Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

to jest śruba od manualnej regulacji a Ty masz elekryczną, więc tą śrubkę do kosza :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pierwsze co robisz, to ucinasz wszystkie opaski zaciskowe, żeby nie pourywać zaczepów.

Miałem taką samą śrubę do regulacji ręcznej, na jej kołnierzu widać trzy pionowe uchwyty, łapiesz za nie i wykręcasz. Później w dokładnie to samo miejsce instalujesz silniczek do regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim , dzis jade w gorki i tam sobie zrezam moja 4, po zabiegu napisze czy cos stanelo na przeszkodzie

pozdrawiam i trzymta kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim , dzis jade w gorki i tam sobie zrezam moja 4, po zabiegu napisze czy cos stanelo na przeszkodzie

pozdrawiam i trzymta kciuki :)

:yeah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

face lifting zakończony :D

A wiec...juz na samym początku myślałem ze mnie rozniesie jak nie mogłem odkręcić tych dwóch górnych śrub od lamp, jedną nawet objechałem tak ze kaplica...wtedy użyłem do odkręcenia żabki poszło elegancko, a później to juz wszystko szło szybciutko. Do ciecia blachy polecam brzeszczot ale tylko do polowy później wiertarka szybciej idzie, bo probowałem brzeszczotem do końca ale wolno to szlo. Ważne również i chyba było to juz opisane zęby posmarować ten boczny zaczep płynem do mycia naczyń. Początkowo nie chciało to wejść w mocowanie ale po nasmarowaniu i kilkunastu probach weszło. Wszystko trzeba delikatnie, nic na sile (prawie złamałem jeden zaczep ale udało sie) Wszystkie kabelki jak w schemacie (miałem bosche) silniczki od fabii pasują ale tez trzeba mieć manualne zdolności i zdecydowanie polecam zamocowanie ich gdy lampa jeszcze nie przykręcona bo chyba to niemożliwe hehe.

Całkowity czas operacji ok 7 godzin ale to tylko dlatego, że znajomi byli obok w domku i po zrezaniu pierwszej strony polala sie wódeczka no i później juz trochę moje zainteresowania się zmieniły.Myśle ze normalnie można to zrobic w ok 4 godziny bez gonitwy.

Wielkie dzięki dla kolegi ENDRIUU za opis który jest wystarczajacy ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się zabrałem za robotę i wymieniłem lampki:D udało mi się dorwać nawet Valeo z demontażu w fajnej cenie. efekt wizualny wiadomo jaki jest po podmiance z boscha:D na drodze w nocy dużo lepiej przy zwykłych h7 55W, dla polepszenia widzialności jakie byście proponowali żaróweczki tylko takie żeby nie zabrali mi dowodu za 1 kontrola:D

aha i jaszcze pytanie do zderzaka: jeżeli bym chciał wstawić przeciwmgielne w zderzak to muszę podmienić go na liftowany? robił to ktoś już? nie będzie to kolidować z miejscem innych podzespołów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się zabrałem za robotę i wymieniłem lampki:D udało mi się dorwać nawet Valeo z demontażu w fajnej cenie. efekt wizualny wiadomo jaki jest po podmiance z boscha:D na drodze w nocy dużo lepiej przy zwykłych h7 55W, dla polepszenia widzialności jakie byście proponowali żaróweczki tylko takie żeby nie zabrali mi dowodu za 1 kontrola:D

aha i jaszcze pytanie do zderzaka: jeżeli bym chciał wstawić przeciwmgielne w zderzak to muszę podmienić go na liftowany? robił to ktoś już? nie będzie to kolidować z miejscem innych podzespołów?

żarówki - http://moto.allegro.pl/item645111794_h7_osram_night_breaker_12v_55w_zarowki_2_szt_90.html

halogeny - http://www.allegro.pl/item616099431_halogeny_p_mgl_audi_a4_94_98r_dedykowane.html

wkładasz kratki i gotowe. wycinasz tylko plastik w prawej kratce miedzy zeberkami zeby dodlot do IC byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie witam

jakis czas temu zakładałem do siebie lampy soczewkowe, wtycze zrobiłem sam: samiczki i szczelnie zalałem klejem z pistoletu i:

spotkała mnie arcy- przedziwna itd sytuacja :blink: :

dałem auto do malowania, w tym ze malował mi moj znajomy wiec klameczki lampy itd sam sciągałem i niesttey musiałem sciągnąc te lampy soczewkoe a że wtyczka na amen wiec po ucinałem kabeli kolejno podpisując je, po zabiegu lakierniczym przyszło skłądanie.. wszystko pieknie szło aż do momentu lewej lampy :shocked: kiedy to podłączyłem kabeli jak zapisałem i co?!! lampa swiruje kiedy daje postojowe- ok jest postojowy, kiedy daje mijania zapala sie długa lampaa kiedy daje długie swieci mi dalej długa i zapala soczewkowe :kox: o co chodzi? co moze byc przyczyną?

bo juz mnie zaczyna cos brac, jest jakies sensowen wytłumacznie tego?

powiem tyle ze probowałem chyba wszytskiego sugerowalem sie wg prawej lampy- nic, rozwaliłem tą moja własnej roboty wtyczka myslac ze gdzie cos jest nie tak, zmienialem piny ale było tylko gorzej.. prosze o pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieniles mijania z długimi. to nie jest robota - ucinanie i lutowanie. przyjdzie ci jesczze raz demontowac i bedziesz cial znowu? :shocked:

poucinaj te kable, pomierz miernikiem dokladnie gdzie jest sygnal i porob piny. zamontuj wszystko we wtyczke i bedzie jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkaby było zamienione to by zamiast mijania długie sie zaplałay i odwrotnie, a tu jak właćze długi to zaplala sie i mijania i długie..

własnie juz zakupiłe wtyczki wiec bedzie juz zrobione na cacy..

sam sobie odpowiedziales, zapodaj ori wytki i bedzie spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jutro się zabieram za montaż lampek.Dzisiaj chcę wszystko ładnie przygotować i zabrałem się za wykręcanie śruby do regulacji ręcznej i próbuję wykręcić ten kołnierz z tymi trzema uchwytami i nie chce za chiny ruszyć.Jest to na gumie z drugiej strony.Może to ona tak bardzo przeszkadza?Może czymś nasmarować to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jutro się zabieram za montaż lampek.Dzisiaj chcę wszystko ładnie przygotować i zabrałem się za wykręcanie śruby do regulacji ręcznej i próbuję wykręcić ten kołnierz z tymi trzema uchwytami i nie chce za chiny ruszyć.Jest to na gumie z drugiej strony.Może to ona tak bardzo przeszkadza?Może czymś nasmarować to?

musisz ta srube przekrecic by 3 takie skrzydelka na srubie pokryly sie z 3 wyzlobieniami w mocowaniu, wtedy sruba bedzie miala troszke luzu i nalezy ja wypiac odchylajac glowka z mocowania regulacji w odblysniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest krok do przodu bo śruba już jest wyciągnięta z mocowania odbłyśnika ale dalej siedzi na tym plasktikowych pokrętle z 3 uchwytami a z drugiej strony sróby jest kulka która jest za duża żeby wyjść tym otworem.W takim razie trzeba tym niby pokrętłem kręcić?normalnie w lewą stronę?on jest zakończony gumą w kółko wiec możliwe że ta guma tak mocno trzyma.W każdym razie odbłyśnik już jest wolny od sróby bo mogę nim swobodnie ruszać góra i dół.Co więc radzicie?kręcić na siłę?boję się że coś połamię.Dokładnie mi chodzi o te niby pokrętło które idealnie widać na tle śruby na zdjęciu które umieściłem kilka postów wcześniej...pomożcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest krok do przodu bo śruba już jest wyciągnięta z mocowania odbłyśnika ale dalej siedzi na tym plasktikowych pokrętle z 3 uchwytami a z drugiej strony sróby jest kulka która jest za duża żeby wyjść tym otworem.W takim razie trzeba tym niby pokrętłem kręcić?normalnie w lewą stronę?on jest zakończony gumą w kółko wiec możliwe że ta guma tak mocno trzyma.W każdym razie odbłyśnik już jest wolny od sróby bo mogę nim swobodnie ruszać góra i dół.Co więc radzicie?kręcić na siłę?boję się że coś połamię.Dokładnie mi chodzi o te niby pokrętło które idealnie widać na tle śruby na zdjęciu które umieściłem kilka postów wcześniej...pomożcie :)

Kolego nic na sile ! ! !

Ja tez ostatnio robilem wymiane lamp, nic na sile, pamietam, ze mialem rowniez problem z odkreceniem tego, musisz mocno zlapac to pokretlo i probowac w jedna i w druga strone i popusci, jesli bedziesz mial problemy wpadnij do Kato pod go sport w czwartek to poradzimy razem, chyba ze chcesz wczesniej to daj znac to moge podjechac jutro czy jak tam bedziesz chcial i pomoge a jak nie to pod go sport, z reszta Kezor chyba tez proponowal pomoc...

jak co to pisz jestem swiezo w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokonałem świetnego zakupu :naughty: w cenie zamienników kupiłem nówki ori lampy valeo :kox: długo czekałem na tą chwilę aż w koncu się doczekałem :dance::banan2: jutro chyba będzie małe rezanko :decayed: oto kilka foteczek :wink4::kox:

dsc04499p.th.jpg dsc04502m.th.jpg dsc04508t.th.jpg dsc04515c.th.jpg dsc04512p.th.jpg

zastanawia mnie tylko ta wtyczka na ostatnim zdjęciu która odpowiada za włączenie świateł mijania i nijak ma inne wejście jak na h7, będe chyba musiał zakupic koncówki na h7.Utne tą wtyczkę wlutuję nową i bedzie grało :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego solar. nie dosc, ze udalo ci sie kupic ori lampy, dodatkowo sa one od razu przystosowane do ksenonów. zauważ, ze gniazdo jest pod D2S a nie H7, a ta wtyczka to nic innego jak podlaczenie do przetwornicy Valeo np takiej: http://moto.allegro.pl/item658001002_przetwornica_valeo_min_renault_laguna_i_audi_a4.html

kupuj przetwornice oraz zarniki i ciesz sie dobrym swiatlem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze gniazdo jest na D2S ale cena za przetwornicę i to w dodatku za sztukę mnie przeraża :shocked::zemdlal:[br]Dopisany: 12 Czerwiec 2009, 06:05_________________________________________________plus palniki w granicach 120-150 zł sztuka np: http://moto.allegro.pl/item651876452_zarnik_xenon_ksenony_philips_d2s_85122_35w_w_wa.html :mysli: i wychodzi extra koszt :zemdlal::smutas:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego solar. nie dosc, ze udalo ci sie kupic ori lampy, dodatkowo sa one od razu przystosowane do ksenonów. zauważ, ze gniazdo jest pod D2S a nie H7, a ta wtyczka to nic innego jak podlaczenie do przetwornicy Valeo np takiej: http://moto.allegro.pl/item658001002_przetwornica_valeo_min_renault_laguna_i_audi_a4.html

kupuj przetwornice oraz zarniki i ciesz sie dobrym swiatlem :good:

no zakup pierwsza klasa tym bardziej ze lampki sa nowki niesmigane czysciutkie.

A cena jaka atrakcyjna :kox:

Sprawdzalismy wczoraj i h7 pasuje ladnie w to gniazdo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...