Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Szarpanie podczas ruszania


Marcin_F

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem że podczas częstego używania sprzęgła (korek) auto dziwnie szarpie mimo że staram się delikatnie puszczać sprzęgło. Gdy dodam więcej gazu to koła boksują.

Jeżeli auto lekko się toczy, i puszczam sprzęgło na pierwszym biegu auto nie szarpie.

Na pozostałych biegach jest wszystko ok.

Dodam że na wciśniętym sprzęgle słychać dzwonienie z pod spodu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i też jeszcze tego nie zdiagnozowałem. Jeżeli to tarcza to co może się stać jak będę jeździł tak dalej? Grozi to jakąś poważną awarią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to samo - auto właśnie stoi w warsztacie na wymianie kompletnego sprzęgła.

Swój żywot kończy docisk sprzęgła. Jeśli chcesz pomóc sobie doraźnie - przypal sprzęgło, objawy na jakiś czas znikną.

Na całe szczęście w 1Z nie mam dwumasa :wink4:

Taka jazda na dłuższą metę grozi rozsypaniem się sprzęgła w trasie i przymusową lawetą albo holowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to samo - auto właśnie stoi w warsztacie na wymianie kompletnego sprzęgła.

Swój żywot kończy docisk sprzęgła. Jeśli chcesz pomóc sobie doraźnie - przypal sprzęgło, objawy na jakiś czas znikną.

Na całe szczęście w 1Z nie mam dwumasa :wink4:

Taka jazda na dłuższą metę grozi rozsypaniem się sprzęgła w trasie i przymusową lawetą albo holowaniem.

Czy ze skrzynią coś się może stać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zjawisko jest niekorzystne dla układu napędowego. Mi się niedawno rozsypał w dość krótkim czasie przegub - prawdopodobnie ze względu na jazdę na takim szarpiącym sprzęgle :confused4:

Uznałem więc, że nie można tak dalej jeździć i kompletne sprzęgło jest wymieniane, kupiłem je z tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item1057503368_sprzeglo_audi_a4_vw_passat_1_9_tdi_90_km_sklep.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutas daj znać jak zrobisz sprzęgło jaki jest efekt i ile kosztowało.

Sprzęgło wymienione, teraz już nie ma żadnego szarpania. Samochód rusza równo i płynnie. Tak więc przyczyna wyeliminowana.

Jeszcze zauważyłem taką rzecz że na tym starym, zużytym sprzęgle, zaczynało brać dopiero po dłuuugiej drodze pedału od podłogi.

Tzn. puszczam a tu długo, długo nic i dopiero zaczyna brać sprzęgło. Teraz są tylko 3-4 cm luzu od podłogi i sprzęgło bierze zaraz po tych 3 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to:szarpie lekko przy ruszaniu nawet bez dodawania gazu, kompletne sprzęgło wręcz nowe ok 15tyś przebiegu i szarpanie (a w zasadzie żabkowanie) jest... jakieś diagnozy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to:szarpie lekko przy ruszaniu nawet bez dodawania gazu, kompletne sprzęgło wręcz nowe ok 15tyś przebiegu i szarpanie (a w zasadzie żabkowanie) jest... jakieś diagnozy ?

Dodaj gazu, to nie placyk na kursie nauki jazdy gdzie uczyli "bezgazowego" ruszania :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to:szarpie lekko przy ruszaniu nawet bez dodawania gazu, kompletne sprzęgło wręcz nowe ok 15tyś przebiegu i szarpanie (a w zasadzie żabkowanie) jest... jakieś diagnozy ?

Dodaj gazu, to nie placyk na kursie nauki jazdy gdzie uczyli "bezgazowego" ruszania :gwizdanie:

U siebie jak dodam gazu jest jeszcze gorzej. Szarpanie jest prawie nie wyczuwalne jeżeli puszczę sprzęgło ostro i bez gazu. Jak dodam gazu jest jeszcze gorzej.

Tak się dzieje tylko jak jest rozgrzane sprzęgło, np w jeździe miejskiej, częste wciskanie i puszczanie. Na zimnym silniku tego nie ma (rano jak odpalam mogę bez problemów cofnąć), podobnie jak jestem w trasie i zatrzymają mnie światła, to ruszenie nie powoduje żadnych problemów. Najgozej jes w korkach, wtedy muszę puszczać sprzęgło agresywnie i ostro i właśnie bez gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudny nastawnik może dawać takie efekty

a co to takiego i gdzie to jest ? i jak to wygląda ? i jak się to czyści ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi mechanik właśnie wsadził dwumasa do mojego 1Z przy okazji zmiany skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...