestochowy kto by sie podjal pezprowadzic cala operacje bo jesli chodzi o tego VAGa to ja nie mam dostepu.

Prosze o jakies konkretne odpowiedzi i pomozcie mi bo strasznie mnie wnerwiaja nie dzialajace zegary

jesli ktos do udzielenie odpowiedzi potrzebowalby wiecej jakis danych auta ( nr moich zegarow ) to niech pisze napewno odpowiem

z gory dzieki za wszelaka pomoc.

temat został wydzielony (proszę nie robić bałaganu - w poprzednim temacie była mowa o instalacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEF oznacza problem z zegarami, jak wciśniesz przycisk ESP na konsoli środkowej to powinna Ci się zapalić lampa żółta w licznikach sygnalizująca, że układ został wyłączony.

bylem w serwisie i rozlozyli rece powiedzieli ze nie wiedza o co wogole chodzi i co sie dzieje. ich sugestia to zakup nowych zegarow za 2150 PLN plus koszt montazu.

całkiem możliwe, że na tym się skończy....

Popraw profil, bo masz Audi A4 model B6, nie B5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% przy cofaniu licznika, źle wyliczyli sumę kontrolną i dlatego masz napis DEF, w elsie jest opis tej usterki ( błąd pamięci ) i vasem można to usunąć. Można też poprawnie wyliczyć kilometry i też powinno zniknąć "def".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napis nie, ale jeżeli ktoś kombinując ze wsadem pamięci przypadkowo lub celowo zmienił jego część odpowiedzialną za immo, silnika nie uruchomisz, a raczej uruchomisz na sekundę i zgaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak, jak pisałem, sposób jest mniej więcej taki:

- wgranie właściwego softu do licznika, napis DEF zniknie.

- dopasowanie właściwego stanu licznika,

- zakup nowych transponderów immo,

- odczyt pinu,

- dopasowanie kluczyków do immo,

- dopasowanie sterownika silnika do immo.

I będzie żyło, wymaga to wiedzy i sprzętu, sam VAG nie wystarczy, są na forum ludzie, którzy mogą Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to trochę zmienia postać rzeczy, jeżeli auto jeździło normalnie i nagle przestało, to możliwe, że wysypała się pamięć w liczniku, trzeba podpiąć VAG-a, odczytać błędy w sterowniku silnika i w liczniku, co powinno trochę rozjaśnić sytuację, póki co to wszystko to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...