Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Podswietlenie zegarow FIS


Andrzej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam zegary z calym FIS'em w mojej A4 z '97. Gorna czesc obrotomierza nie jest podswietlona, myslalem ze padla zarowka ale ktos mi powiedzial ze zegary z pelnym FIS'em sa cale podswietlone diodami i ze tylko elektronik moze naprawic ich podswietlenie. Wiecie cos na ten temat, czy ktos z Was mial podobny problem? I gdzie w wawie moge to naprawic..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci ktoś jeszcze naopowiada takich bzdur, to poczęstuj go :bicz: .

Zegary są podświetlone żaróweczkami.

Wyjmij licznik, odepnij kostki, zakup 8 sztuk żarówek i wymień. (aż tyle, bo jak się poruszy licznikiem przy wyciąganiu to spadają włókna i pozostałe żaówki też przeważnie przestają świecić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, mam jeszcze jedno pytanko - czy mozna to zrobic samemu - wyjac zegary? Bo mechanicy mowia ze trzeba rozbebeszac przod i ze to trwa ponad 2h i sporo kosztuje...

Czy ktos z Was robil to samemu i czy sie da i .. jak sie za to zabrac...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wymiany takiej żarówki (tj żarówek, bo lepiej wymienić wszystkie) u mechanika trudniącego się elektryką to max 60 PLN (w okolicach Wałbrzycha, w dużych miastach pewnie więcej). W książkach piszą, iż należy robić to w warsztatach, gdyż później należy podłączyć auto do komputera. Natomiast w moim aucie nie ulega nic innego rozkodowaniu, jak radio (należy mieć kod), no i zegarek spoźnia się o tyle, ile nie było napięcia, co oczywiste. Nie powiedziałbym, iż naprawa lampek jest trudna, a nie uważam się także za speca w dziedzinie mechaniki.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też gdzieś widziałem, że w zegarach audi były diody.

Może to zależy od producenta. Z tego co wiem to liczniki pochodzą z dwóch źródeł. Jednym z nich jest na pewno VDO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja mom diody w fisie.

Generalnie to zegary firmy VDO sa robione na zarowkach (moga byc diody w fisie) natomiast UK NSI ma zegary na diodach smd.

Najlepiej wyciagnac zegary i sprawdzic, jak beda zaroki to sam zrobisz i na 99% masz zaroki, bo diody pala sie rzadko. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczniki UK-NSI 95-97 miały diody tylko środku tzn rezerwa ładowanie olej i od wody to sie tyczy liczników bez fisa pozostałe oświetlenie było na żarówki

moje zegary UK NSI (rok 96) byly kompletnie odiodowane.

Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...