Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wymiana napinacza paska wieloklinowego pompy wodnej


starter2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko czy wymiana tego napinacza jest bardzo skomplikowana (np. czy trzeba zdejmować przedni pas).

Jak mi ktoś może coś doradzić to bardzo proszę. Bo nie wiem czy brać sie samemu za wymianę czy dać autko do warsztatu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(np. czy trzeba zdejmować przedni pas).

trzeba

tak samo jak do wymiany rozrządu

śrubą mocująca owy napinacz niestety jest długa i nie wyjmiesz jej bez odsunięcia przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wymiany napinacza nie trzeba wcale ściągać przodu, jak i do pompy, trochę kombinacji ale da sie zrobić, najpierw trzeba wyciągnąć alternator, jedna śruba wyjdzie ci bez problemu, druga wysuwasz do końca na maxa i ciągniesz alternator do góry, potem odkręcasz wisko, jest ono przykręcone śrubą na imbus chyba 8, może być ciężko z tym, ale przedłużka i powinno pójść, najlepiej jak byś miał jakiegoś klina (ja miałem drewnianego) i wkładasz go pomiedzy pompę wody i wisko po to żeby zablokować koła, po odkręceniu wiska wysuwasz je do przodu, prawdopodobnie ci nie wyjdzie, koło pasowe na nim jest przykręcone 3ma śrubami nr 6 od środka, możesz je wykręcić i wtedy wisko z wiatrakiem powinno ci wyjść bez problemu, a potem to już klucz nr 16 i odkręcasz sam napinacz od tyłu jest nakrętka, także napinacz wychodzi bez problemu do przodu, do pompy tez masz swobodny dostęp, jak skręcić to już będziesz wiedział, a można to zrobić bo sam ostatnio to robiłem :decayed: nie miałem niestety aparatu przy sobie to by było fotostroy :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dark79

możesz mi jeszcze napisać czy zdjęcie samego paska jest bardzo skomplikowane?

i jakiej firmy wybrać napinacz (jaki jest koszt takiego napinacza)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek latwo schodzi, bierzesz klucz oczkowy nr 15, zakladasz na srube od rolki napinacza i ciagniesz-pchasz w dol, pasek sie luzuje i sciagasz z kola alternatora, w tedy luzujesz napinacz, zeby sciagnac pasek niestety muszisz sciagnac pasek od klimatyzacji jezeli takowa posiadasz, co do napinacza to polecam Mayle, cena ok 300 zeta, zalezy jakie masz znizki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wymiany napinacza nie trzeba wcale ściągać przodu

owszem ale gra nie warta jest świeczki, dostęp jest lipny, można sobie nieźle poobcierać łapki jaki może czegoś przy okazji nie uszkodzić

a zdjęcie przodu to zaledwie chwila, wystarczy zdjąć nakładkę zderzaka, odkręcić śruby od podłużnic i błotników i ot cala robota [około 20min.]

i masz dostęp bez problemu i nie trzeba wykręcać alternatora i masz pewność że nic nie uszkodzisz

co do napinacza to polecam po prostu oryginał koszt około 300zł jak ma dobre rabaty

jeżeli chcesz taki napinacz pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początek mam problem z odkręceniem zderzaka a konkretnie ze śrubami za kratkami : z prawej strony śruba się odkręciła a z drugiej sie kreci ale sie nie wykręca.

proszę o poradę co robić?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to śruba imbusowa cylindryczna NR 8 odkręca sie w lewo , musisz zablokować wisko koło pasowe może być nieźle zapieczona jak w moim przypadku puściła kluczem pneumatycznym

aWac9.jpg

jak widać ktoś sie z nią wcześniej męczył i objechał wiec została odkręcona poprzez nabicie większego klucza... musiałem zaopatrzyć sie w nową śrubę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Z pewnie się troche różni od AVG, ale opisywałem wymiane paska klinowego i napinacza, więc zapodam link http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t109325.0.html;highlight=wymiana+napinacza :hi:

Pozdro, może się przyda :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...