Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Brak mocy do 2000 rpm

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jak leja,to dymi jak smok wawelski po pijaku.Tym bardziej w 2.5 V6

a to nie koniecznie ze dymi jak ma dobry katalizator to nie bedzie dymil zwlaszcza ze miesci sie w gornej granicy tolerancji gdyby mial 12mg to moglby dymic ale on ma gorna czyli 8 wiec jesli wsztyko ok nie bedzie dymil a wtryski mimo to moga byc skopane

zreszta silniki v6 sa o wiele "czystsze" rzedowek takich jak np 1.9 tdi one kopca dokladnie jak cos jest nie tak dlatego tez maja gorsza klase spalin od v6 :))

Opublikowano

jak leja,to dymi jak smok wawelski po pijaku.Tym bardziej w 2.5 V6

a to nie koniecznie ze dymi jak ma dobry katalizator to nie bedzie dymil zwlaszcza ze miesci sie w gornej granicy tolerancji gdyby mial 12mg to moglby dymic ale on ma gorna czyli 8 wiec jesli wsztyko ok nie bedzie dymil a wtryski mimo to moga byc skopane

zreszta silniki v6 sa o wiele "czystsze" rzedowek takich jak np 1.9 tdi one kopca dokladnie jak cos jest nie tak dlatego tez maja gorsza klase spalin od v6 :))

No ale chyba sie nie rozumiemy,8mg to dawka granicznie mala to jak ma kopcic???im wieksza dawka na vagu to mniejsza w rzeczywistosci.Kolega napisal czy przy niesprawnych wtryskach bedzie kopcil a nie zlej dawce

Opublikowano
  • Autor

Koledzy, jest jeszcze jeden objaw ale on pojawił się dopiero teraz kiedy zacząłem grzebać przy tym aucie albo może jest to związane z wysokimi temperaturami ostatnio? Wczoraj i dzisiaj zauważyłem że pod tę samą górkę raz auto wyjeżdża na 4 biegu z drobnym zapasem mocy a innym razem zaczyna mu brakować 3! Oczywiście cały czas mówię o obrotach do 2000, bo jak mu ostro zredukuję to idzie że hej!

Spróbuję jeszcze podmienić przepływkę na inną. Ktoś tam pisał, że ewidentnie jest zła (inni, że jest dobra :rolleyes:). Zobaczymy czy to coś zmieni.

Opublikowano

Nikt nie napisal ze jest dobra :polew: :polew:

Opublikowano
  • Autor

Nic nie rob z przeplywką... przeciez z logow widac wyraznie ze nic nie da zadne czyszczenie... oby tylko nie pogorszylo...

Czyli ta przepływka jest zła czy nie?

Opublikowano

Nic nie rob z przeplywką... przeciez z logow widac wyraznie ze nic nie da zadne czyszczenie... oby tylko nie pogorszylo...

Czyli ta przepływka jest zła czy nie?

jak na nowa to troche slabo wychodzi nie masz od kogos innej zalatwic i przetestowac ilogi porobic na innej to wtedy bylo by wiadomo co i jak

Opublikowano
  • Autor

W tym tygodniu będę miał nową Boscha z Inter Cars. Sprawdzę i porobię logi, zobaczymy czy się coś zmieni. Jeśli moja jest zła to jest jeszcze na gwarancji - powinni ją uznać.

Opublikowano

W tym tygodniu będę miał nową Boscha z Inter Cars. Sprawdzę i porobię logi, zobaczymy czy się coś zmieni. Jeśli moja jest zła to jest jeszcze na gwarancji - powinni ją uznać.

musisz uwazac bo wiele firm regeneruje przeplywacze i czasem daja jakies po regeneracji jesli masz nowy i na gwarancji to powiedz im zeby dali inny na test jesli bedzie taki sama to zostawisz stary(i przyczyny trzeba szukac w innym miejscu) jesli sie dane polepsza znaczysie ze to definitywnie przeplywacz i musza tak czy siak wymienic na nowy

Opublikowano
  • Autor

Witam,

dzisiaj wymieniłem przepływomierz na nowy. Jest lepiej ale to chyba jeszcze nie to co powinno być.

Logi statyczne:

Log (1 - 000,001,003)

Log (2 - 004,007,013)

Log (3 - 013,014,018)

Logi basic settings:

Log (1 - 000)

Log (2 - 003)

Log (3 - 004)

Log (4 - 011)

Logi dynamiczne:

Log (1 - 000)

Log (2 - 001)

Log (3 - 003)

Log (4 - 004)

Log (5 - 008)

Log (6 - 010)

Log (2 - 011)

Opublikowano

Jest lepiej,masz katalizator.Bo turbo sie bardzo pozno budzi

Opublikowano

W/g mnie jest OK.

Mozna by rozpiąc wydech za turbiną a przed KATem i zalogowac 011 dyn.

Opublikowano

Przemik zobacz jak turbo sie pozno budzi i do tego wtedy przeplywomierz daje male dawki

Opublikowano
  • Autor

Tak, mam kata.

Co z tym przepływomierzem, czy jest OK? Wziąłem go na próbę i albo zostawiam albo wkładam stary.

Opublikowano

jak dla mnie to masz zapchany katalizator,i przez niego nie masz mocy do 2tyś.Zwiekszyles tą dawke?

Opublikowano
  • Autor

W jaki sposób można się upewnić czy to katalizator? Jakie dawki mam zwiększyć?

Opublikowano

W jaki sposób można się upewnić czy to katalizator? Jakie dawki mam zwiększyć?

Na wolnych obrotach,nie pamietam jak w 2.5 ale w 1.9 mozna zmienic nastawnikiem i vagiem,\

Opublikowano

nie czytałem poprzednich postów, zatem nie wiem, czy koledzy to już napisali, czy nie:

1. bardzo wysoka dawka biegu jałowego [może być wynikiem debilnej adaptacji];

2. nieczynny EGR [wygląda na blokadę z poziomu adaptacji];

3. lmm sprawne;

4. T sprawna;

5. kąt wtrysku poprawny [000.2], w 004BS zły nagłówek;

6. korekcja na 1dnym cylindrze zła.

co zrobić?

uruchamiasz VC > 01-Engine > Login - 11 [będzie pasować jeden z następujących 26231, 26262, 26281, 26261, 26282, 26252, 26232, 26261, 26281, 26242, 12233, 26262, 26242, 22158, 26282, 26252, 26232, 26261 - po każdej nieudanej próbie wyłączasz VC i zapłon, po czym próbujesz ponownie] > Adaptation - 10 > odczytujesz każdą wartość w kanałach od 1 do 5, zapisujesz na kartce i podajesz na forum i na moje PW [nie śledzę już topików na forach].

jest możliwość, że ktoś pojechał po adaptacji.

co do złej korekcji, to podjedź do kumatego mechanika, pokaż mu log 013/014 i poproś by przełożył wtryskiwacz z cylindra 1 oraz 6 na miejsce innych - po zamianie sprawdźcie, czy korekcje powędrowały za wtryskiwaczami. jeżeli tak, to wymieńcie te 2 wtryskiwacze.

tyle na razie.

Opublikowano
  • Autor

Czy czytałeś logi ze strony 1-szej czy te zrobione po wymianie przepływki na stronie 4-tej?

Opublikowano

czytałem tylko te z pierwszej strony.

te z 4ej poza korekcjami wyglądają OK.

[dawka - OK, EGR - OK].

Opublikowano

przeczytał te pierwsze i też uważam że przepływka jest dobra

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.