Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Swap silnika - prosiłbym o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Jako, że jestem nieszczęśliwym posiadaczem Audi a4 b5 2.5 TDI chciałbym się zapytać o swap silnika. Niedawno poszło mi turbo oraz głowica. A więc postawnowiłem zamienić silnik na ten mniej awaryjny, ponieważ taniej mi to wyjdzie. Konkretniej 1.9 TDI. A teraz pytanie:

Który silnik byście mi polecili? Żebym nie miał za dużo problemów z eksploatacją. Dziękuję za pomoc

Opublikowano

Kolego jak juz robisz swap to na AWX :evil:

Opublikowano

kolego zapomnij - koszta sa kolosalne - musisz kupić:

- silnik

- komputer silnika

- poduszki silnika

- osprzęt do silnika

- robocizna

- skrzynia będzie pasować?

sam kiedys kalkulowałem to na wszelki wypadek....7tyś zł) tak więc lepiej napraw turbo(1000zł) i zrób silnik - głowice(max 2000zł) ale pewnie mniej :cool1:

Pozdro

Opublikowano

kolego zapomnij - koszta sa kolosalne - musisz kupić:

- silnik

- komputer silnika

- poduszki silnika

- osprzęt do silnika

- robocizna

- skrzynia będzie pasować?

sam kiedys kalkulowałem to na wszelki wypadek....97tyś zł) tak więc lepiej napraw turbo(1000zł) i zrób silnik - głowice(max 2000zł) ale pewnie mniej :cool1:

Pozdro

chlopie skad ty ta cene wziales,swap wyjdzie podobnie jak zrobienie tych rzeczy,mowie tu o starej jednostce np.AFN,AVG wkladajac AWX,AVG beda troszke wieksze zreszta szukaj kolegi chyba DUDI albo DAWIDS juz nie kojaze on wkladal AWX-a do siebie

musisz miec,silnik kompletny z osprzetem,skrzynie i wiazke elektryczna z kompem i robisz swapa dochodzi robota do tego

Opublikowano

kurde 7 tyś źle napisałem sorki :kox::polew:[br]Dopisany: 22 Maj 2010, 17:54_________________________________________________przykłądowo

AFN choć są droższze http://moto.allegro.pl/item1017118866_audi_a4_vw_passat_b5_1_9tdi_1_9_tdi_afn_silnik.html

skrzynka 6-o biegowa co by lepiej smigał - są droższe http://moto.allegro.pl/item1013352898_skrzynia_6_biegow_vw_audi_seat_1_9_tdi_150ps_fmh.html

a gdzie komputer z wiązką elektryczną, turbawka, i wszystkie pozostałe graty?

Kalkulowałem takie coś nawet z kolegą mechanikiem i nie ma sensu taki swap :cool1:

Opublikowano

kurde 7 tyś źle napisałem sorki :kox::polew:[br]Dopisany: 22 Maj 2010, 17:54_________________________________________________przykłądowo

AFN choć są droższze http://moto.allegro.pl/item1017118866_audi_a4_vw_passat_b5_1_9tdi_1_9_tdi_afn_silnik.html

skrzynka 6-o biegowa co by lepiej smigał - są droższe http://moto.allegro.pl/item1013352898_skrzynia_6_biegow_vw_audi_seat_1_9_tdi_150ps_fmh.html

a gdzie komputer z wiązką elektryczną, turbawka, i wszystkie pozostałe graty?

Kalkulowałem takie coś nawet z kolegą mechanikiem i nie ma sensu taki swap :cool1:

przeciez pisze ze silnik na pompe wtryskowa,turbo itd,skrzynie w ori AFN- chodza cos kolo 500zl-1000zl,wiazke mozna za 200zl wyrwac,poduszki silnika za 300zl i robota.....przeciez zawiecha itp.sprawy zostaja stare

no i moze dojdzie pare groszy do ogarniecia napedu bo dopiero zobaczylem ze jest Q ,i przelozenia skrzyni i dyfra trzeba dobrac(chodz tego nie jestem pewien)ogolnie ciezko tu cos stwierdzic bo naprawisz 2,5,mozesz pojezdzic i dalej cos sypnie,ze SWAPUJESZ 1.9 i tez moze cos byc z motorem,to taka gra w ciemno.zalezy ile autem chcesz smigac.........czesc kosztow napewno ci sie zwroci ze swapa po sprzedazy czesci z twojego 2.5

Opublikowano

ja bym się w to nie pakował, napraw to co masz, opchnij i kup coś z normalnym silnikiem

Opublikowano

Witam

A ja bym został przy 2,5 i naprawde je dobrze zreanimował i pózniej ekstoatował wg nowych zasad i myśle ze było by lepiej. 2,5 TDI fajnie pracuje i wydaje mi sie ze mozna było by w niego zainwestować. No chyba ze to całkowity juz złom. Takie jest moje skromne zdanie. A jak kupisz nowe graty to tez nie wiesz co tam moze w nich być. No chyba ze szukałbyś nowego 2,5 TDI z ostatbiego roku produkcji(2004r), tego poprawionego i tylko byś podmienił silniki ale nie mam zielonego poj ile to moze kosztować i czy tez pasuje bez przeróbek.

Pozdro

ZC

Opublikowano

Znajdź porządnego fachowca 6 tysiach może 7 na gotowo się zmieścisz. Szukacie części osobno po allegro głupota...... Jak się robi swapa to znajduje sie dawcę bierze komplet od niego i masz wszystko za rozsądną cene z możliwością negocjacji. Jeśli chodzi o twój silnik to jak juz padł niech go ktoś rozbierze i zobaczycie co jest nie tak może sama głowica i turbo al może już wałków nie ma itp... i wtedy koszta diametralnie rosną. Jest jeszcze druga opcja zmiana na jakiegoś AVG AJM lub coś co było w b5 wtedy szukasz uwalonego anglika za 4 tysie i masz wszystko z możliwością przejechania się i sprawdzenia silnika..

Opublikowano

kolego nowszy silnik v6 tdi 2.5 o mocy 180 koni to też skomplikowana sprawa, pompą jest inna itd itp,

Najlepiej znajdź 2.5 Tdi 163 konie wtedy podejdzie bez żadnych przeróbek, tylko wyciągasz ten silnik i dajesz tego 163ps i jeździsz

Opublikowano
  • Autor

Chodzi oto, że kupiłem to auto w ciemno (Ojciec w gorącej wodzie kąpany :D) bo była to okazja :P

A teraz prawdopodobnie ma przejechane 900k km. Dlatego myślę nad swapem.

Tylko teraz nie wiem czy kupić poprostu 2.5 TDI czy robić tego swapa. Wkońcu 2.5 to v6 która jest boska :D Tylko mam dość kosztów.

A te nowsze silniki 2.5 będą ok?

Opublikowano

to kup 2.5 tdi ten 163 konny i wkładaj go i ciesz się bezproblemową jazda

Opublikowano

Chodzi oto, że kupiłem to auto w ciemno (Ojciec w gorącej wodzie kąpany :D) bo była to okazja :P

A teraz prawdopodobnie ma przejechane 900k km. Dlatego myślę nad swapem.

Tylko teraz nie wiem czy kupić poprostu 2.5 TDI czy robić tego swapa. Wkońcu 2.5 to v6 która jest boska :D Tylko mam dość kosztów.

A te nowsze silniki 2.5 będą ok?

Witam

Masz tu linka i tu szukaj odpowiedzi na Twoje problemy jeśli chodzi o 2,5 TDI:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_ogolne_wiadomosci_o_25_v6_tdi-t127017.0.html

Wkońcu je poprawili i moze uda Ci sie znaleść odpowiedni. Ale tak jak mówie było to bardzo pózno. Praktycznie w koncowej fazie produkcji. Ale w tym artykule masz wypisane co i jak było pokolei.

Pozdro

ZC

Opublikowano
  • Autor

Dobra, napiszę teraz tak:

Jeżeli 2.5 TDi to jaki dokładniej by mi podszedł? Skrzynia Automatyczna

Jeżeli chodzi o 1.9 TDi, to co dokładnie jest jeszcze potrzebne?

Kolega tutaj napisał

kolego zapomnij - koszta sa kolosalne - musisz kupić:

- silnik

- komputer silnika

- poduszki silnika

- osprzęt do silnika

- robocizna

- skrzynia będzie pasować?

sam kiedys kalkulowałem to na wszelki wypadek....7tyś zł) tak więc lepiej napraw turbo(1000zł) i zrób silnik - głowice(max 2000zł) ale pewnie mniej :cool1:

Pozdro

Ale gdzieniegdzie nikt o tym nie wspominał, więc chciałbym to dokładnie potwierdzić bo chcę w końcu jeździć :D

Opublikowano

pisze po raz kolejny żebyś sobie dał spokój z 1.9 Tdi bo jest to nieopłacalne,

Jeśli chodzi o 2.5Tdi jeśli chcesz mieć silnik ulepszony, z nowym rodzajem odmy to znajdź 2.5 tdi który na 163 konie seryjnie, nie pamiętam oznaczenia ale wchodzi on bez problemu, pompą i wszystko pasuje, a te silniki 2.5 tdi 180 nie podejdzie chyba że kupisz jeszcze pompę i dużo innych gratów,

163PS

Opublikowano
  • Autor

Są mniej awaryjne od tych starszych 2.5 TDI? :P Wybaczcie te wszystkie pytania, ale nie chcę drugi raz tego przerabiać :P

Rocznik silnika 2003 tak?

Opublikowano

tak są mniej awaryjne...mają inne odpowietrzenie skrzyni korbowej i się walki nie wybierają tak jak w afb[br]Dopisany: 24 Maj 2010, 06:08_________________________________________________

już mam symbol kod silnika to bfc tylko problem w tym że producent-audi nigdy tego silnika nie zestawial z Quattro,

Może bdg :mysli: [br]Dopisany: 24 Maj 2010, 06:19_________________________________________________Kolego M4juS najlepiej dla Ciebie będzie jak sobie zrobisz te usterki w twoim silniku i będzie ok a nie robienie SWAPa

Opublikowano
  • Autor

Nie za bardzo, jak już powiedziałem mechanik mi powiedział, że ma 900k przejechane :D Nie mam zamiaru dalej w niego ładować :/

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.