Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyciek płynu chłodzącego


Wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka tygodni temu zauważyłem wyciek płynu chłodzącego pod samochodem. Wyciekło jakieś 200ml lecz nie wiem skąd. Dolałem ubytek i jeździłem aż do dzisiaj, gdy znowu zauważyłem wyciek ok. 300ml.

Czy jest jakieś typowe miejsce skąd pojawiają się takie wycieki?

Dodam, że przebieg samochodu to wg mojej wiedzy 235k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź króciec idący koło odmy i wtrysku sterującego,

taki plastykowy trójnik z czujnikiem temperatury,

idzie on od aluminiowej głowicy w kierunku filtra paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem delikatny ubytek ale przy okazji wymiany rozrządu czyli wywalenia całego przodu okazało się że chłodnica w dolnym prawym rogu jest "mokra" :wink4: i od razu dałem nową.Częste miejsce jeżeli chodzi o ubytki.Ale wiadomo że każdy przypadek jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko masz szczelne to pompa wodna się kończy, Jest tam takie coś że jak pompa kończy swoja żywotność to wrzuca płyn chłodniczy, właśnie w takich małych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a macie numer tego króćca, w tamtym roku mi go rozwaliło, założyłem nie ori za 20zł, i ponownie cieknie z niego :disgust: teraz kupie ori. a moze w hydraulicznym by takie gówno znalazł z żeliwa, miedzi itp :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori króciec kosztuje 50zł. nowy oring. wyczyscić przylgnie na głowicy, delikatnie silikoniku silnikowego i bdzie wieczne. dokrecić nie zamocno aby nie bekły oczka i... :)

ja wycieków pod autem tez nie miałem a dolewałem płyn. spod krócca ciekło spływało na blok i odrazu woda parowała tylko został sam slad po płynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zamiennik za 12zł :gwizdanie: pewnie też rok wytrzyma i go szlak trafi, no chyba że by go dac zeby zrobili na wzór coś z alu/kwasiaka :mysli: zamiennik z oringiem mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...